Budujemy car audio

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
JacekKu

Astro-maniak
Posty: 99
Rejestracja: 28 gru 2015, 8:25
Imię: Jacek
Auto: Astra J Hatchback 5d
Silnik: A16XER
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Budujemy car audio

#221

Nieprzeczytany post autor: JacekKu »

Dokładnie też tak myślę. Czujniki mają jakiś swój głośniczek? Bo u mnie jest tak, że z radia do wzmaka idą przewody hiinput nie RCA i może czujniki są jakoś zintegrowane z radiem a jak włączę lowpass to odcina po prostu zakres częstotliwości dla czujników i ich nie słychać. Sprawdzę jeszcze skąd dobiega sygnał czujników jak z suba to bym chyba padł :lol:

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#222

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Sub Ci nie wyciągnie takie pisku, za ciezka membrana. Poszuakj tych glosniczkow i modolu, najlepiej poprowadz od modolu glosniczki.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

Awatar użytkownika
LucasOPC241

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2016, 15:59
Imię: Łukasz
Auto: Astra h
Silnik: Z20LEH
Województwo: podkarpackie

#223

Nieprzeczytany post autor: LucasOPC241 »

Witam podlączam sie do tematu , planuje zrobic dobre Car audio w swojej opc interesuje mnie skrzynia wzmacniacz wygłuszenie i ewentualnie głosniki przód, prosze doradzcie mi bo niebardzo znam sie na tym, tyle co mam zrobione nowe wyjscia na wzmaka 4 wyjscia i aux, doradzcie mi co i jak

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#224

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Zalezy jaki budżet. Wyglusz drzwi wrzuc glosniki, wzmaka zobacz czy Ci pasuje jak za malo dolu to wrzucisz suba. I albo 4 kanalowy albo 2 na.przod i 2 lub 1 na suba. Ale ja wyzej napisalem, zalezy od kasy i czy chcesz uzywki czy nowki.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

Awatar użytkownika
LucasOPC241

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2016, 15:59
Imię: Łukasz
Auto: Astra h
Silnik: Z20LEH
Województwo: podkarpackie

#225

Nieprzeczytany post autor: LucasOPC241 »

jesli chodzi o kasę to juz 380zł poszło na 4 sztuki maty GMS 02 50X100CM ,9 SZT MATY STP Anticor (złota) i kilka sztuk troche tanszej pianki kauczukowej na bagażnik, jesli chodzi o głosniki przód to budżet myślę ze do 200zł , widziałem jbl magnat czy jakies pioonery po 169zł na allegro , myślę ze to wystarczy,chyba że warto dorzycic 50zł czy tam 100zł i miec duzo lepsze ale tak jak napisałem no nie znam sie za bardzo, sub i wzmak to jest kwestia do 500zł może być dobra używka ale jednak wolałbym cos nowego

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#226

Nieprzeczytany post autor: certino »

Dołóż do głośników na chociażby helixy. Je dostaniesz za około 250 zł. Wzmacniacz można śmiało używkę, głośnik o to już wedle uznania, nie każdy wie że nowy głośnik nie męczy się od razu dużą mocą tylko należy go wygrzać.

Awatar użytkownika
LucasOPC241

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2016, 15:59
Imię: Łukasz
Auto: Astra h
Silnik: Z20LEH
Województwo: podkarpackie

#227

Nieprzeczytany post autor: LucasOPC241 »

Chodzi Ci o takie głośniki ? [External Link Removed for Guests]

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#228

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Wiesz co maty trzeba bylo kupic takie same wszystkie. Do tego pianke na tapicerke.
Co do glosnikow ehh zrezygnuj z suba. Bedziesz mial 700zl kupisz morel maximo albo u-dimension do tego wzmaka 2 kanaly. Dobrego starego sonego z serii xm byle by nie mial x-plod napisane, jakiegos alpime v12 ale to juz troche drozej.
Ogolnie ponizej u-dimension nie warto brac sie do roboty bo nic wielkiego nie zyskasz a kasa pojdzie...
U-dimension to jakies 300-350zl
Morel maximo 400-450zl
Kupisz u-dimension to z 700 zostaje Ci 350-400 na wzmaka i adekwatnie przy morelach zostanie Cu 250-300 tu mozeaz dorzuc do wzmaka.
Zagra Ci to o niebo lepiej a do suba i drugiego wzmaka sie dorobisz pozniej jak to bedzie za mala. A moze sie okazac, ze bedzoe idealnie. Bo wygluszenie da Ci lepszy bas z głośników. Dodam, ze morele maja mocniejsze kopniecie. A i bagara zaoszczedzisz.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

Awatar użytkownika
LucasOPC241

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 26 mar 2016, 15:59
Imię: Łukasz
Auto: Astra h
Silnik: Z20LEH
Województwo: podkarpackie

#229

Nieprzeczytany post autor: LucasOPC241 »

GMS 02 to oczywiście pianki które zostaną naklejone na mate STP, kurde myślisz że same głośniki i wzmacniacz 2 kanały będą grały basem podobnie jak skrzynia w bagazniku?

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#230

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

W niektorych przypadkach graja podobnie mowie tu o porzadnym froncie i slabym subie.
Dlaczego tak? Bo jak nie kupisz slabego suba to walniesz lepszy przod i to duzo, nie jakis magnaty czy jbl (cos jbl w car audio dziwnie grajacy sprzet wydaje, procz subow) nie jakis mega zestaw ale juz z tym na zloty bedziesz mogl pojechac i nikt Cie nie wykpi. Ale jak wcisniesz to co najszybciej i najwiecej na alledrogo rozdaja no to niestety bedzie dupa z jakosci.
Z tego co wyczytalem miales chec wydac 200 na przod (za wieksza kase seria gra lepiej) i 500 na suba i wzmaka (no juz da rade zagrac ale tez bez szalu wiem po sobie bo kupowalem bedac zoltodziobem i chcialem tak jak Ty zrobic, przod dalem helixy b6x polka jbl gto938 no i sub jbl gt5-12 napedzany crunchem gpx 1000.4 no ale to inne auto bylo :p ) sumujac to daje nam 700zl za 450max kupisz morel maximo zostanie Ci 250 na wzmka ciezko cos dobrego wyrwac bo jak sie pojawia uzywki to zaraz znikaja (mozesz poszukac na strefa car audio tylko tam nie pytaj co zalozyc bo jak powiesz, ze masz 700 na wszystko to napisza byc kupil glosniki za 1200 i za 1000 wzmaka juz nie raz sie naczytalem i tam nie rozumieja, ze nie kazdy tak rzuca kasa. Adekwatnie jak bys napisalm ze masz 2200 na wszystko to zaproponuja za 2500 głośniki itd. itd xD)
Wiec tak bo pogmatwalem xD
Morel maximo 450 max
Jakis wzmak poszukaj w odpowiadajacej kwocie na strefa car audio w dziale sprzedaz. Jak bedziesz mogl dorzucic to dobrze jak nie to gorzej ;P ale to kwestia 100zl. Ewentualnie jeszcze mozesz kupic nowego cruncha gpx1000.4 on jakies 300zl kosztuje i to 4 kanalowka wiec zostanie Ci jeszcze tylko suba kupic. Dupy nie urywa z jakoscia ale w tej cenie nowego nic tej klasy nie wyrwiesz decyzja nalezy do Ciebie czy chcesz poprawic jakość czy tylko aby lupalo. Suba zawsze mozesz dorzucic jak to co zalozysz to bedzie za malo.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

ODPOWIEDZ