Radio- Sterowanie Opel astra H

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Pumex

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:40
Auto: Astra GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

Radio- Sterowanie Opel astra H

#1

Nieprzeczytany post autor: Pumex »

Witam. Chciałbym wymienić oplowskie radio cd 30 na jakieś 2 din, bo to gra tragicznie. Nurtuje mnie tylko jeden problem, mianowicie sterowanie kierownicy. Dosyć długo przeglądałem google, i spotkałem sie z kilkoma teoriami.
Podobno są radia które nie wymagają adaptera i sterowanie z kiery bedzie chodziło, ile jest w tym prawdy?

Co sadzicie o tym radyjku, bedzie je można podpiąć bez problemu pod sterowanie?

[External Link Removed for Guests]

Albo to..
[External Link Removed for Guests]
Jak myślicie będzie chodziło sterowanie. Bo na stronie pisze "Pilot zdalnego sterowania Wejście dla fabrycznego systemu zdalnego sterowania
Displays Cyrillic Characters"

Awatar użytkownika
baHu89

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2014, 23:50
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

#2

Nieprzeczytany post autor: baHu89 »

Witam tez chciałbym z czasem zmienić radio cd 30 mp3 ale na ten czas zbieram informacje.
Ostatnio pojeździłem po sklepach i popytalem bo nie ukrywam jestem zielony w tematach car audio.
Póki co również rozglądałem sie za radiami 2-DIN i w jednym ze sklepów mówili że wybierając płaskie radio 2din kupuje je na własną odpowiedzialność, bo będzie odstawało, ze oni coś takiego montowali w zafirze i było tam rzeźbienie; ramki producenta ponoć i tak nie dawały rady. Sprzedawca mówił o Pioneerze za ponad tys. zł., niestety modelu nie pamiętam.

Również jak poprzednik czytałem o teoriach, iż niektóre Blaupunkty, Alpine czy nowsze Pioneer'y posiadają juz wbudowane moduły do sterowania wielofunkcyjnej kierownicy.

Będąc w innym sklepie zwróciłem uwagę również jak kolega wyżej na radio:
[External Link Removed for Guests]
Czy ktoś używa to radyjko i wgle może ktoś ze śląska poleci jakiś sklep car-audio?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

Potrzebne jest radio które obsłuży CAN... a mało które to potrafi..
wybierając płaskie radio 2din kupuje je na własną odpowiedzialność, bo będzie odstawało, ze oni coś takiego montowali w zafirze i było tam rzeźbienie; ramki producenta ponoć i tak nie dawały rady
Oczywiście że nie dadzą rady.. trzeba pamiętać że 2din to rozmiar samej kieszeni.. jak się wyjmie radio, to fabryczne radyjko wystaje sporo ponad 2din.. to raz..

dwa.. Astry i zafiry nie mają płaskiej deski.. radyjko wystaje najbardziej na środku i odchodzi do boków.. ma tą "kreskę" na środku.. jak wsadzisz płaskie radio do zapewne jego rogi nie schowają się w desce tylko będą wystawać..

A jak się schowają do środek deski będzie wystawał poza radio..

no i będzie wielka dziura dookoła..
O ile w pierwszym przypadku nic się nie da zrobić bo przecież nie przytniesz rogów radia.. to w drugim postarałbym się zrobić ramkę dookoła nowego radia z panelu starego radia.. pasowałaby kształtem, kolorem etc...
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: certino »

Nie wiem jakie koszta wchodzą w grę, ale zainteresujcie się chińską firmą eonon. Robią radia pod samochód, pasuje dobrze do deski i śmiga can. Radio ma 8 cali dotyk i jest na windzie CE. Na youtube jest filmik z astry h z tym radiem. Kolego ma tej firmy w golfie i muszę przyznać że byłem w szoku jak zobaczyłem tak dobre dopasowanie i jakość wykonania. Samo działanie też bardzo przyjemne.

Awatar użytkownika
zaki1989

Astro-maniak
Posty: 717
Rejestracja: 10 gru 2011, 14:21
Imię: Łukasz
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.9 150KM IDS+
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: zaki1989 »

zainteresujcie się chińską firmą eonon
wiem że nie wszystkie chińskie zabawki to złom, ale niestety zdecydowana większość nadaje się na śmietnik
Kolego ma tej firmy w golfie
Także ten... no.. :D :lol: ;)

Ale najgorsza wada to:
jest na windzie CE
badziew badziew i jeszcze raz badziew, na dodatek mocno przestarzały bo już od dobrych kilku lat tego nie robią..


Widziałem na allegro radyjka na androidzie.. i choć nie przepadam za tym systemem to w aucie może sie sprawdzić całkiem dobrze..


A tak z innej beczki..

Autor chce wymienić radio bo beznadziejnie gra..

I myślisz że wymiana radia cokolwiek zmieni?? bo ja wiem że nie..

głośniki zostaną te same..

największą zmianę za małą kasę da solidne wytłumienie auta..

chcesz żeby grało dobrze, wyjmuj radio, wyciągasz z niego RCA przed wzmacniaczem, sygnał na dobry wzmacniacz, plus lepsze głośniki.

kosztowo wyjdzie podobnie, a razem z wygłuszeniem auta, efekt będzie o wiele wile lepszy niż sama wymiana radyjka..
Astra GTC, 1.9 DTH, IDS+, DPF off, customowy kolektor dolotowy ~ 170KM :)

Awatar użytkownika
baHu89

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2014, 23:50
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

#6

Nieprzeczytany post autor: baHu89 »

Witam, jakiś czas temu przeglądałem forum i natknąłem się na fotkę z wnętrza jednego z użytkowników mającego w swoim wnętrzu takiego sprzęta:
[External Link Removed for Guests]

Niestety próbowałem dziś okopać to foto i jego nazwę ale bez skutku. Jeśli dobrze pamiętam był on z Będzina. Chodzi mi głownie o to, jeśli oczywiście przegląda to forum jaki moduł dokupił do tego radyjka żeby chodziło sterowanie z kierownicy. Jeśli inni użytkownicy z okolic śląska mają jakieś sprawdzone punkty to dawajcie na priv wiadomości, na pewno podjadę, zobaczę i może nawet co innego zamontuję.

Awatar użytkownika
zbigniew12347777

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2015, 17:29
Imię: Zbigniew
Auto: Astra h
Silnik: 1,9 cdti
Województwo: łódzkie

#7

Nieprzeczytany post autor: zbigniew12347777 »

Zakupiłem radio o symbolu kr 7045 i sprawuje się ok jest sterowanie i posiada wszystko co tylko możliwe w tego typu sprzęcie.System Android,wifi,TV+hd ,navi dvd,+neta 3g.itd itp.Obsługa can oraz możliwość przypisania funkcji do obsługi w kierownicy.

dzupert

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2015, 22:23
Auto: Opel Astra H
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: dzupert »

A możesz powiedzieć coś więcej o radiu którym zakupiłeś ?

Awatar użytkownika
baHu89

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2014, 23:50
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

#9

Nieprzeczytany post autor: baHu89 »

ja zakupiłem radio firmy eonon. Jestem b. zadowolony z niego. Wszystko śmiga i fajnie gra a przy tym działa sterowanie radiem z kierownicy. Tutaj link jak mniej wiecej wyglada radyjko i co ma mniej wiecej;
[External Link Removed for Guests]

a tu kilka fotek;
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Do tego radyjka dokupilem ostatnio skrzynke z glosnikeim piomeera ts-w310s4, zmacniacz i kondenator crunch'a i niebawam będzie to podłączone.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Do astry da się podpiąć dowolne radio. Wszytko kwestia odpowiedniego interfejsu. Ja używałem firmy 2Connects.

Ja mialem Pioneera 8400. Pelna obsługa z kierownicy i kamera cofania. Grał dużo lepiej na fabrycznych głośnikach niż fabryczne radio.

Na montaż nw kokpicie też są patenty. Wystarczy dokupić ramkę pod kolor deski.

Wszystko do kupienia na stronce [External Link Removed for Guests]

U mnie było tak :

Obrazek

Obrazek
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ