Kilka problemów po zmianie radia z CD30 na DVD 100 NAVI

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
SNSTTK

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2014, 0:33
Imię: Łukasz
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z17DTL
Województwo: kujawsko-pomorskie

Kilka problemów po zmianie radia z CD30 na DVD 100 NAVI

#1

Nieprzeczytany post autor: SNSTTK »

Wczoraj zakupiłem zestaw ekran CID oraz radio DVD100 NAVI. Zestaw pochodził z Antary, więc tylko ramka ekranu nie pasowała, reszta jak najbardziej pasuje. Jako, że był to komplet, to nie wymagało to zalogowania.

Jest jednak kilka niedogodności. Na poprzednim zestawie czyli CD 30 + ekran TID pokazywało mi temperaturę zewnętrzną. Po podłączeniu nowego zestawu nie mam wskazania temperatury. Dla pewności jeszcze raz podłączyłem stary zestaw i było ok. W ukrytym menu serwisowym pokazuje, że czujnik wskazuje -40 stopni, natomiast wskazanie na ekranie: --,-
Dodatkowo nie podświetlają się przyciski na radiu, nie funkcjonuje również przełączanie trybu ekranu dzień/noc, co również jest powiązane z nierozpoznawaniem przez radio, że zapalam światła. Radio nie reaguje też na samoczynne uruchamianie przy zapłonie. Mogę uruchamiać jedynie przyciskiem.

Wiem, że muszę przez podpięcie do kompa aktywować komputer pokładowy, na razie wykosztowałem się na nowy zestaw navi, więc będę mógł to zrobić za jakiś czas a mam zamiar kupić interfejs, żeby nie jeździć z każdą pierdołą, bo zamierzam zrobić upgrade mojego golasa. Pytanie, czy z tym podświetleniem przycisków i brakiem wskazania temperatury to też kwestia aktywacji przez złącze diagnostyczne? Jakim programem można aktywować takie rzeczy? OP-COM na chińskim klonie wystarczy?

ODPOWIEDZ