Problem z zakłóceniami po montażu wzmacniacza

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
lliper

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:02
Auto: Astra h
Silnik: 1.6
Województwo: warmińsko-mazurskie

Problem z zakłóceniami po montażu wzmacniacza

#1

Nieprzeczytany post autor: lliper »

Witam wszystkich :) Jest to mój pierwszy post na tym forum :)

Panowie zamontowałem u siebie pod oryginalne radio Opla wzmacniacz który podpięty jest przez adapter wysokiego napięcia które daje sygnał do wzmacniacza (sygnał po RCA) jest on podłączony do przednich kanałów w radiu, wszytko gra bdb, ale jest pewna denerwująca rzecz. Jak przekręcę zapłon wzmacniacz się wzbudza i zaczyna grać do tego momentu jest git, ale gdy zapale silnik to przez ok 4 sekundy pojawia się sygnał na głośnikach (Pyk , pyk, pyk, pyk) coś jakby 5Hz i po tym czasie jest okej. Też zauważyłem że jak radio jest ściszone na 0 tego problemu nie ma.

Zastanawiam się od czego to może być ? Na pewno jakieś zakłócenia ale jak je usunąć ? Jaki filtr ? Może to wina źródła remote ? Jest one podłączone pod zapalniczkę, która po przekręceniu dostaje +12V

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Z zapalniczki z tego co się orientuje to zawsze będziesz miał jakieś zakłócenia (z jednej wiązki z całą reszta urządzeń w aucie, które emitują różne zakłócenia), spróbuj bezpośrednio z aku prąd pociągnąć i zobacz czy pomoże.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Awatar użytkownika
lliper

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2014, 11:02
Auto: Astra h
Silnik: 1.6
Województwo: warmińsko-mazurskie

#3

Nieprzeczytany post autor: lliper »

Niestety, to nie z powodu tego że jest podłączony pod zapalniczkę. Po zmianie zasilania remote prosto z akumulatora dalej jest ten sam problem :(

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Odłącz adapter od radia. Wtedy zobacz czy znika. Najlepiej dolutuj czincze i wywal adapter całkowicie. Zakłócenia przenoszą się najprawdopodobniej z alternatora po zasilaniu - ciężko będzie się tego pozbyć.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#5

Nieprzeczytany post autor: certino »

Ja też miałem zakłócenia pomimo wyprowadzenia sygnału z kocówki mocy. Ale wstawiłem między końcówkę a wyprowadzone gniazda wtórnik napięciowy na wzmacniaczu operacyjnym i wszystkie świsty i gwizdy jak ręką odjął :)

ODPOWIEDZ