Radio CD 30 - bez Mp3 i AUX-a

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
eXorcist

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:37
Imię: Sebastian
Auto: Astra H, 1.7 CDTI 100 km 2007
Silnik: Z17DTH
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

Radio CD 30 - bez Mp3 i AUX-a

#1

Nieprzeczytany post autor: eXorcist »

Witajcie

Chciałbym do swojego radia zamontować AUX, powiem na wstępie, że jestem zielony z tego :D

Zrobiłem dwa zdjęcia, nie wiem dokładnie czy jest to wtyczka tak? do AUX? czy może jeszcze coś musiał bym do tego dokupić? żeby podłączyć PenDrive-a
[External Link Removed for Guests]
i
[External Link Removed for Guests]

Proszę o pomoc :)
Podsumowując, chciałbym żeby działał ten AUX i abym mógł podłączyć PenDrive-a bo nagrywanie co chwilkę płyty z muzyką Audio nie uśmiecha mi się :(

EDIT:
Znalazłem takie coś: [External Link Removed for Guests]
Możliwe jest że gdybym podpiął to do tej wtyczki AUX będzie działał?

ostr995

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 20 cze 2014, 13:10
Imię: Patryk
Auto: Astra F
Silnik: C14NZ
Województwo: warmińsko-mazurskie

#2

Nieprzeczytany post autor: ostr995 »

Jeśli nie masz w radiu portu USB, to najprostszym rozwiązaniem będzie transmiter FM wyposażony właśnie w USB ;)

eXorcist

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:37
Imię: Sebastian
Auto: Astra H, 1.7 CDTI 100 km 2007
Silnik: Z17DTH
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#3

Nieprzeczytany post autor: eXorcist »

Nie straci sie przez takie coś na jakości?

Awatar użytkownika
klimi

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 03 maja 2014, 14:37
Imię: Paweł
Auto: Astra F Sedan
Silnik: X16SZ+LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: klimi »

Z transmitera jakość marna. Z aux zależy od źródła. Najlepiej zmienić radio. Najtaniej i najszybciej.
Sent from my RM-914_eu_poland_302 using Tapatalk

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Z aux zależy od źródła. Najlepiej zmienić radio. Najtaniej i najszybciej.
Tak czytam te twoje porady w dziale audio i nie wiem czy sie śmiać czy płakać.. nie wiesz, nie umiesz to nie pisz bo ludzi w błąd wprowadzasz...


Radyjka Cd30Mp3 były różne.. Produkował je Grundig i Blaupunkt.. niektóre radyjka miały fabryczny Aux, z wyprowadzoną wtyczką.. niektóre nie miały wtyczki w tunelu ale mimo to, były wyposażone w możliwość doprowadzenia sygnału..

Niestety zdecydowana większość takiej możliwości nie miała..

żeby sprawdzić co siedzi u Ciebie musisz wyjąć radio.. zajmuje to 2 minutki, i potrzeba tylko 4 grubych gwoździ żeby odblokować zatrzaski..

Po wyjęciu radyjka patrzysz na nakleję z tyłu opisującą kostki ISO.. jeśli znajdziesz opis pod aux, taki jak tutaj:
Obrazek

To jesteś w domu.. wystarczy zwykły kabelek (np. ten z aukcji którą wkleiłeś), wpinasz się z pinami w kostkę i wszystko śmiga..

Jeśli nie masz , to generalnie masz dwa wyjścia

1) zamiana radia na inne z Auxem, koszt spory, radio trzeba kodować..

2) na allegro znajdziesz gościa który rozkręca radia i lutując "dorabia" kabelek.. koszt to około 100zł plus wysyłka.. wysyłasz mu radio i po kilku dniach masz z powrotem

Sam tak robiłem, i wszystko działa, choć idealne też nie jest.
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

eXorcist

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:37
Imię: Sebastian
Auto: Astra H, 1.7 CDTI 100 km 2007
Silnik: Z17DTH
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#6

Nieprzeczytany post autor: eXorcist »

zaki1989"

Okej to wyciągnę te radio delikatnie i zobaczę na tą naklejkę, a na tej stronie znajdę jakiś obrazek przedstawiający.. jak dokładnie wyciągnąć te radyjko? po wyciągnięciu zakoduje się czy coś się może stać? :)
! Odpowiadając na post wyżej nie cytujemy go.
// Wiadomość z:Dido2@

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Okej to wyciągnę te radio delikatnie i zobaczę na tą naklejkę, a na tej stronie znajdę jakiś obrazek przedstawiający..
Znajdziesz dokładnie taką naklejkę jakiej zdjęcie wkleiłem w poście powyżej, i masz poszukać tego co jest zaznaczone czerwonym kółkiem
jak dokładnie wyciągnąć te radyjko? po wyciągnięciu zakoduje się czy coś się może stać?
Jak patrzysz na front radia masz 4 dziurki na rogach, wkładasz w każdą z nich np. gwóźdź mniej więcej tej samej grubości co otwór.. gwóźdź odgina zapadki trzymające radio w kieszeni..
po włożeniu 4 gwoździ łapiesz za nie i starasz się wyjąć radyjko.. przesuwasz lekko na boki i do siebie.. ciasno siedzi ale po kilku próbach powinno się wysunąć..

nie musisz bać się odłączenia kabli nie trzeba będzie nic później kodować.. ale żeby zobaczyć samą nakleję nie musisz nawet niczego wypinać..


Jak nie masz zaznaczonych wejść na aux, to żeby zostać przy tym samym radyjku pozostaje wyłącznie opcja lutowania..

Aux działa wtedy zamiast wyciszenia, przytrzymując guzik od włączania aktywujemy aux..

Minusem jest to że zawsze musimy później przed wyłączeniem silnika przełączyć z powrotem na FM/CD.. inaczej radio sie nie wyłączy

drugi, to to że zawsze po podpięciu czegoś pod kabel, wszystkie ustawienia dźwięku są na płasko.. ale wystarczy wcisnąć np. Bass czy Treble, i bez żadnych zmian włączają się nasze ustawienia dźwięku

A co do jakości, i żeby zdementować to to :
Z aux zależy od źródła
Zasadniczo nie ma znaczenia jakiej jakości sygnał puścisz i z czego..
No chyba że sama piosenka będzie miała trzaski i pierdzenia, ale tego już nic nie zmieni

Czynnikiem ograniczającym jakość jest tu wzmacniacz samego radia, no i kiepska jakość fabrycznych głośników

Dlatego czy puścisz mp3 jakości 256, czy sygnał bezstratny z odtwarzacza na lampach, to co usłyszysz w zasadzie będzie takie same.. bo najpierw trafi na wzmacniacz radia..
Najlepszym przykładem jest Tutaj odtwarzacz CD który odtwarza przecież muzykę w jakości bezstratnej, a niewiele się różni od radia FM..

dlatego jakość Aux będzie w zupełności wystarczająca na podstawowy zestaw który posiada auto.. i czy to jest sygnał z auc czy usb, nie ma to większej różnicy

A zmiana radia na takie z USB jest głupota bo tracisz wszystkie funkcje jak sterowanie z kierownicy..

Jedyne na co trzeba uważać przy aux, to to że potrafi wyłapać szumy.. jeśli odpalisz muzykę na chińskim odtwarzaczu za 30zł, to sygnał wyłapie szumy z pracy dziadowskiego odtwarzacza..

podobnie jak podłączysz do ładującego się telefonu, może być gorszy sygnał..
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

eXorcist

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:37
Imię: Sebastian
Auto: Astra H, 1.7 CDTI 100 km 2007
Silnik: Z17DTH
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#8

Nieprzeczytany post autor: eXorcist »

zaki1989 , udało mi się na wstępie wyciągnąć radyjko :D


[External Link Removed for Guests]

Sterownik zainstalowany jest z 17 sierpnia 2006

Wszystkie kwadraty są zaznaczone, więc chyba jest możliwość podpięcia złącza AUX?
Mog kupować te złącze do Aux-a na allegro?

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#9

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Kolor kwadracika nie ma znaczenia.. to jest schemat Jak by był Aux to by były opisane poszczególne piny żeby wiedzieć gdzie się wpiąć z poszczególnymi kanałami..

Z tego co pamiętam dało to się jeszcze potwierdzić na 100% po producencie radia i kodzie radia widocznym na naklejce.. ale gdzie była rozpiska... w każdym bądź razie na 99% nie masz auxa

coś mi się jeszcze kołacze że w Aux były wyposażone tylko niektóre Grundigi, a żaden Blaupunkt już nie..

w każdym bądź razie sam kabelek Ci nic nie da..

[External Link Removed for Guests]

tu masz aukcję gościa który przerabia radyjka u którego sam robiłem.. I w sumie polecam bo oprócz tym minusów co napisałem działa dobrze.. a kabel wyprowadziłem do schowka u pasażera..

Z tym że przerabia tylko Blaupunkty więc jak masz Grundiga to zostaje chyba tylko zmiana radia..


EDIT:

[External Link Removed for Guests]

Tu masz jego stronkę opisującą wszystkie radia w oplach

Edyta edyty.. właśnie doczytałem temat.. Jeśli masz samo CD30 anie CD30Mp3 to w ogóle nie da się zainstalować auxa..
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

eXorcist

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:37
Imię: Sebastian
Auto: Astra H, 1.7 CDTI 100 km 2007
Silnik: Z17DTH
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole

#10

Nieprzeczytany post autor: eXorcist »

Rozumiem, napisałem już do tego gościa i wysłałem mu jeszcze zdjęcie tej naklejki na radiu... napisze jak mi odpisze :D

ODPOWIEDZ