Budujemy car audio

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Bulsons

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:11
Imię: Dawid
Auto: Astra 3 GTC
Silnik: DTH
Województwo: mazowieckie

Budujemy car audio

#1

Nieprzeczytany post autor: Bulsons »

Witam,
Na wstępie zaznaczam, iż nie mam pojęcia o car audio i bym się tym wcale nie interesował gdyby nie dźwięk z mojego nowego zakupu - Astry 3 GTC z 2008 roku. Obecne radyjko to CD30 MP3 plus sterowanie z kierownicy - zero basów, ogólnie lipa. W związku z tym chcę kupić radio 2 din, wzmacniacz i subufer plus interfejs, który pozwoli na sterowanie komputera przyciskami z kierownicy. Czy niżej wymienione zestawy są godne polecenia? Proszę o jakieś sugestie.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

KrukU

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2014, 21:22
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTL
Województwo: dolnośląskie

#2

Nieprzeczytany post autor: KrukU »

Jakie pieniążki wchodzą w grę?

Ja też powoli zmieniam CA w astrze i nie jest to takie proste i tanie niestety.. Jak czytam fora CA i się dowiaduję co dobrze zagra, to cena wszystkiego się prawie zrównuje z ceną auta :D

Rozumiem, że dostęp do komputera pokładowego nie będzie Ci potrzebny?

Bulsons

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:11
Imię: Dawid
Auto: Astra 3 GTC
Silnik: DTH
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: Bulsons »

Jest dostępny również moduł, za pomocą którego można wejść do komputera pokładowego do wszystkich ustawień --> koszt 250 zł w stolicy. Jego też mam w planie.

Szczerze to nie chodzi mi o jakieś super wypasione car audio za kilka tyś zł. Przede wszystkim zależy mi na USB, oraz polepszeniu basów (aktualnie ich nie mam niestety).

KrukU

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 11 sty 2014, 21:22
Imię: Marcin
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTL
Województwo: dolnośląskie

#4

Nieprzeczytany post autor: KrukU »

Na pewno każdy Ci powie, żeby zacząć od wygłuszenia drzwi.

A wzmacniacz i skrzynia to już inna sprawa :)

Awatar użytkownika
klimi

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 03 maja 2014, 14:37
Imię: Paweł
Auto: Astra F Sedan
Silnik: X16SZ+LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: klimi »

Jak nie wygłuszysz drzwi i nie zmienisz w nich głośników to zapomnij o kickbasie. Jedynie sub który będzie próbował to nadrobić. Ja na twoim miejscu szukałbym suba z dwoma 20 cm głośnikami w zamkniętej obudowie.

Bulsons

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:11
Imię: Dawid
Auto: Astra 3 GTC
Silnik: DTH
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: Bulsons »

A ile takie wygłuszenie drzwi kosztuje? Materiał? Robocizna? Czym je wygłuszyć? Wolałbym tego nie robić bo boję się, iż uszkodzę jakieś zaczepy czy coś... W Wyszkowie, Pułtusku, Warszawie ktoś to robi? Korzystał ktoś może?

Awatar użytkownika
klimi

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 03 maja 2014, 14:37
Imię: Paweł
Auto: Astra F Sedan
Silnik: X16SZ+LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: klimi »

Ja nigdy nie wygłuszałem. Myślałeś o głośnikach 6x9? Mialem kiedyś takie półce tylniej i też potrafiły nieźle zagrać. D do sobą co prawda im daleko ale jak chcesz mieć trochę basu za słowne pieniądze to chyba najlepszy pomysł. U mnie gramy boschmany z Radkiem Pioneer deh 4700. Naprawdę dawało to radę. No chyba ze chcesz żeby cie było słychać z kilometrów typ montuj suba.

Bulsons

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:11
Imię: Dawid
Auto: Astra 3 GTC
Silnik: DTH
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: Bulsons »

Zauważyłem, że większość osób jednak nie wygłusza wcale auta, a i tak jest zadowolona z efektu. Przejrzałem już chyba wszystkie tematy na CA i zauważyłem, że ludzie bardzo chwalą glosniki hertz dsk 165.3. Postanowiłem więc je kupić i zamontować. Czy można je bezpośrednio zamontować do seryjnego radia (bez wzmacniacza?) oraz pod standardowe tweetery?

Głośniki [External Link Removed for Guests]

Wojti

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2014, 13:35
Imię: Wojciech
Auto: Astra H
Silnik: 1,7 CDTI
Województwo: śląskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Wojti »

Można podpiąć je bezpośrednio. Ja teraz tak zrobiłem z dodatkowym wytłumieniem, ale mnie ten efekt nie zadawala ;)

Bulsons

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 28 maja 2014, 21:11
Imię: Dawid
Auto: Astra 3 GTC
Silnik: DTH
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: Bulsons »

Dziś w końcu autko doczekało się nowych głośników HERTZ DSK 165.3, gra trochę lepiej, ale szału nie ma... Facet, który mi to instalował nie założył zwrotnic - czy słusznie? Na dzień dzisiejszy bez wygłuszenia drzwi... Może nowe radio polepszy sprawę?

ODPOWIEDZ