Car audio - zestaw. Proszę o poradę!

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
kubad4

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:33
Auto: ASTRA H
Województwo: śląskie

Car audio - zestaw. Proszę o poradę!

#1

Nieprzeczytany post autor: kubad4 »

Witam.

Zamierzam w swojej Astrze zamontować zestaw car audio + wygłuszyć drzwi boczne.

Wybór padł na:

Wzmacniacz:
[External Link Removed for Guests]

Głośniki:
[External Link Removed for Guests]

Subwoofer:
[External Link Removed for Guests]


Całość chcę podłączyć do fabrycznego radia CD30mp3. I jak to zrobić? Jak podłączyć wzmacniacz pod to radio?
I co potrzebuję jeszcze dokupić(okablowanie, ew. konwerter itp), aby wszystko było skompletowane i gotowe do podłączenia?

Chętnie wysłucham waszych uwag/sugestii.

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

1 drzwi boczne? Sa jakies inne? XD
2 wzmak fajny, ladne brzmienie w tej cenie ciezko cos innego, lepszego z taka moca.
3. Glosniki kiepskie. Tzn mozesz byc zawiedziony bo seria gra lepiej.
4. Sub slaby plus po co Ci sub aktywny jak chcesz wzmacniacz?
5. Aby podlaczyc to pod fabryczne radio misisz
A) kupic konwerter - urzadzenie ktore podlaczasz pod kabelki wychodzace z radia d glosnikow a urzadzenie przetwarza napiecie na 2-5v i w nie juz wpinasz czincze

W sumie to tyle. Wiecej jak sie dobierze lepsze podzespoly. Ogolnie potrzebujesz innego zestawu bo z tego tylko wzmak jest dobry. Mozesz podac kwote do jakiej mozesz kupowac np 400 plus minis 50zl lub totalny max ile chcesz/mozesz dac.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

Awatar użytkownika
kubad4

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:33
Auto: ASTRA H
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: kubad4 »

Drzwi boczne. Hehe:D Mój błąd :)
3. Głosniki - jakie mi polecisz w cenie do 300zł ?
4. Pytanie odnośnie subwoofera. Skoro nie aktywny to jaki?:)
5. Konwerter taki?
[External Link Removed for Guests]

Na całość, łącznie z wygłuszeniem drzwi i robocizną dla jakiegoś znajomego chcę wydać 1.500zł max. Nie więcej. :)

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#4

Nieprzeczytany post autor: certino »

4. Sub pasywny, wtedy kanały 3 i 4 wzmaka w mostku zasilają sub. Ja ze swojej strony polecam

[External Link Removed for Guests]4-supermini-20cm-200w-rms-i4889296332.html[/url]

lub

[External Link Removed for Guests]

w zależności od tego jak dużo miejsca w bagażniku chcesz poświęcić. Ja przez rok miałem ten z głośnikiem 20 i jak dla mnie wymiatał. Oddałem teściowej, teraz włożyłem sobie ten z 25. Czuć, że robi większe ciśnienie akustyczne aczkolwiek jest minimalnie mniej dynamiczny albo to moje subiektywne odczucie.

5. Konwerter jeżeli już to dobrej firmy, np.
[External Link Removed for Guests]

lub opcja tańsza wyciągnąć samemu sygnał z procesora dźwięku z radia.

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Do 300 ciezko cos lepszego niz seria.
Wiesz co moze zrob tak.
- wyglusz drzwi i zobacz czy dzwiek bedzie Ci odpowiadal jak nie, to niestety musisz dorzucic do tych 300zl tak z 50 a moze 150zl. Gdyz glosniki do 300zl zmienia Ci delikatnie brzmienie ale i tak srednio z polepszeniem no i glosniej bedzie od serii. Jak juz sie uprzesz to polecam helixy one chyba 250zl i powerbasy one tak jakies 260-280zl, jeszcze moze excursiony kolo 300zl.

Sub aktywny to taki ze wzmacniaczem a malo takich dobrych ;) ten crunch co to go wybrales jest dobry i ma 4 kanaly pod dwa podlaczasz przod a pod nastepne dwa w mostku suba pasywnego i tu tez by cos polecic potrzebna jest kwota gdyz ceny sa bardzo rozbiezne ;)
No i jaki rozmiar w sensie czy zalezy Ci na miejscu. Ja dopiero po fakcie dowiedzialem sie, ze moglem kupic mniejszy a nie 12" bo np 8" tez by gral. A do tekiego sluchania muzyki w trasie (ogolnie podczas jazdy) lepszego nie trzeba.

Co do konwertera te tansze zjedzą Ci pasmo. Mam w wawie dobrego fachura no i z tego co on mi polecil jestem zadowolony. Zakupile cos takiego [External Link Removed for Guests] no i wykonuje swoja prace nalezycie ;) oczywiscie jak masz kase moze kupic drozsze moga byc jeszcze lepsze ale oczywiscie pewnie sie tego nie uslyszy ;P
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

Awatar użytkownika
kubad4

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:33
Auto: ASTRA H
Województwo: śląskie

#6

Nieprzeczytany post autor: kubad4 »

Dzięki chłopaki za zainteresowanie tematem.

W takim razie wezmę się w pierwszej kolejności za porządne wygłuszenie drzwi, teraz pytanie: jakie maty najlepiej kupić? Nie chce niepotrzebnie przepłacać, ale też nie chcę byle czego.

Po wygłuszeniu zakupić wzmak oraz subwoofer.Pod wzmacniacz podpiąć seryjne głośniki + tego suba, a cały wzmak pod radio. Dobrze rozumuję?

Będzie to już jako tako grało :D ?

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#7

Nieprzeczytany post autor: certino »

Ja brałem maty GMS, nawet się to fajnie kleiło i dobry efekt końcowy wyszedł. Jak będziesz robił drzwi to od razu sobie podciągnij nowe grubsze przewody głośnikowe do drzwi skoro chcesz napędzać wzmakiem głośniki. Czy z fabrycznych głośników uzyskach efekt lepszy pod wzmakiem ciężko powiedzieć bo one mają niedużą moc specjalnie do radia ale gorzej niż na radiu na pewno nie będzie.

Awatar użytkownika
kubad4

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 lip 2015, 14:33
Auto: ASTRA H
Województwo: śląskie

#8

Nieprzeczytany post autor: kubad4 »

Ok.
Czy zamówić tylko te maty? Wygłuszyć nimi drzwi i tyle? Czy coś jeszcze zamawiać do wygłuszenia np. tapicerki ?

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#9

Nieprzeczytany post autor: certino »

Nakleiłem jeszcze piankę samoprzylepną bodajże 3 mm grubości w miejscach styku tapicerki z matą i okleiłem też kable ta pianką aby wyeliminowywać potencjalne źródła niepożądanych dźwięków

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Dokladnie maty gms to chyba najlepszy stosunek jakosci do ceny. Mozesz kupic z rolki powinna kosztowac 40zl 50x100cm nie wiem ile tego kupic bo sam sie przymierzam do wygluszania dopiero i plabowalem kupic 4 takie sztuki. Najwazniejsze to wykleic blache zewnetrzna czyli ta za glosnikiem i pozaklejac dziury ten blachy do ktorej jest przyczepiona tapicerka nie trzeba oklejac calej! Wystarczy zakleic dziury aby ztworzyc zamknieta komore lub prawie zamknieta. Na boczek naklejasz gabke czy tam pianke tak by boczek do blachy byl na lekki wcisk by nic nie latalo luzem. Zwroc tez uwage na zlaczki (to to na co tapicerke sie przyczepia) by nie byly luzne bo moga drgania przenosic oraz na klamki.

Co do fabrycznych glosnikow to ja mam podlaczone fabryczne pod wzmaka i graja duzo lepiej i głośniej :) oczywiscie brakuje jeszcze wygluszenia ;P

Co do przewodow nie wiem jak w H ale w G jest z tym problem bo drzwi z buda sa polaczone wtyczka wiec by nowe przeprowadzic trzeba wiercic. Ale sie oplaca ;) tak mowia xD

Serie odkrywa sie 4 razy
- nowe radio
- wzmak
- wygluszenie
- wieksze przewody

I tak dokladnie
Wygluszasz drzwi
Wzmak podlaczasz pod radio w sensie sygnalowe po pradowe gdzie indziej ;P
Do wzmaka suba i glosniki :)
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

ODPOWIEDZ