EONON D5155Z

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
dzupert

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2015, 22:23
Auto: Opel Astra H
Województwo: śląskie

Re: EONON D5155Z

#11

Nieprzeczytany post autor: dzupert »

Elektronit pisze:No, nie zrozumieliśmy się. Ale to ty nie zrozumiałes filmu.

Zobacz koleś na filmie ma wywalony ten wyświetlacz i w jego miejsce ma wstawiony 7 calowy tablet z androidem. A radio ma kompletnie wyłączone.

[External Link Removed for Guests] tu masz przykład na subaru.
No w sumie masz racje, ciekawie to wygląda, tylko nie chce ingerować w ten komputer ;)
Ja używałem interfejsu firmy 2connects. Wpinasz go miedzy dowolne radio, a instalacje auta.

Pozwala na pełną obsługę komputera bez fabrycznego radia. Dodatkowo po zakupie odpowiedniego kabelka (koszt 15 pln) pozwala na sterowanie radiem z kierownicy.
A mógłbyś podrzucić jakimiś linkami co muszę dokładnie kupić ? Będę wdzięczny ;)

EDIT:
marwisn pisze:Ja używałem interfejsu firmy 2connects. Wpinasz go miedzy dowolne radio, a instalacje auta.
Możesz zapodać linkiem ?

EDIT:
znalazłem taki - [External Link Removed for Guests] dobry będzie ?

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#12

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Nie "dowolne" radio tylko "dowolne radio z wejściem pilota".

Jest kilka ogólnie przyjętych standardów pilotów w radiach samochodowych. SONY ma swój, najprostszy - rezystancyjny. Alpine ma swój itd. Opel w swoich kierownicach używa magistrali CAN - czyli takich dwóch kabli, którymi spięte są wszystkie elektroniczne klocki w całym aucie. I dla tego radio pokazuje stacje na wyświetlaczu razem z kilometrami, i kierownica tym steruje. Teoretycznie można by dodawać gazu przyciskiem VOL+/- Wszystko zależy od programu.

Ten interfejs 2connects pośredniczy między jednym a drugim. Czyta sygnały oplowskiej kierownicy i przerabia je na standard radia.

Uprzedzając pytanie, Tak - są takie moduły co łączą CAN z USB - wtedy możesz podpiąć komputer i komunikować się ze wszystkim co jest podpięte, od kierownicy po poduszkę powietrzną.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

dzupert

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2015, 22:23
Auto: Opel Astra H
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: dzupert »

Powiedzmy, że mniej więcej rozumiem o co ci chodzi. Mnie głównie zależy na sterowaniu z kierownicy i ewentualnie komputera, którą wersje i tak mam "okrojoną" (mam nadzieję, że mnie rozumiesz)
NA necie znalazłem kilka interfejsów i cena jest bardzo zróżnicowana, dlatego chciałbym wiedzieć który warto kupić.
Radio które mnie interesuje to [External Link Removed for Guests]

Znalazłem jeszcze takie:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#14

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Nie, nie rozumiem. Pisząc "komputer" mam na myśli komputer - laptopa, PC, rozumiesz?!?! Windows.... te sprawy?!

Jak bym mówił o tym durnym wyświetlaczu, to bym pisał "sterownik" albo "komputer pokładowy", albo jakoś inaczej.


Co do radia - Instrukcja milczy o jakimkolwiek złączu pilota z tyłu. Jedyne co jest, to to pilot bezprzewodowy, fabryczny. Cd-r33. Tylny panel też nie jest opisany w instrukcji - także nic nie wiadomo.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

W opisie tego Pioneer'a jest : Wejście na fabryczny system sterowania - czyli ma obsługę z kierownicy.

Ten pierwszy link co podałeś to taki interfejs jak ja używałem. Ten drugi to na moje to samo co ten pierwszy. Trzeciego nie znam.

Poza interfejsem potrzebujesz jeszcze ramkę. Ramkę montujesz w kokpicie, a w niej dopiero radio standardu 2 Din.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja ramkę i interfejs kupiłem na stronie [External Link Removed for Guests].

Szczerze polecam ten sklep. Mieli ramki we wszystkich kolorach. Ja potrzebowałem MATT CHROME.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
baHu89

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2014, 23:50
Imię: Michał
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

#16

Nieprzeczytany post autor: baHu89 »

Witam,
ja posiadam w swojej astrze te właśnie radyjko.
[External Link Removed for Guests]

Wszystko fajnie działa, m. in. sterowanie z kierownicy, na karte wrzucasz sobie dowolną nawigacje, kable pod usb, ipod były w zestawie.
Wyjście pod subwoofer też posiada.
Ponad to na youtube jest pełno filmików jak sprawuje się to radio, wystarczy pooglądać :)

ODPOWIEDZ