EONON D5155Z

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
dzupert

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2015, 22:23
Auto: Opel Astra H
Województwo: śląskie

EONON D5155Z

#1

Nieprzeczytany post autor: dzupert »

Panowie znalazłem na allegro ciekawą alternatywę dla wbudowanego radia -> [External Link Removed for Guests] Problem w tym, iż mam model astry z 2011r a radio jest przeznaczone na model 2004-2009. W czym jest problem ? Nie podejdzie pod mój model astry, inne podłączenia radia czy co ? Sorry za lamerskie pytanie, ale jestem od kilku dni posiadaczem astry i dopiero się "uczę".

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Przedewszystkim! Zapomnij o rocznikach, modelach, numerach. Zawsze znajdzie się odpowiednia przejściówka i odpowiedni konwerter. Więc nie ma strachu. Jak tu ludzie silniki z 3 różnych składają to radia się ma nie dać rady wsadzić. ?!

Jedyna co może być tutaj, to to że jest jakiś inny zestaw obsługiwanych komend CAN. I może nie chcieć gadać kierownicą albo z deską zegarów. Chociaż tak cobie czytam o tym radju - tam Windows CE siedzi. Olej temat - szerokim łukiem. To staroć jest. Jak stacja multimedialna to tylko na androidzie!
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

dzupert

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2015, 22:23
Auto: Opel Astra H
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: dzupert »

Dzięki za odpowiedź. A znasz może coś wartego uwagi ? Kwota +/- 1000zł ?

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Ja konkretnych modeli nie znam, bo się nie obracam w sklepach. Jakbym miał sobie robić, to GoogleNexus 7' i wzmacniacz.

[External Link Removed for Guests]

O, i to wbija w ziemie.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Nie sugeruj się, że podają do rocznika 2009.

W nowszych autach instalacja jest identyczna.

Ćwiczyłem to na swoim rocznik 2012.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

dzupert

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2015, 22:23
Auto: Opel Astra H
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: dzupert »

Ja konkretnych modeli nie znam, bo się nie obracam w sklepach. Jakbym miał sobie robić, to GoogleNexus 7' i wzmacniacz.

[External Link Removed for Guests]

O, i to wbija w ziemie.
Problem w tym, iż nie mam modelu z nawigacją,a tym bardziej mam okrojoną wersje komputera pokładowego. ( wersja z mniejszym wyświetlaczem, gdzie pokazuje tylko podstawowe rzeczy)
Nie sugeruj się, że podają do rocznika 2009.

W nowszych autach instalacja jest identyczna.

Ćwiczyłem to na swoim rocznik 2012.
[/quote]
Dzięki za info, problem w tym, że w ww przeze mnie modelu jest stary windows CE. Z drugiej strony jak patrzę na modele z androidem, to ceny są kosmiczne. Fakt, dostaje full wypas, jednakże taki gadżet jak gps w radiu jest dla mnie zupełnie zbędny (od nawigacji mam telefon).
Ostatnio zmieniony 31 maja 2015, 21:02 przez dzupert, łącznie zmieniany 1 raz.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Nie rozumiem twoich obaw z pierwszego cytatu. Wyjaśnij proszę. Zauważ, że cały patent polega właśnie na tym, żeby nie wymieniać radia tylko ten wyświetlacz.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

dzupert

Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2015, 22:23
Auto: Opel Astra H
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: dzupert »

Coś nie bardzo żeśmy się zrozumieli. Podałem ci model radia który znalazłem na necie... Napisałeś mi, że to badziewie, bo na windows ce i nie warto sobie tym zaprzątać głowy, lepiej coś na andku i podałeś filmik na YT. Wszystko fajnie, (tylko jak już pisałem) mam komputer pokładowy w okrojonej wersji i lipa z takowym rozwiązaniem, dlatego szykałem alternatywy z wymianą radia. Tubę z wzmacniaczem już mam, jednakże z tego co widzę, standardowe (wbudowane radio) jest słabe, dlatego szukam jakieś alternatywy.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

No, nie zrozumieliśmy się. Ale to ty nie zrozumiałes filmu.

Zobacz koleś na filmie ma wywalony ten wyświetlacz i w jego miejsce ma wstawiony 7 calowy tablet z androidem. A radio ma kompletnie wyłączone.

[External Link Removed for Guests] tu masz przykład na subaru.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Ja używałem interfejsu firmy 2connects. Wpinasz go miedzy dowolne radio, a instalacje auta.

Pozwala na pełną obsługę komputera bez fabrycznego radia. Dodatkowo po zakupie odpowiedniego kabelka (koszt 15 pln) pozwala na sterowanie radiem z kierownicy.

Ja miałem Pioneera i wszystko śmigało jak ta lala.

[External Link Removed for Guests]

Obrazek

Obrazek
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ