Podlaczenie szkrzyni do wzmacniacza.

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
Paczoslaw

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2014, 16:22
Imię: Marcin
Auto: Astra g sport 99'
Silnik: 2,0 136km
Województwo: wielkopolskie

Podlaczenie szkrzyni do wzmacniacza.

#1

Nieprzeczytany post autor: Paczoslaw »

Witam

Mam problem poniewaz nie potrafie Podlaczyc sprzetu, kable mam przeciagniete do bagaznika(maja dwie rozne koncowki) gdzie je wsadzic i jakich jeszcze kabli potrzebuje zeby podlaczyc szkrzynie do wzmacniacza.
Posiadam Jbl gt5-1204br + mac fearless2000
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

to jakie kable masz przeciągniete?
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

Podłączenie jest proste. Ale jest jedno ale, musisz mieć odpowiednie kable, chodzi tu o:
*długość i grubość kabla dla masy, kabel nie długi, jak podłączysz jak ja masę to 2 m to max długość, a grubość to 2,5-3 mm
*do akumulatora (dobiera się go do mocy wzmacniacza) oraz subwoofera. Jeżeli wzmak dysponuje mocą do 250W rms to kabel głośnikowy (możesz max 1,5 metra długości kupić) to kabel o przekroju 5 mm wystarczy.
*Chinche ze wzbudzeniem.
*Kabel głośnikowy (długość do 1,5 m) o przekroju 5-6 mm
z tego foto, od lewej strony zaczynając:


[External Link Removed for Guests]


Oznaczenia:
GND - masa, czyli podłączasz jedna końcówkę w GND a drugą w blachę auta, najlepiej za plastik jakiś schowaj kabel i znajdź jakąś wkrętkę, odkręć ją i przyłóż kabel do śruby która jest dokręcana. U mnie tak to wygląda:


Obrazek


REM - wzbudzenie. Tutaj jest potrzebny kabel Chinch ze wzbudzeniem, czyli masz 2 chinche i między tymi kablami jest cieniutki przewód, to jest te wzbudzenie. Podłączasz go do wzmaka i do kostki w radiu w REMOTE. Takowy kabel dostaniesz w każdym sklepie Car audio.
U mnie tak to wygląda:


Obrazek


2 chinche do wzmaka podłączasz w INPUT, a te wzbudzenie z drugiej strony wzmaka, czyli REM:


Obrazek


+12V - do akumulatora, czyli w "+" akumulatorowy. Najlepiej, jakbyś kupił obudowę z bezpiecznikiem do akumulatora (w 15 zł powinieneś się zmieścić). Bezpiecznik ten jest potrzebny, by w razie zwarcia nie uszkodzić wzmacniacza lub akumulatora, bo jak już tak się wydarzy to pójdzie tyko ten bezpiecznik, który jest w tym plastiku który kosztuje 5 zł, i jeszcze jedno, weź bezpiecznik o natężeniu 50-60 amper.

Tak to wygląda:

Obrazek

I żeby zmostkować suba, to musisz kabel głośnikowy podłączyć, na lewy kanał (L) na + a w prawy (R) na -, lub odwrotnie, o ile ten wzmak ma możliwość mostkowania.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Polecanie tak dużego bezpiecznika to już szkodliwa porada. Przewód o tkim przekroju można obciążyć maksymalnie 25A. Zresztą, wzmacniacz o mocy 2x40W nawet 15A nie weźmie....
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
goru1

Astro-maniak
Posty: 357
Rejestracja: 29 gru 2013, 19:36
Imię: Adam
Auto: Astra G
Silnik: X18XE1
Województwo: mazowieckie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: goru1 »

ale u mnie np jest rockford 150W rms zmostkowany we wzmaku, więc te 50A w bezpieczniku to jest ok.
Wątpię by 25A było wystarczające, w sklepach CA też tak samo nawet doradzają.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Paaanie!! W sklepach, to dziś wszystko mają. :P :P
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

ODPOWIEDZ