Opel Astra F - problem z podłączeniem nowego radia...

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

Re: Opel Astra F - problem z podłączeniem nowego radia...

#11

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Na pewno brakuje kabli, wiązka radia jest rozpruta. ta wtyczka z 8 przewodami to głośniki. Tym się na razie nie zajmujmy - po prostu nie podpinaj wcale. Ta z 3 kablami to zasilanie. Czarny to masa, żółty to zasilanie 12V po stacyjce a czerwony to stałe 12V sprzed stacyjki. U ciebie sa połączone razem - nie powinno tak być.

W od strony samochodu masa jest brązowa, a obydwa zasilania czerwone - musisz sam miernikiem dojść które jest które. Jest jeszcze kabel od aktywacji wyświetlacza stacji i wzmacniacza anteny - powinien być połączony z niebieskim z wtyczki radia. Jest też kabelek od podświetlenia deski rozdzielczej, jak zapalisz światła, to radio też sie podświetla nawet jak jest wyłączone.

Obrazek
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Niektórzy łacza plusy po to by radio grało bez kluczyka a zamieniane w niektórych radiach po to by nie gubiło pamieci.

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#13

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Czyli rozumiem, że musze pozamieniac, a ten zegarek odłączony jak jest to coś przeszkadza?

To ten niebieski kabel jak widac nawet nie jest nigdzie podłączony, i nie ma nawet kabla żeby go gdzieś podłączyc, czy może gdzies daleko głeboko schowany jest?

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Najpierw sprawdz czy jest dobrze a potem ewntualnie zamien.Ja w AG montujac JVC musiłałem zamienic.
Przy zamianie nie chodzi tylko o zegarek ale tez pamiec stacji radiowych(zalezy to od radia) i innych ustawien

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#15

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Problem w tym, że nie bardzo jest co zamienic, widze, że od niebieskiego dużo zależy skoro za takei funkcje odpowiada i chetnie bym go zamienił tylko problem że nie mam z czym za bardzo bo on nie jest połączony z żadnym, tam wgłebi też jakiegoś zagubionego kabla bedącego luzem nie widac, wiec teraz nie wiem czy został uciety czy jest tam gdzieś może naprawde bardzo głeboko zapodziany.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Nie pamietam dokładnie od czy niebieski jest istotny a ile pamietam to istotne były 3 czerwony z zółtym pradowe(te nalezało zamienic) i masa.Mam przelotke rado wymontowane jutro dokladnie Ci opisze

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#17

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Kolega Elektronit wyżej napisał, że niebieski jednak za ważne rzeczy odpowiada.

Przed chwilą byłem w samochodzie i jakims cudem wygrzebałem jeszcze jedną wtyczke :D i jeden kabel czarny luzem. Zaraz wrzuce fotki
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014, 23:21 przez johnymz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Niebieski jest od wzmacniacza anteny tak jak napisał elektronit a całe zasilnie to trzy o którym pisałem
Ma radio przed soba i mam podpiete 4 kable

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#19

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

To co znalazłem przed chwilą jeszcze w środku:

[External Link Removed for Guests]

Coś takiego, jest to taka wtyczka cała nawet z tą trzecia ktora tylko do nie ktorych radii pasuje, jak widac wszystkie kable od głośników są odciete bo są w drugiej wtyczce, natomiast te od zasilania i innych to czesciowo są w tej a cześciowo w drugiej wtyczce którą pokazywałem w dzień, nie wiem czy wystarczy te kable tylko poprzekładac do innej wtyczki i po problemie bo jak widac to obok jest jeszcze jakiś czarny kabel i nie wiem do czego on może byc.

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Druga sprawa jesli chodzi o dwa kable zasilające ktore w tej pierwszej wtyczce sa razem to jednak tak jka tutaj widac czerwony jednak jest na swoim miejscu bo w tej znalezionej przed chwilą tez jest w tym samym miejscu tylko uciety, wiec wychodzi na to ze niebieski od drugiego zasilania jest tu dodany wiec tzreba go gdzie indziej umiejscowic.

Pytanie tylko teraz czy wystarczy te kable poprzekładac i co zrobic z tym czarnym?

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Ja by namierzył brakujacy niebieski.Potem sprawdził zasilania czy prawidłowo czy czerwony to stały plus a zólty czy po stacyjce oczywiscie czy jest masa i sprawdził czy radio zadziała.
Czarny z kostki to masa a w samochodzie jego odpowiednik to brazowy
Oczywiscie posprawdzaj próbnikiem by nie spalic radia
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2014, 23:52 przez mk5, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ