Jaki wzmacniacz pod takie głośniki

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
LisciuKrk

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 07 lip 2013, 12:37
Imię: Adrian
Auto: F '97
Silnik: X14NZ
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Jaki wzmacniacz pod takie głośniki

#1

Nieprzeczytany post autor: LisciuKrk »

Jeżdżę astrą f hb z 97"

Jakiś czas temu kupiłem do nie tą oto wzmocnioną półkę tylną wyposażoną w 2 porządne głośniki czyli JBL GTO 937

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Nie interesuje mnie że głośniki w półce to wieś, półka została obita na nowo tkaniną i ani kabli ani głośników od góry nie widać :)

Z przodu głośniki jakie grają to seria :( (może kiedyś zmienię jak wpadnie trochę wolnego grosza)

Teraz mam problem:
Kiedyś miałem radioodtwarzacz Blaupunkt 4x50w London Fullcolor mp 35 ale padł w nim napęd cd i zamieniłem się z kumplem za radio Pionier DEH 3700MP

Sprawa wygląda tak:
Odkąd mam pioneera to od głośności ok. 12 (na 30 możliwych) do 14 (zależy od ustawień "FADERa" zaczyna co 4-6 sek przerywać na chwile. U kumpla było podobnie. Domyślam się że radio (wbudowany tam wzmacniacz) nie ma "siły" (mocy) uciągnąć tych głośników. Tylko na blaupunkcie problemu nie było i kolega też go nie ma.

Po czyjej stronie stoi wina? Radio jest uszkodzone (np. jakiś kondensator) czy po prostu tak ma?

Korzystając z tematu: Jaki wzmacniacz powinienem wstawić biorąc pod uwagę możliwość że kiedyś do przodu wstawię lepsze głośniki?

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

To głośniki 2 Ohm, i to najważniejsza informacja. Cała reszta opisu to marketing. Radiem tego nie napędzisz, scalone końcówki w radiach pracują z 4Ohm-ami minimum. Tak niska impedancja głośników wymusi też stosowanie grubych kabli.

A co do wzmacniacza, to jakieś 4x50W będzie odpowiednio. Tylko żeby jakiś z solidną przetwornicą był. Może być też coś cyfrowego. BOSE robi fajne wzmacniacze w klasie D.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
LisciuKrk

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 07 lip 2013, 12:37
Imię: Adrian
Auto: F '97
Silnik: X14NZ
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#3

Nieprzeczytany post autor: LisciuKrk »

No ale gdybym brał wzmacniacz to tak do 200zł używkę, a z tego co patrzyłem to Bose tylko jeden był nie dedykowany pod dany model samochodu a reszta z Bose to dedykowane i zamiast osobnych złącz mają miejsce na jedną wtyczkę, powiedzmy 29 pinową a zabawa ze schematami i lutowaniem mnie nie ustawia.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

No fakt, wszystkie mają dedykowane złącza, które trzeba rozpracować. To taki haczyk. Wzmacniacz o takich możliwościach z normalnymi gniazdami kosztuje ze 600. Trzeba przekalkulować ryzyko.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
LisciuKrk

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 07 lip 2013, 12:37
Imię: Adrian
Auto: F '97
Silnik: X14NZ
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#5

Nieprzeczytany post autor: LisciuKrk »

Czyli póki co muszę słuchać do vol. 12 :D

ODPOWIEDZ