Brak właściwej mocy wzmacniacza

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Gothic

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 21 mar 2012, 12:51
Imię: Martin
Województwo: śląskie

Brak właściwej mocy wzmacniacza

#1

Nieprzeczytany post autor: Gothic »

Witam,

Posiadam w swoim samochodzie nagłosnienie:
1. Wzmacniacz Magnat The Rock 400, podłączony do przednich głosników, ( Powerbass S-6C)
2. Wzmacniacz Crunch GPX 1000.4 która zasila tylne głosniki oraz subwoofer Magnata BS-30
3. Radio Blaupunkt Casablanca Mp56

Mam natomiast taki problem, przy głośniejszym słuchaniu, całe oświetlenie, które mam na diodach LED, przygasa, również kontrolka POWER która jest we wzmacniaczu Crunch'a, nie mogę podkręcić głośniej, bo wszystko przygasa jeszcze bardziej a wzmacniacz zaczyna charczeć, gdyż dostaje za mało prądu, nie zależnie czy samochód ma włączony zapłon, czy też nie. Na Wyłączonym zapłonie przy słuchaniu głośnym jest na aku 11,8V, a gdy silnik pracuje napięcie schodzi do 13,7V, Kable maja przekrój 6,7mm2.

Już nie wiem co mam z tym zrobić, akumulator ma ok. 3 lat, wiec sadzę że jeszcze nie czas na niego. Zwracam się do was o pomoc, co można na to zaradzić.

Kiedyś ktoś mi mówił, żebym zakupił kondensator, lecz sądzę że to zniweluje tylko problem przygasania, lecz z głośnika przy głośniejszym słuchaniu nadal będzie wydobywało się charczenie.

Awatar użytkownika
klimi

Astro-maniak
Posty: 183
Rejestracja: 03 maja 2014, 14:37
Imię: Paweł
Auto: Astra F Sedan
Silnik: X16SZ+LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: klimi »

Kondensator wyeliminuje przygasanie. Charczenie głośników spowodowane jest przesterowanym sygnałem. Za słabe głośniki lub wzmacniacz.

Awatar użytkownika
CrashShoot

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2014, 0:30
Imię: Tomasz
Auto: Astra F Caravan
Silnik: C18XEL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Sierakowice

#3

Nieprzeczytany post autor: CrashShoot »

Wszystko przygasa ponieważ masz duży pobór prądu. Jak Kolega pisał kondensator załatwi sprawę bo pobiera mniej prądu i przedewszystkim trzyma stałe napięcie dla wzmacniacza :). A co do charczenia to masz zapewne za słabe głośniki do tego wzmaka albo poprostu już są dojechane

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

Tak jest. Kondensator magazynuje prąd i akumulator nie dostaje po (...)
A słuchając muzyki na wyłączonym silniku i dając w palnik możesz uszkodzić akumulator. Kondensator kosztuje ok 150-170 zł (Powerbass), widziałem za i 100 zł ale jakiś Phantom, no name.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

[External Link Removed for Guests]

Taki link na dzień-dobry. Aby nie być gołosłownym. To ma zasilanie 2x24V, a to oznacza, że przy 4Ohm zrobisz z tego jakieś 40-55W. Czy to dużo, to sobie sam odpowiedz. Niezależnie od obciążenia, tranzystory stopnia mocy w nim zastosowane wytrzymają 70W. I t one wybuchną pierwsze przy próbie pracy w przeciążeniu. (możliwe, że pierwsza ugotuj się przetwornica).

Kondensator tutaj nic nie da, wzmacniacze są zbyt słabe by zrobić z niego użytek. Masz bardzo złe połaczenia zasilania, plus albo masy. Możliwe że użyłeś kabli CCA?
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

ODPOWIEDZ