Opel Astra F - problem z podłączeniem nowego radia...

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

Re: Opel Astra F - problem z podłączeniem nowego radia...

#31

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Nie wiem, gdy kupowałem samochód to radia w nim nie było, tam jakiś dobry magik musiał grzebac.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#32

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

A ja mam proste pytanie, czy ktokolwiek z was zajrzał do schematu? Ktokolwiek zadał sobie trud alby poznać do czego jest czarny kabel w oryginalnej kostce? Albo czemu w niektórych wersjach zamaiast czarnego jest drugi czerwony. I, że to nie to samo.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Dziekuje Elektonit za info

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#34

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Ja ze schematu nie umiem wywnioskowac który to który kolor.

Przed chwilą wybadałem miernikiem ten czarny kabelek co jest luzem, daje on zasilanie po przekreceniu kluczyka w stacyjce. Z tych pierwszych zdjec co wrzucałem to ten żółty od strony samochodu to jest zasilanie bezposrednio z akumulatora.

Z tych kolejnych zdjec zielono-biały to jest chyba od tego podswietlania deski rodzielczej, bo jak włącze światła to pokazuje 12v a jak pez swiateł po przekreceniu kluczyka to pokazuje 0,23 v. Gorzej, że tego od anteny nie moge znalezc, pod tym zielonobiałym są w kupie dwa czerwono biały i czarno czerwony, może one mają byc do tego wzmacniacza anteny czyli do tego niebieskiego ze wtyczki? Problem w tym, że miernik nic nie pokazuje w żadnej sytuacji czy prekrece kluczyk czy nie.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2014, 16:31 przez johnymz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#35

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Jezeli zasilanie czarny po stacyjce podłaczasz do zóltego od radia.napiecia stałe czy po stacyjce jak pomylisz nic sie nie stanie.Brazowa masa z auta z czarnym do radia.Niebieski namierzyłes?

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#36

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Właśnie doedytowałem wyżej, nie wiem co z tym niebieskim zrobic.

Wyczytałem przed chwilą że ten niebieski to jest automatyczna antena, ktorej ja akurat nie mam wiec moze on jednak nie jest istotny?

Nie rozumiem, rozdzieliłem te oba zailające, wiec mma podłączone teraz oba zasilające i mase, i radio nie chce sie dalej włączyc. A może to jednak wina tego, że ten TID mam odłączony???

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#37

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Każdy kabel na schemacie ma oznaczenie średnicy i swojego koloru. Nie ma bata żeby nie dojść.

Co do anteny - cośtam wyczytałeś, świetnie. Wyczytałeś, że to do silnika anteny automatycznej. OK, ty jej nie masz. ale już nie wyczytałeś, że to jest też do wzmacniacza anteny który już jest w każdym modelu i nie wyczytałeś też, że idzie on również do TID/MID. Co akurat u ciebie nie gra roli bo masz wtyczkę urwaną. Ale jakby to było podłączone to to przestawia wyświetlacz z trybu wyświetlania daty na pokazywanie danych z radia. Na schemacie to odpowiednio SWWS i RTGR, czyli czarnobiały i czerwonoszary. To temat anteny uważam za zamknięty, te 2 przewody wyżej opisane, należy połączyć z niebieskim wystającym z nowej kostki radia.

Co do zasilania, to masz "tą gorszą wersję", czyli że radio dostaje polecenie załączenia dopiero wraz z zapłonem. Mianowicie właśnie z czarnego kabelka. Masz tam kabel czerwony i czarny, to są daw plusy, jedne stały, drugi po stacyjce, ale on idzie ze styku "15" stacyjki. Jakby były 2 czerwone to wtedy idzie on ze styku "W" stacyjki i masz radio na "pierwszym pyknieciu" a nie drugim, dodatkowo możesz potem skręcić kluczyk całkiem na OFF a radio dalej będzie grać, dopiero wyciągnięcie kluczyka zgasi radio. Czarny i czerwony łączysz z czerowoym i żółtym kostki radia. To tyle.

Masa to brązowy, powinny być 2, gruby i cienki. Łączysz je razem, i podpinasz do czarnego kostki radia - to najważniejsze. Jak to będziesz miał źle to spalisz radio.

Szaro-zielony.. GRRN, to oświetlenie - wiadomo, do pomarańczowego.

BRVI, czyli brązowofioletowy - to jak masz fabryczny alarm, to on łaczy radio z alarmem.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#38

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

zgadza sie do oswietlenia bo sprawdzałem dzisiaj, "do pomarańczowego" ???? w sensie ze kabla? Tyle ze nie mam zadnego pomarańczowego w tej kostce.

Jeśli chodzi o mase to u mnie jest tylko jeden kabelek brązowy, nie ma dwóch, moze byc tak?

Już zaczynam tracic cierpliwośc, podłaczyłem wszytskie kable, z tym pomarańczowym sobie poradziłem, no i nic, radio sie nie włącza nadal, nie wiem czy ja go włączyc nie umie czy co, ale przycisk odpowiedni wciskam przeciez, a ono nic nie pokazuje nawet :P. :cry:

Jutro podłącze je bezpośrednio pod akumulator i zobacze czy działa, gorzej jeśli nie zadziała...

pawex

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 19 wrz 2014, 19:31
Auto: Astra Classic
Województwo: podkarpackie

#39

Nieprzeczytany post autor: pawex »

Mam te koste jak w standardowej astrze ale kupilem radio i nie zmiesci sie bo jest o 1 element za duzo i co mozna zrobic z tym?
! Zanim założysz nowy temat zapoznaj się z układem działów i zacznij używać wyszukiwarki na forum.
Przeniosłem do właściwego działu i istniejącego tematu.
// Wiadomość z:Dido2@

Awatar użytkownika
mk5

Moderator Forum
Posty: 6254
Rejestracja: 10 sty 2013, 21:21
Imię: Marek
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.9TDI
Województwo: lubelskie
Wdzięczny: 96 razy
Pomocny: 114 razy

#40

Nieprzeczytany post autor: mk5 »

Jaki element?

ODPOWIEDZ