Pytanie o Opera 40

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Dudinr1

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2013, 14:40
Imię: Wojtek
Auto: Opel Astra H Combi Cosmo
Silnik: 19 CDTI
Województwo: mazowieckie

Pytanie o Opera 40

#1

Nieprzeczytany post autor: Dudinr1 »

Witam,
nosze się z zamiarem wymiany mojego radia CD 70 na Opera 40.
Słyszałem, że gra dużo lepiej, nie jestem audiofilem jednak swoje radyjko i tak będę wymieniał ponieważ końcówki mocy siadają i się czasowo wyłącza.

Mam wątpliwości odnośnie wersji Opery, ponieważ jest ich parę i chcę się Was doradzić czy nie ważne jaką wersje wybiorę, (MP3, AUX itd) bo każda z nich gra równie dobrze, a mp3 i AUX to tylko dodatki. Wiecie jak już zmieniać i mam możliwość to chciałbym zmienić na najlepsze:)

Szczególnie interesuje mnie wersja z AUX i czy ładnie gra po podłączeniu zewnętrznego źródła dźwięku.
Zabudowałem w samochodzie tablet i jest on dobrym źródłem mediów, jednak AUX jaki dodałem w moim CD70 strasznie trzeszczy(może nie strasznie ale jak jack jest wetknięty, a na tablecie nie ma żadnej piosenki puszczonej to słychać wyraźny szum, podczas grania muzyki nie jest on słyszalny) i ponoć nic lepszego nie da się z tego urządzenia z wlutowywanym AUX'em wykrzesać.

Pozdrawiam wszystkich,
Wojtek

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Ktoś spartolił robotę z AUX'em. Nie ma prawa być żadnych szumów czy trzasków.

Ja mam również CD70 z dołożonym wejściem audio i wszystko gra super. Żadnych zakłóceń czy szumów.

Korzystam z cyfrowej zmieniarki Densiona i w połączeniu z fabrycznym radiem jest naprawdę dobrze.

Co do opery to ten model gra najlepiej ze wszystkich (wbudowany korektor).

Minusem w tych radiach są awaryjne zmieniarki, których nikt nie naprawia (brak części na rynku).

W dzisiejszych czasach AUX to minimum wg mnie. Nagrywanie płyt z mp3 jest czasochłonne i upierdliwe na dłuższą metę.

P.S. zapodaj fotkę tej zabudowy tabletu, bo jestem ciekaw jak to zrobiłeś.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Dudinr1

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2013, 14:40
Imię: Wojtek
Auto: Opel Astra H Combi Cosmo
Silnik: 19 CDTI
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: Dudinr1 »

Teraz Tablet jest na "warsztacie", wlutowałem się w tasiemkę z guzikiem włączenia. Nexus 7 ma POGO piny, które można wykorzystać do ładowania, a usb zostawię do OTG lub programowania. Każdorazowe go wyciąganie jest czasochłonne i wyrabia spinki, więc teraz to załatwię. Jutro lub w weekend to skończę i zrobię fotki.

Wracając do tematu, Opery40 niezależnie od wersji grają równie dobrze ze względu na wbudowany korektor, dobry wyciągnąłem wniosek?

Co do Aux w moim cd70 to z tego co patrzyłem ładnie jest to wlutowane, brak zimnych lutów czy "włosków" dotykających sąsiednie ścieżki. Myślę, że to moje radyjko jest wadliwe, już wcześniej spalił się moduł nawigacji(w sumie ten fakt mnie do pracy nad tabletem i całością skłonił :) ), a w dodatku musiałem laser w napędzie CD wymieniać. Coś dużo usterek jak na jedno radyjko, choć jedna mogła spowodować kolejną.

Poszukam Opera40 z AUX, bo chyba jestem już zdecydowany na zmianę.

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Lepiej poszukaj wzmacniacza i podłącz go bezpośrednio do tabletu. I tak 99% czasu będziesz na AUX, więc trzymanie jakiegokolwiek radia mając tablet traci sens.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Chcesz najlepszy dźwięk na ori radiu to szukaj opery. Wszystkie mają tą samą elektronikę niezależnie od wersji (AUX, mp3).

Rozwinięciem CD40 opera jest DVD 100. Czyli dobry dźwięk, zmieniarka na 6 płyt i nawigacja.

Czekam na fotki z instalacji Nexus'a :).

Podobną instalację widziałem na YT w jakiejś hondzie czy toyocie.

Gdzie ten tablet będzie zamontowany ??
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Dudinr1

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2013, 14:40
Imię: Wojtek
Auto: Opel Astra H Combi Cosmo
Silnik: 19 CDTI
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: Dudinr1 »

Nawet nie słyszałem o DVD100 ale ani zmieniarki z niej, ani nawigacji nie potrzebuję, napaliłem się na CD40 z AUX;)

Co do umiejscowienia tabletu to oryginalny wyświetlacz GID przeniosłem w miejsce zapalniczki przed skrzynią biegów (na początku przeniosłem do podsufitki ale kompletnie mi to rozwiązanie nie podpasowało i uważam je za niebezpieczne jak ktoś lubi czasem spojrzeć na BC), a w miejsce oryginalnego dałem tablet z przyciętą i dostosowaną ramką od większego wyświetlacza CID.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Jestem naprawdę ciekaw jak to wyszło.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Dudinr1

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwie 2013, 14:40
Imię: Wojtek
Auto: Opel Astra H Combi Cosmo
Silnik: 19 CDTI
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: Dudinr1 »

Wczoraj w nocy skończyłem całość i podsyłam fotki.
Nauczyłem się jednej rzeczy, jak coś nie działa zacznij od sprawdzenia bezpiecznika:) Jednak nie ma tego złego, zrobiłem od nowa porządny kabel do BC i przelutowałem aux'a, dodając kabel audio, dotychczas był wlutowany kabel od słuchawek zakończony wtykiem jack 3,5. Aux już mniej trzeszczy, teraz nazwałbym to szumem, jednak ciągle jest słyszalny.

Marwisn masz doświadczenie czy do każdej opery można dodać AUX? Widziałem na allegro kable wpinane bezpośrednio z tyłu, jednak czytałem że niektórzy mieli problem z aktywacją, mimo że był kabel i układy na płytce w radiu. Zastanawia mnie też stosunkowo niska cena tych modeli na allegro, 100-200 zł... Nie to, że chcę wydać więcej ale wiecie jak to jest, "jak się kupuje buty lacoste za 30 zł to ma się pewność, że dobre nie są".

Pytałeś jak to wyszło i nieskromnie powiem, że jestem zajebiście zadowolony. Jednak kosztowało to dużo pracy, szlifowania, jeden uwalony tablet (overmax dual drive II, poza słabymi kątami matrycy na prawdę dobry do tego typu zastosowań tablet) i dwie ramki:)

Zdjęcia poniżej:

Obrazek

Obrazek

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Jest bajo-jajo. Jak to mój szef mawia :) Ja mam Toshibe Portege M200 w planach wstawić - akurat mi się wala taki laptop w szpargałach. Ale to kiedyś - i to też nie wiem czy mi się będzie chciało.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Wyszło elegancko. Zrobione z głową.

Ja bym jednak dał na podsufitkę GID'a. Dla mnie łatwiej spojrzeć w rejon lusterka wstecznego niż lewarka. No i w podsufitce z dużą lampką jest idealne miejsce do tego :).

Żeby tam GID wszedł musiałeś przerobić ramkę lewarka ??

Co do opery CD40. Nigdy żadnej u siebie nie miałem tak by móc ją rozbrać i obejrzeć. Jeżeli fabrycznie wychodziły wersje z aux'em to można założyć, że wersja bez nie ma porostu kilku podzespołów na płycie (jak to jest w przypadku CD30, CD70, DVD90).

Jak szukasz opery to musisz wiedzieć jedno.
CD40 i CD40 USB to dwa zupełnie różne radia. CD40 USB to takie CD30 z obsługą plików audio przez port USB. To chyba jedyna jego zaleta bo gra żałośnie.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ