Bass w kombi

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
danny88astra

Astro-maniak
Posty: 200
Rejestracja: 03 sie 2014, 16:25
Imię: Damian
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Aalsmeer, Nederland/ Złotów

Bass w kombi

#1

Nieprzeczytany post autor: danny88astra »

Witam Koledzy. Mam pytanie. Zamontowalem sobie skrzynkę basowa (badziew pizdzing) w aucie (astra h kombi) i :
- na otwartej klapie basik jest nawet całkiem całkiem ,fajnie się słucha z tyłu auta
-na zamkniętej klapie w srodku jest [cenzura] z grzybnia :evil: basu nima i plastyki trzeszcza.
Pytanie do was , dlaczego tak jest? Czy ułożenie skrzynki w bagażniku wpływa na rozchodzenie się dźwięku po aucie? Co można poprawić,zmienić ? (pewnie ktoś napisze -skrzynię hehe)
Proszę o wyrozumiałość :D
OPEL FOREVER

Moje sreberko :D
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
nismo

Astro-maniak
Posty: 3672
Rejestracja: 14 sty 2011, 14:53
Imię: Michał
Auto: Astra J HB & Astra H Kombi
Silnik: b14net & z18xe
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 141 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: nismo »

W moim kombiaku gra dobrze przy zamkniętym i otwartym. podłączałeś chociaż wzmacniacz do tego cuda?

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Co to za skrzynia? Ciężko wyczuć. Ale to właśnie o ustawienie chodzi. Też parametry pojemności skrzynki i tunelu BR maja ogromny wpływ. Aby to ustawić trzeba by znać chociaż orientacyjnie pojemność neto budy.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

Awatar użytkownika
danny88astra

Astro-maniak
Posty: 200
Rejestracja: 03 sie 2014, 16:25
Imię: Damian
Auto: Astra H Kombi
Silnik: Z17DTH
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Aalsmeer, Nederland/ Złotów

#4

Nieprzeczytany post autor: danny88astra »

Skrzynia to jest to gówno które mi Elektronit odradzałes :oops:

Peiying PY-250QA 500W

Ale tak jak mówie na otwartym gra ładnie :lol: Jedyne co to jeżdzic z otwartą klapą :D
A tak do rzeczy to radio cd30 plus konwerter rca z regulacja i ten pizdzing, na zamknietym cienko, lepiej grają głośniki w drzwiach. Regulowałem to dwa dni i szału nima. A propo konwertera to jak go ustawic , może błędem jest ze oba kanały mam na 50% ustawione? Gaina na sub mam około 3/4.
OPEL FOREVER

Moje sreberko :D
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Elektronit

Astro-maniak
Posty: 515
Rejestracja: 30 mar 2014, 4:02
Auto: Astra F
Silnik: x16szr
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Elektronit »

Więc tak - po pierwsze to wymontuj wzmacniacz i zrób mu zdjęcie. Nigdzie nie mogę się doszukać w necie. Jak zatkasz tunel BR to będzie cichszy, ale bas powinien wrócić. Niestety jest nie praktycznie nie liczalne. Normalnie to ja takie głośniki ładuję w program i liczę wszystkie parametry obudowy itd. Generalnie, efekt który u ciebie się pojawia to "nie zamykanie się fali".

[External Link Removed for Guests] Pooglądaj trochę - to może temat się naświetli nieco. Generalnie za tymi głośnikami i obudowami stoi nico matematyki i tego się nie przeskoczy.

W samochodach się to sprowadza do tego, że sprawnośc układu jest dramatycznie niska ze względu na dramatycznie małą pojemność skrzynek głośnikowych i samych karoserii. Dla tego aby mieć bas w aucie musisz mieć WATY dużo watów i ogromny skok membrany - aby pompować bardzo dużo powietrza.
Prawda jest taka, że z 80litrowej skrzyni wydusisz takie samo mięcho 50W głośnikiem co z 30 litrowej przy 600W.
Ludzie dzielą się na dwie grupy. Na tych co mają Z19DT i tych co maja 1.9CDTI EcoTec.

ODPOWIEDZ