Jak wylogować CD70

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Wlodar

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:48
Auto: Astra J
Silnik: 1,6XER
Województwo: łódzkie

Re: Jak wylogować CD70

#21

Nieprzeczytany post autor: Wlodar »

Chcesz się bawić sam,to musisz mieć stację lutowniczą na gorące powietrze i programator,ja używam xprog m 5.51.Koszt stacji i programatora to po najniższych cenach ok 500 zł,wiedza w tym temacie bezcenna aczkolwiek mogę też trochę naprowadzić jak koniecznie chcesz sam działać.

Awatar użytkownika
miko00

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2015, 20:33
Imię: Mikołaj
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

#22

Nieprzeczytany post autor: miko00 »

Stację mam, ale z kolbą, nie hotair... :oops: SMD nią lutowałem już i dało radę. Jedynie z tym klejem może sobie nie poradzić :roll: Bez wylutowywania z radia nie ma co próbować?

Na jeden raz nie opłaca mi się kupować profesjonalnego programatora.
Jeśli o prowizoryczny programator chodzi, to znalazłem coś takiego:
Obrazek

Albo jeszcze prostszy :o pod rs232:
Obrazek

Pytanie czy ma to szansę zadziałać :D
No ale dobra, powiedzmy, że dałoby się tym czytać i programować EEPROM. Co dalej? Skąd czysty wsad? Czy może trzeba przerobić ten, który wyciągnę?

EDIT
Żeby nie zepsuć na dzień dobry CD70, dorwałem dzisiaj taką kostkę EEPROM z pewnego urządzenia i w ramach ćwiczeń próbowałem ją zaprogramować programatorem numer 2. Trochę go zmodyfikowałem pod tym względem, że kostkę zamiast zasilać z portu RS232 przez diodkę podałem mu 5V z zasilacza stabilizowanego. I powiem, że coś tam szło programować, ale coś nie do końca... Nie wiem dlaczego, ale nie dało się nadpisać pewnego obszaru pamięci. :oops: Żeby było śmieszniej, po kilku próbach kostka w ogóle przestała się programować :lol: Nie wiem czy kostka była uwalona czy ten "programator" do bani jest... W każdym bądź razie jakby kiedyś ktoś z potomnych próbował sam programować EEPROM powyższymi programatorami, to raczej odradzam takie eksperymenty :P No chyba, żeby jeszcze bardziej go zmodyfikować i dołożyć 2 tranzystorki na złącza SCL i SDA jak w pierwszym przykładzie.
Kto ma Opla - ten ma holpa 8-)

ejeycorp

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2015, 18:39
Imię: Kuba
Auto: Astra H 1.9 CDTI
Silnik: Z19DT
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Pomocny: 1 raz

#23

Nieprzeczytany post autor: ejeycorp »

Co tam siedzi w tym CD70? 24C32? Ja te pamięci bez problemu robię tym 2 prostym programatorem a co do +5V to masz tyle na USB. Ja właśnie z USB biorę zasilanie. Co do twoich prób programowania pamięci, możliwe że ją przegrzałeś podczas wylutowywania i się uszkodziła, stąd czasami się zaprogramowała a czasami nie. Miałem już takie przypadki. Na szczęście te pamięci są stosunkowo tanie.
Co do logowania radia do samochodu. Z tego co tu czytam to kupiłeś radio zalogowane ale masz do niego kod. Jeżeli tak to po wylogowaniu starego radia (w wyświetlaczu musi być status STAN DOSTAWY) logujesz wyświetlacz do radia poprzez WŁĄCZENIE zabezpieczenia antywłamaniowego. Używasz do tego kodu który masz z nowym radiem. Wyświetlacz zostanie sparowany z radiem kodem tego radia, wtedy możesz znowu rozkodować elementy i zalogować kodem swojego auta, żeby była jednolitość kodu w całym aucie. Dodatkowo, problemy z logowaniem wystąpią jeżeli nie będzie poprawnie skonfigurowana magistrala MS CAN.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Też doradzałem to rozwiązanie. Wlodar napisał, że jak radio nie zostało rozpatrywane to ten patent nie zadziała.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ejeycorp

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2015, 18:39
Imię: Kuba
Auto: Astra H 1.9 CDTI
Silnik: Z19DT
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Pomocny: 1 raz

#25

Nieprzeczytany post autor: ejeycorp »

Zadziała zadziała, nie raz już tak robiłem, radio zalogowane a wyświetlacz wylogowany. Jak rozkodowuję radyjka to zwykle robię tak że zostawiam oryginalny wsad w radiu i tylko kod odczytuje, następnie właśnie w ten sposób loguję sobie radio do auta po czym dopiero wylogowuje. Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby tak nie zadziałało. Problem jedynie czasami był jak miałem w radiu błąd że MS CAN źle skonfigurowany czy coś takiego, ale po ustawieniu bez problemu wyświetlacz logował się do radia.

Wlodar

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:48
Auto: Astra J
Silnik: 1,6XER
Województwo: łódzkie

#26

Nieprzeczytany post autor: Wlodar »

Jest opcja,że jak konfiguracja na CAN będzie ok,to ten sposób może zadziałać,oczywiście wyświetlacz musi być wylogowany,bo zdaje się,że wyświetlacz się do radia loguje,ja jak mam pomieszane radio z GID lub CID to zawsze w eprom czyszczę i potem zgrywam kodem PIN.

Awatar użytkownika
miko00

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2015, 20:33
Imię: Mikołaj
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

#27

Nieprzeczytany post autor: miko00 »

ejeycorp pisze:Co tam siedzi w tym CD70? 24C32? Ja te pamięci bez problemu robię tym 2 prostym programatorem a co do +5V to masz tyle na USB. Ja właśnie z USB biorę zasilanie. Co do twoich prób programowania pamięci, możliwe że ją przegrzałeś podczas wylutowywania i się uszkodziła, stąd czasami się zaprogramowała a czasami nie. Miałem już takie przypadki. Na szczęście te pamięci są stosunkowo tanie.
Co do logowania radia do samochodu. Z tego co tu czytam to kupiłeś radio zalogowane ale masz do niego kod. Jeżeli tak to po wylogowaniu starego radia (w wyświetlaczu musi być status STAN DOSTAWY) logujesz wyświetlacz do radia poprzez WŁĄCZENIE zabezpieczenia antywłamaniowego. Używasz do tego kodu który masz z nowym radiem. Wyświetlacz zostanie sparowany z radiem kodem tego radia, wtedy możesz znowu rozkodować elementy i zalogować kodem swojego auta, żeby była jednolitość kodu w całym aucie. Dodatkowo, problemy z logowaniem wystąpią jeżeli nie będzie poprawnie skonfigurowana magistrala MS CAN.
W Siemens VDO jest 24c64. Ale zasada programowania identyczna. Nie wiem dlaczego nie szło programowanie tak jak chciałem. Wylutowałem ją z jakiejś karty telewizyjnej, która i tak zbywała mi. Możliwe że była już uszkodzona, albo faktycznie za bardzo ją przegrzałem. Bo zczytała się ładnie (pytanie tylko czy prawidłową zawartość dostałem), ale jak chciałem ją nadpisać zmodyfikowaną zawartoscią, to tak jakby część komórek pamięci było uwalone, bo fragment na początku pamięci się programował i na końcu też, a środek nie chciał się za nic nadpisać. Nawet jak nadpisywałem zerami, to był bez zmian. A po kilku programowaniach nic się nie programowało. Więc możliwe, że ten "programator" nie jest dla tych kostek bezpieczny (w końcu RS232 walił 12V, a wg datasheetu 6,5-7 na wejście to dla nich max :oops: ) Ale skoro innym działa, to też chciałem z ciekawości czystej sprawdzić ;) Wiem, że one kosztują grosze, ale bałem się, że jak z tą właściwą też mi nie pójdzie, to już będzie nie do zczytania, a po co mam komuś potem dodatkowej roboty robić.
Tak czy inaczej robiłem to w ramach ćwiczeń i stwierdziłem, że jak nie wyjdzie to nie będę ryzykował na żywym organiźmie CD70.

Co do tego sposobu, to nie jestem pewien, ale magik u którego byłem zapewne go próbował. Choć nie powiedział dokładnie czego próbował. Ale w tej chwili nie ma to znaczenia, bo twierdzi, że kilka dni nad tym siedział i wszystko co mógł to zrobił i poddaje się. Bredził coś, że może mój GID jest niekompatybilny z CD70 (pierwsze słyszę), bo ponoć z kimś to konsultował i też mu powiedzieli, że jak ten sposób, który wszędzie działa u mnie nie działa, to może być winny GID...

Kod do CD70 raczej jest dobry, bo jak wpisał inny, to zmniejszała się ilość prób do wykonania. Jak wpisał ten co dostałem z radiem, to niby ilość prób się resetowała, radio się restartowało jakby zostało wylogowane, ale display safe dalej świecił. Tak mi mniej więcej opisał zachowanie... Może EEPROM uwalony? Albo tylko robi nie tak jak trzeba. Lub np wcześniej do niego był wpięty CID i nie daje się nabrać na mojego GIDa ;) Nie wiem, nie mam już siły do tego i drugi raz do tego gościa raczej nie pójdę bo szkoda mojego i jego czasu... Zrobił co mógł, lecz się poddał, więc niech da szansę innym zawalczyć ;)
Ostatnio zmieniony 17 lis 2015, 21:57 przez miko00, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto ma Opla - ten ma holpa 8-)

ejeycorp

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 07 mar 2015, 18:39
Imię: Kuba
Auto: Astra H 1.9 CDTI
Silnik: Z19DT
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Pomocny: 1 raz

#28

Nieprzeczytany post autor: ejeycorp »

No widzisz właśnie nie można wylogować radia jeżeli jest podłączone do wylogowanego wyświetlacza, czyli przypadek radio ZAlogowane wyświetlacz WYlogowany. Trzeba zrobić tak jak mówiłem, czyli włączyć blokadę antywłamaniową kodem z radia, wtedy wyświetlacz się zaloguje. No a wiesz czy czasem nie wywaliło mu błędów o nieskonfigurowanym MS CAN? Bo tak jak wspomniałem, jest to ważne. Przerobiłem już trochę tych przypadków, ostatnio właśnie parowałem wyświetlacz z radiem i bez uprzedniego skonfigurowania MS CAN nie chciało się zalogować. Aha jeszcze jedno, czego używał twój magik? Bo jak opcoma z Chin to wiesz, klon klonowi nie równy... ;)

Wlodar

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 25 lip 2015, 21:48
Auto: Astra J
Silnik: 1,6XER
Województwo: łódzkie

#29

Nieprzeczytany post autor: Wlodar »

Jest zasada taka,żeby nie pomieszać gratów z przedlift i polift,jak radio i wyświetlacz przedliftowe lub poliftowe to nie ma bata,że się uda zgrać,miałem już różne przypadki,ale zawsze sparowałem.Nie ma rzeczy niemożliwych,czasem na cuda trzeba trochę u mnie poczekać,a tak na poważnie,to najgorszy przypadek jak ktoś wbija do resetu kilkakrotnie zły kod,wtedy jest odliczany czas zabezpieczenia.Jak już jest dużo namieszane to tylko wyczyszczenie zawartości eprom z PIN i po kłopocie.

Awatar użytkownika
miko00

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2015, 20:33
Imię: Mikołaj
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

#30

Nieprzeczytany post autor: miko00 »

ejeycorp pisze:No widzisz właśnie nie można wylogować radia jeżeli jest podłączone do wylogowanego wyświetlacza, czyli przypadek radio ZAlogowane wyświetlacz WYlogowany. Trzeba zrobić tak jak mówiłem, czyli włączyć blokadę antywłamaniową kodem z radia, wtedy wyświetlacz się zaloguje. No a wiesz czy czasem nie wywaliło mu błędów o nieskonfigurowanym MS CAN? Bo tak jak wspomniałem, jest to ważne. Przerobiłem już trochę tych przypadków, ostatnio właśnie parowałem wyświetlacz z radiem i bez uprzedniego skonfigurowania MS CAN nie chciało się zalogować. Aha jeszcze jedno, czego używał twój magik? Bo jak opcoma z Chin to wiesz, klon klonowi nie równy... ;)
Za dużo mi nie powiedział czego i jak próbował i czym dysponuje... Twierdził, że już 30 parę zestawów zrobił i każdy sobie dokumentuje żeby wiedzieć na przyszłość co i jak w przypadku problemów i takiego jak moje jeszcze nie miał :shock: Tak czy inaczej kolejny raz do niego nie pójdę z tym samym, bo po tylu dniach walki na próżno już chyba nie może patrzeć na moją Astrę i CD70 :D
Kto ma Opla - ten ma holpa 8-)

ODPOWIEDZ