Astra G - wymiana radioodtwarzacza

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
rkarol

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2015, 10:52
Auto: Astra G
Województwo: podlaskie

Astra G - wymiana radioodtwarzacza

#1

Nieprzeczytany post autor: rkarol »

Witam!

Mam w swojej Astrze II radioodtwarzacz na kasety. Przyszedł czas na wymianę, myślę o:

Blaupunkt Manchester 110
[External Link Removed for Guests]

Warunek - port USB, odtwarzanie CD i w miarę ładny design (klasyczny, bez zbędnych świecidełek)

Pytania:
1) Co myślicie o tym modelu? Miał ktoś z nim styczność?
2) czy ten model pasować? Jak to w ogóle sprawdzić? Czy radioodtwarzacze są uniwersalne i wszystkie będą pasować?
3) I najważniejsze - dam radę sam to zainstalować? ;) Czy może potrzebne są jakieś profesjonalne narzędzia?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Radio jak radio. Czy odsłuchowo Tobie podejdzie to stwierdzisz jak podłączysz w aucie. Gabarytowo wejdzie każde 1 din.

Dla mnie debeściakiem jest Alpine 9884 :
Obrazek

Stary model, ale gra rewelacyjnie. Do dzisiaj ma ten model w aucie żony.

Co do podłączenia to żadna filozofia. Kupujesz\robisz przelotkę z oryginalnej wtyczki radia na standard ISO i tyle.

Jak masz sterowanie w kierownicy, to na to też są odpowiednie patenty do zrobienia\kupienia by wszystko działało jak powinno.

Na koniec mały manual ;).

Demontaż :
[External Link Removed for Guests]

Montaż nie ori radia :
[External Link Removed for Guests]
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
rkarol

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2015, 10:52
Auto: Astra G
Województwo: podlaskie

#3

Nieprzeczytany post autor: rkarol »

Dzięki za odpowiedź!

Kupuję i będę próbował sam zainstalować. Nie mam sterowania z kierownicy, także jest o tyle łatwiej :) Mam nadzieję, że się uda.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Sterowanie można dołożyć :). Prosta robota, i potem dużo frajdy daje :).
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
rkarol

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2015, 10:52
Auto: Astra G
Województwo: podlaskie

#5

Nieprzeczytany post autor: rkarol »

jest gdzieś poradnik, jak dołożyć takie sterowanie? I czy to by wyglądało jak fabrycznie, czy raczej by było widać, że to jest dorabiane? :0

Chociaż w sumie bardziej by mi się przydała regulacja foteli góra - dół. Jest dla mnie za wysoko, kierownica zasłania prędkościomierz. Skoro już o przeróbkach mówimy - ktoś wie jak sobie z tym poradzić? ;)

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Sprawa jest prosta.
1. Kupujesz kierownicę z fabrycznym sterowaniem + zwijka pod kierownicę co obsługuje sterowanie.
2. Montujesz w miejsce starej i dodatkowy przewód dajesz od zwijki do kostki radia.
3. Jak masz ori radio to wszytko, jak nie ori to dokupujesz dodatkowy moduł pod sterowanie konkretną marką
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

SilverStonePL

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 31 mar 2015, 13:18
Imię: Maciej
Auto: Astra G Bertone Cabrio
Silnik: X18XE
Województwo: wielkopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: SilverStonePL »

A koniecznie musisz mieć z CD ? ja swojego czasu też tak sądziłem i okazało się z czasem że CD to dla mnie przeżytek . Nie wiem czy słuchasz tylko oryginalnych płyt ale PENDRIVE jest dużo wygodniejszy i trwalszy nie mówiąc już o tym że jest AUX i z telefonu czy mp3 też można słuchać a daje nam to baze do stworzenia playlisty na wiele godzin bo osobiście wole jak leci losowo 150 piosenek które lubię niż 18 w kółko . O jakość się nie martw bo wszystko zależy od tego jakie formaty obsługuje radio i w jakich formatach ściągasz ( kupujesz ) oraz jakiej jakości .

[External Link Removed for Guests]

Osobiście mam takie radyjko JVC KD-X220 . Ma naprawdę ładny wygląd a do tego od razu wymieniłem głośniki w drzwiach oraz dodałem jak mówił marwisn moduł sterowania radiem bo mam kierownice wielofunkcyjną . Montaż jest banalnie prosty a za pomocą google znajdziesz filmy instruktażowe . Wszystko działa bez zarzutów . Polecam .
Astra G Bertone Cabrio 1.8 16v X18XE 125 KM

ODPOWIEDZ