Astra H 1.9 CDTI radio CDC40 opera GID

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
arthes

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2015, 10:15
Auto: Astra H 1.9 CDTI
Województwo: łódzkie

Astra H 1.9 CDTI radio CDC40 opera GID

#1

Nieprzeczytany post autor: arthes »

Witam wczoraj zakupilem sobie asterke jest to moja pierwsza styczność z Oplem .Pierwsze wrażenie bardzo pozywne z tym że jest maly problem co drażni. Oczywiście forum to największa skarbnica wiedzy o autach także tutaj kieruje sie do Was z prośbą o pomoc :
-radio cdc40 opera wyswietlacz z tego co doczytalem gid
- wyświetlacz tak jakby nie współgra z radiem tzn nie wyświetla nic żadnych możliwości podglaszania ogolnych zmian ustawień , gra samo radio moge zmieniać częstotliwość i głośność, nie mogę przejście na cd w ogóle nie moge wloźyć jakiejkolwiek płyty tak jakby w kieszeni juz byla plyta
- co kilkanascie sekund dość uciążliwe piknięcie
-wyświetlaja sie tylko settings zmiana jezyka czasu itp.
- brak mozliwosci sterowania z kierownicy
- brak podswietlenia radia
- komputer nie wyświetla spalania itp

czy przyczyną może być niewylogowanie/zalogowanie nie wiem jak to poprawnie brzmi ?

Jest ktoś kto ogarnia temat radiowy w astrach do kogo możnaby podjechać i to posprawdzać ?


Z góry dziękuję za wszelką chęć pomocy

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Piknięcie oraz ograniczona funkcjonalność jest oznaką niezalogowanego lub niewylogowanego radia. Poza pikaniem powinno wyświetlać komunikat RADIO SAFE. Pytanie czy ten napis mruga czy świeci na stałe.

Ponieważ nie widzę sensu by ktoś wylogował radio z auta i go nie zdemontował uważam, że masz radio które ktoś przełożył z innego auta.

Wrzuć na forum VIN do rozkodowania to się okaże z jakim radiem auto wyjechało z fabryki.

Generalnie jest to problem bo by zalogować takie radio masz dwa wyjścia :
1. Mieć VIN auta, z którego radio zostało wylogowane. Na jego podstawie ASO odpłatnie (ok. 150 pln) wygeneruje Tobie Security Code, który pozwoli na wylogowanie radia i ponowne zalogowanie pod Security Code Twojego auta (powinieneś go dostać razem z dokumentami auta)

2. Podesłać radio do magika który wydobędzie kod z radia, lub Ci je po prostu wyloguje u siebie na stole (też nie za darmo). Dalej jak wyżej logujesz swoim Sc w swoim aucie.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
arthes

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2015, 10:15
Auto: Astra H 1.9 CDTI
Województwo: łódzkie

#3

Nieprzeczytany post autor: arthes »

Dzięki za szybka odpowiedź nie mruga ani nie świeci mi radio safe nic nie ma na wyswietlaczu . A jezeli samo radio gra i lapie fale radiowe ?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

To w takim razie musisz zaprogramować radio.

Trzeba to zrobić op-com'em lub techem przez ustawienie odpowiednich indeksów w radiu.

Tyle, że zawsze w takim przypadku oprócz pikania miałem na wyświetlaczu PROGRAM RADIO.

Na dzień dobry bym zaczął od wylogowania. Zaprogramowania wszystkiego (GID,RADIO,CIM) i ponownego zalogowania.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
arthes

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2015, 10:15
Auto: Astra H 1.9 CDTI
Województwo: łódzkie

#5

Nieprzeczytany post autor: arthes »

A jezeli chodzi o same wskazania komputera ? Zaprogramowanie tez w tym przypadku pomoże ?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

W wyświetlaczu GID programujesz czy wskazania maja być czy nie. Robi się to przez zmianę indeksu (jeden wyżej niż aktualnie ustawiony).
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
arthes

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2015, 10:15
Auto: Astra H 1.9 CDTI
Województwo: łódzkie

#7

Nieprzeczytany post autor: arthes »

5 = GŁOŚNIK,7 
UAG = INFORMACJE GRAFICZNE - MONOCHROMATYCZNY 
UCK = RADIO AM/FM STEREO,SZUKANIE,MCD,ETR,WYCISZANIE 
UEQ = PRZEŁĄCZNIK WYŁĄCZENIA AKUMULATORA


Chodzi mi wlasnie o wskazania temperatury daty chwilowe spalanie zasieg jestem to sam w stanie ustawic ? Bez podlaczania komputera.? I dlaczego nie wczytuje zadnej cd ? I czy to radio czyta pliki mp3 ?

Czyi wg vinu radio mam zamienione , jest jakas mozliwosc by to zestroić z wyświetlaczem czy trzeba szukać radia ? Jakiego modelu ?

Awatar użytkownika
kzpsquad

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2015, 16:10
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: kzpsquad »

Witam a ja mam taki problem posiadam radio CDC 40 z wyświetlaczem. Radio od poczatku nie dzialalo tzn zmieniarka płyt miała połamane talerze z polamana płyta w srodku, reszta działało tj radio obsluga klimy i komputera. Mialem dostep do radia CDC40 ale z opla vectry bez kodu. Wpialem go i zaczal pojawiac sie napis display safe. po zmianie na moje niedzialajace napis ciagle sie pojawia. Mam swoj CP. Jak to ogarnac zeby wszystko gralo czyli wkoncu to wylogowac z auta i podpiac inne dzialajace moze nawet cd30 mp3

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Wpiąć swoje radio i rozlogować zestaw. Potem ponownie zalogować.

Możesz się pobawić i zrobić składaka. Twoja płyta z elektroniką (zostaje Twój CP) i mechanika ze sprawnego.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
kzpsquad

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2015, 16:10
Auto: Astra H
Województwo: śląskie

#10

Nieprzeczytany post autor: kzpsquad »

A istnieje taka mozliwosc ze auto zapamietalo kod z tego radia i teraz nie wyloguje go ?

ODPOWIEDZ