Astra G ponowne podłączenie Subwoofera

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
sequ

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2015, 0:57
Imię: Kamil
Auto: Astra II G 1.4 16v
Silnik: X14XE
Województwo: małopolskie

Astra G ponowne podłączenie Subwoofera

#1

Nieprzeczytany post autor: sequ »

Cześć, mam Astrę G sedan, chciałbym znowu zainstalować subwoofer, który już był używany kiedy jeszcze wujek miał ten samochód, teraz już mam go ja ale jest wyjęty :)

Mam 2 radia samochodowe, teraz mam to: [External Link Removed for Guests]
drugie to Alpine, na nim właśnie grał subwoofer, oczywiście mogę do niego wrócić :D

Trochę fotek, co posiadam:

[External Link Removed for Guests] 1 zdjęcie - subwoofer - wyjęty, kable są ale jak widzicie, przecięte, na drugim kable w bagażniku, chyba są poprowadzone do radia, bo ostatnio podpinałem właśnie to radio Sony i wpinałem kostkę, czarny kabel i dwa takie czerwone

[External Link Removed for Guests] to jest ten subwoofer na 99%

[External Link Removed for Guests] + posiadam jeszcze te głośniki w przednich drzwiach.

I teraz pytanie, bo jestem całkowicie zielony - jak to podłączyć? Będzie to jakoś mega skomplikowane? Proszę o wyrozumiałość i wytłumaczenie wszystkiego krok po kroku, będę bardzo wdzięczny :) jak będzie trzeba dodatkowych informacji to nie ma problemu :)

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Jak kable przeciete?
Ogolnie to jest proste jak budowa cepa.
Czerwonu przewod powinien byc przeprowadzony od akumulatora gdzie tak 10-20cm od aku powinien byc odpowiedniej wielkosci bezpiecznik. Dalej przeprowadzamy przewod z komory silnika do kabiny, ja przecisnalem go zaraz obok zbiorniczka plynu hamulcowego, dalej w progu i do bagaznika. Przewod czarny mocujemu do blachy w bagazniku jest to masa. Przewody rca czyli "czincz" oraz rem podlaczasz do radia, rca wiadomo gdzie rem do ant. control przeprowadzasz je najlepiej drugim progiem. Dalej czerwony w bagazniku podlaczasz do wzmala w oznacznie +12. Czarny do wzmaka w miejsce GDN a rem w rem lub remote. Przewody od suba to zalezy jaki wzmak jest. Rca to pewnie bedziesz wiedzial gdzie w rca z oznaczeniem "in".

wrangler

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:04
Imię: Sebastian
Auto: Astra G Bertone
Silnik: X18XE1
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wrangler »

Sory za odkopanie, ale nie chce zakladac nowego temayu. Mogl by ktos bardziej wytlumaczyc co z tym kablem z komory silnika do kabiny? W ktorym dokladnie miejscu go przeprowadzic i z ktorej strony juz w kabinie mi wyjdzie? Z gory dzieki
Per aspera ad Astra -- Przez ciernie do Gwiazd "Ardua prima via est" -- Początki są trudne

ODPOWIEDZ