Radio CD 30 - bez Mp3 i AUX-a

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
eXorcist

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:37
Imię: Sebastian
Auto: Astra H, 1.7 CDTI 100 km 2007
Silnik: Z17DTH
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

Re: Radio CD 30 - bez Mp3 i AUX-a

#11

Nieprzeczytany post autor: eXorcist »

Znalazłem CDC 40 Opera [External Link Removed for Guests]

Moje Pytanie da się je podłączyć do mojego opla? i co muszę zrobić żeby je podłączyć oczywiście... Mam wyświetlacz BID. I czy będzie można sterować radiem z kierownicy?

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#12

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Jakiś łeb wystawił tą aukcje... Albo pasuje do Vectry/signum albo do Astry/ zafiry..

różnica jest taka że w VC przedni panel radia jest płaski.. Jak spojrzysz na deskę w swojej astrze to cała deska jest "wypukła" na środku.. przez środek idzie kreska a rogi radia są "schowane" do tyłu..

więc radio od Viki po prostu nie wpasuje się w deskę..

ale oczywiście da się cdc40 zamontować w Aśce.. i chyba nawet nie trzeba będzie zmieniać wyświetlacza na GID.
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

eXorcist

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:37
Imię: Sebastian
Auto: Astra H, 1.7 CDTI 100 km 2007
Silnik: Z17DTH
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#13

Nieprzeczytany post autor: eXorcist »

Cholera :D Musze w Opolskim znaleźć kogoś znajomego co zmieniał radio i przejechać się do niego :D Pogadać co i jak bo tak to będzie dupcia blada :P

stuwa

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 04 cze 2013, 12:24
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: zachodniopomorskie

#14

Nieprzeczytany post autor: stuwa »

Da się podłączyć do Astry H wszystko bez problemu jeśli chodzi o radio pochodzące z Vectry/Signum. Wymiary są takie same, elektronicznie tez styknie. Jedyny minus to brak przetłoczenia charakterystycznego dla Astry. Da się przeżyć, nie wygląda to źle a CD40 Opera dla Astry H to ze świecą szukać i ceny kosmiczne. Zupełnie inną kwestią jest konieczność zakupu wylogowanego egzemplarza radia, bo w przeciwnym wypadku pozostają Ci tylko magicy co potrafią przeprogramować radio co oczywiście zwiększa koszty o ok. 100-150 zł. Większość sprzedających to osoby prowadzące szroty, wymontowujące te radia jak leci i nie mające zielonego pojęcia co to jest wylogowanie radia w Oplu. Chcesz mieć sprawdzony sprzęt to zgłoś się do użytkownika Lolopolozo - sam u niego kupowałem radyjko i wszystko działa super a gość ogarnia temat jak mało kto.

Tu masz link jak to wygląda:
http://astraklub.pl/viewtopic.php?f=24&t=823915

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#15

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Zupełnie inną kwestią jest konieczność zakupu wylogowanego egzemplarza radia, bo w przeciwnym wypadku pozostają Ci tylko magicy co potrafią przeprogramować radio co oczywiście zwiększa koszty o ok. 100-150 zł.
Jacy magicy.. nie wiem jak w pomorskim ale w mazowieckim jest kilka luda co ci to od ręki zrobią.. a jak kupisz wylogowane, to i tak je musisz zalogować pod auto i wyświetlacz więc tak czy siak musisz tego "magika" znaleźć...
Większość sprzedających to osoby prowadzące szroty, wymontowujące te radia jak leci i nie mające zielonego pojęcia co to jest wylogowanie radia w Oplu. Chcesz mieć sprawdzony sprzęt to zgłoś się do użytkownika Lolopolozo
a ty myślisz że on kombinuje radia z kartami kodowymi..? też sam rozkodowuje radia..
. Wymiary są takie same, elektronicznie tez styknie. Jedyny minus to brak przetłoczenia charakterystycznego dla Astry. Da się przeżyć, nie wygląda to źle
Jak dla kogo.. dla jednego możne być dla mnie wygląda to paskudnie, jak ostatnie druciarstwo.. i wolałbym zwykłe cd30mp3 niż płaską opere..
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

stuwa

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 04 cze 2013, 12:24
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: zachodniopomorskie

#16

Nieprzeczytany post autor: stuwa »

zaki1989 pisze:Jacy magicy.. nie wiem jak w pomorskim ale w mazowieckim jest kilka luda co ci to od ręki zrobią.. a jak kupisz wylogowane, to i tak je musisz zalogować pod auto i wyświetlacz więc tak czy siak musisz tego "magika" znaleźć...
Wylogowanie czy zalogowanie to żadna magia, z zamkniętymi oczami robię to OP-COMem i średnio zdolny szympans sobie z tym poradzi więc ludzi co zalogują i wylogują radio jest na pęczki."Magika" (bo tak nazywam motoryzacyjnych elektroników) to trzeba do programowania niewylogowanego radia, wyciągania CAR PASS.
a ty myślisz że on kombinuje radia z kartami kodowymi..? też sam rozkodowuje radia..
Oczywiście, że jest tak jak napisałeś i nigdzie nie napisałem że jest inaczej. BTW karta kodowa do NIEwylogowanego radia Opla nic nie pomoże, bo oprócz CAR PASS rozparowanie musi nastąpić z wyświetlaczem, z którym to radio było parowane (logowane). Polecając Lolozpolozo nie chodziło mi tylko o kwestię dostępności u niego części ale też fachowej porady oraz gwarancji, że to co Ci sprzeda działa i będzie działało a do tego trzeba trochę ogarniać temat i nie wystarczy być sprzedawcą części wyjmowanych ze sprowadzonych anglików (bez urazy dla nikogo).
Jak dla kogo.. dla jednego możne być dla mnie wygląda to paskudnie, jak ostatnie druciarstwo.. i wolałbym zwykłe cd30mp3 niż płaską opere..
No i spoko, gusta są różne - jeden lubi jak mu cygani grają, drugi jak mu nogi śmierdzą.

faraday

Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 08 cze 2014, 16:28
Imię: Łukasz
Auto: Astra G
Silnik: x16xel
Województwo: śląskie

#17

Nieprzeczytany post autor: faraday »

Kolego jak jesteś taki magik z op-comem to zaloguj prawidłowo wyświetlacz do merivy oraz radio mp3.

stuwa

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 04 cze 2013, 12:24
Imię: Patryk
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Województwo: zachodniopomorskie

#18

Nieprzeczytany post autor: stuwa »

faraday pisze:Kolego jak jesteś taki magik z op-comem to zaloguj prawidłowo wyświetlacz do merivy oraz radio mp3.
Kolego - jak przeczytasz dokładnie, ze zrozumieniem to co napisałem, to zobaczysz że używając słowa "magik" pisałem o kimś zupełnie innymi (Lolopolozo) niż ja :) Ja mam tylko OP-COMa i do moich potrzeb mi to wystarcza. Nie świadczę żadnych usług, nie mam tajemnej wiedzy, korzystam tylko z tego co wyczytam na forum i w poradnikach :P

Awatar użytkownika
drahe

Zbanowany
Posty: 612
Rejestracja: 23 mar 2008, 18:59
Imię: Irek
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: Z18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze

#19

Nieprzeczytany post autor: drahe »

eXorcist pisze:Znalazłem CDC 40 Opera [External Link Removed for Guests]

Moje Pytanie da się je podłączyć do mojego opla? i co muszę zrobić żeby je podłączyć oczywiście... Mam wyświetlacz BID. I czy będzie można sterować radiem z kierownicy?
Musisz wymienić wyświetlacz na GID lub CID inaczej nie obsłużysz tego radyjka.Chyba że się nauczysz obsługiwać Operkę w ciemno bo grać będzie nawet z TId-em :D

slawoslaw85

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 24 maja 2011, 9:53
Imię: Sławomir
Auto: Astra H Cosmo
Silnik: 1.6 Twinport
Województwo: podkarpackie

#20

Nieprzeczytany post autor: slawoslaw85 »

Nie trzeba ani Opcoma ani Techa. Wystarczy skorzystać z tej instrukcji co prawda po Rumuńsku ale dzięki translatorowi wszystko staje się proste i jasne. [External Link Removed for Guests]
Modyfikację przeprowadziłem wczoraj. zajęła mi ok 2 godzinek. Patent działa i do tego bardzo dobrze brzmi. Także jeśli ktoś ma CD 30 bez Aux IN to jest jak najbardziej możliwość uruchomienia takowego wejścia w tym radiu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

ODPOWIEDZ