Głośniki są, kable są. Jak podłączyć pod kostkę ISO?

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
quatroo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 25 kwie 2015, 16:30
Imię: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8v
Województwo: warmińsko-mazurskie

Głośniki są, kable są. Jak podłączyć pod kostkę ISO?

#1

Nieprzeczytany post autor: quatroo »

Hej.
Kupiłem głośniki 6x9 peying na tylnią półkę w astrze F 99r, jako iż nie są poprowadzone kable do tyłu, muszę zrobić to sam. Chciałbym poprowadzić je stroną pasażera odkrecic boczek przy nogach (jest tam jedna śruba) i podłączyć pod kostkę. Tutaj mam pytanie. Jak się podłącza kable pod kostkę? Trzeba mieć jakąś końcówkę do włożenia w nią? Czy normalnie wkłada się tam kable. Jestem trochę zielony, nie znalazłem żadnych poradników z tym związanych. Nawet filmiku a to bardzo by mi pomogło. Jedynie znalazłem rysunek co gdzie podłączyć.

A mam jeszcze jedno pytanie. Żeby do tej kostki się dostać trzeba demontować cały przód (plastiki)? Ciężkie wydaje się dojście do tej kostki. :/

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#2

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Kable, ciągniesz bokiem jak pisałeś od strony pasażera, potem za schowkiem i bez problemu dostaniesz się nimi do radia. A boczek przy nogach jest złączony z osłoną progu i jest tam parę śrub za zaślepkami . Nie musisz nic demontować na konsoli środkowej. Na wyciągniętym radioodtwarzaczu wszystko robisz.

Co do podłączenia , jeśli nie masz wystających kabli z kostki ISO by się podpiąć, to lecisz do elektrycznego i kupujesz takowe kabelki lub nawet całą kostkę nową. Tylne głośniki wpinasz na lewym i prawym końcu kostki. Zazwyczaj to dwa fioletowe (Prawy tył) i dwa zielone (lewy tył) .

quatroo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 25 kwie 2015, 16:30
Imię: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8v
Województwo: warmińsko-mazurskie

#3

Nieprzeczytany post autor: quatroo »

Jak zdemontuje schowek to będę miał łatwy dostep do kostki by podłączyć tam kable? :) chce mieć łatwiejszy dostep do niej a nie się męczyć przez szparke ;d u mnie chyba nie można do końca jej wyjąć bo kable są poplatane w środku a szarpać nie chcę :)

Awatar użytkownika
ilek8822

Przedstawiciel Regionu
Posty: 3066
Rejestracja: 15 sty 2011, 12:20
Imię: Kamil
Auto: Astra GSI
Silnik: c20xe
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Łagiewniki (koło Wrocławia)

#4

Nieprzeczytany post autor: ilek8822 »

Nie, jak zdemontujesz schowek nie będziesz miał dostępu do kostki. Będziesz mógł fachowo schować kable, które będziesz prowadził. A dostęp to będzie, do przeciągnięcia ich tam gdzie radio. Idź, zdemontuj, zobacz i zobaczysz jakie to proste.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Przecież chodzi o wtyczkę, którą się w radio wkłada. Więc jak wyjmowanie schowka może mieć cokolwiek z nią wspólnego? Styki w tej kostce są na 2 zatrzaski. Ja je wypinam wkładając 2 igły od strzykawki aby zgiąć zatrzaski. Blaszek samych luzem nie da się łatwo kupić. Najlepiej kupić całą wtyczkę z zarobionymi krótkimi odcinkami przewodów. (5zł kosztuje) Wybebeszyć blaszki z wtyczki, rozgiąć zaciski i zalutować swoje kable w miejsce tych co były sklepowo. Potem tylko wstrzelić w oryginalną wtyczkę od radia.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

quatroo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 25 kwie 2015, 16:30
Imię: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8v
Województwo: warmińsko-mazurskie

#6

Nieprzeczytany post autor: quatroo »

Jednak nie ma na 100% "ucietych kabli" od poprowadzenia tylnich głośników, czyste miejsca są (tylko 4 miejsca zajęte od przednich). Udało mi się wyjąć kostkę i była trochę zablokowana w środku. Gdzie mogę dostać końcówki do kostki ISO (to metalowe końcówki co się szczepia w końcówkę kabla). Jak tam dostać się do środka żeby kable szły razem z wiązka od kostki, boczek lub schowek można zdemontować i wyjąć tamtędy kostkę ISO, podłączyć i znowu włożyć w miejsce gdzie jest tył radia? To chyba jest najtrudniejsze według mnie i Nie wiem jak to zrobić ;/

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Tosz ci napisałem. Jak kupujesz kostkę, to razem z uciętymi kawałkami kabelków - jakieś 20cm.

Obrazek

Wszystko ci napisałem, zadajesz drugi raz pytania na które otrzymałeś odpowiedzi.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

quatroo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 25 kwie 2015, 16:30
Imię: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8v
Województwo: warmińsko-mazurskie

#8

Nieprzeczytany post autor: quatroo »

Sorki byłem wtedy rozkojarzony :p sprawdzałem jeszcze raz i zdjęcie zrobiłem. Tam jest jakąś kostka która w ogóle nie jest z niczym podłączona a jest, mógłbym jej przeciąć kabelki, za izolować i włożyć w kostkę ISO, a ona później idzie do głośnikowej. Dolaczam zdjęcie tego:

[External Link Removed for Guests]

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Te 3 brązowe kable to magistrala I2C. Fabryczne radio nie ma wyświetlacza i pokazuje stacje na TID-zie. Tam gdzie data.

Niebiesko-czerwony ma być połączony! Te 2 odcięte kabelki mają być obowiązkowo złączone z sobą.

W sumie jakbyś wydłubał te 3 brązowe i tego jednego niebiesko-czerwonego to być miał dosyć zacisków. Pytanie czy uda ci się to wyjąć, dolutować kable i wsadzić z powrotem.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

quatroo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 25 kwie 2015, 16:30
Imię: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8v
Województwo: warmińsko-mazurskie

#10

Nieprzeczytany post autor: quatroo »

Właśnie nie wiem czemu one są ucięte xd kupiłem auto i tak było, wiec nie ruszałem a wszystko działa. Jaką one odgrywają role? To mogę uciąć te 3 brązowe i wziąć zaciski? A takie jedno pytanie jeszcze mnie nurtuje.. Mogę wsadzic kabelki (bez tych szczepionych koncowek, sama miedz xd) w miejsca gdzie maja iść kable od głośników (+ i - na lewy i prawy tylni głośnik) oczywiście w takim interesie iż zobaczył bym jak grają, da się? Nic nie Spale? :d

EDIT:
@@@@@
Zrobiłem wczoraj jeszcze jedno zdjęcie. (Do dziewczyny samochodu bo tylko na rozruszniku działa jej radio). A wiec teraz patrze i ten niebiesko czerwony kabel nie jest poprowadzony a więc nie muszę go łączyć.

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ