Jak wylogować CD70

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
miko00

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2015, 20:33
Imię: Mikołaj
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

Jak wylogować CD70

#1

Nieprzeczytany post autor: miko00 »

Witajcie.

Ostatnio naszło mnie żeby wymienić swoje biedne CD30 na CD70 i niestety zrodził się problem. Znalazłem u siebie w okolicy "magika", który podjął się zalogowania i wylogowania radia łącznie z wyciągnięciem CARPASS (bo nie miałem). Z racji tego, że CD70 w wersji do Astry, zwłaszcza w kolorze CC metallic jest jak na lekarstwo, ich cena też jest odpowiednio wyższa. Ale udało mi się znaleźć egzemplarz w niższej cenie, tyle że niewylogowane, ale z dołączonym kodem. Magik zapewniał, że jak jest kod nie będzie problemu i da radę to zrobić, więc kupiłem to cudo. Niestety w praktyce wyszło guano :(

Fakty są następujące:
- Wyciągnięty CARPASS jest na 100% dobry, bo można nim zarówno wylogować jak i z powrotem zalogować stare radio. I wszystko przebiega bez problemu.
- Kod dołączony do wylogowania CD70 też powinien być ok. Skąd to wiemy? Bo przy wpisaniu jakiegokolwiek innego wywala niepowodzenie i zmniejsza się ilość możliwych prób do wykonania. Przy wpisaniu tego otrzymanego ilość prób resetuje się znów do 10. Niestety jednak radio dalej zachowuje się jak niewylogowane, czyli świeci stale "DISPLAY SAFE". Oczywiście o zalogowaniu nie ma mowy w ogóle. :roll:
- W aucie mam wyświetlacz GID produkcji Siemens VDO z dopiskiem SE z tyłu. Kupiłem samo radio CD70, również produkcji Siemens VDO, tyle że niewylogowane wcześniej, ale z kodem, który jak wszystko na to wskazuje jest prawidłowy.

Magik twierdzi, że możliwe, że radio nie chce gadać z tym konkretnym wyświetlaczem, bo po wpisaniu kodu powinno się wylogować, a to według opisu magika: "Jakby zaczyna się wylogowywać, ale uruchamia się z komunikatem niepowodzenia". Czy to w ogóle możliwe?
I co najważniejsze: Jak z tego wybrnąć teraz?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Rozumiem, że próba wylogowania jest w aucie. Czy na stole.

Ja bym zrobił tak :
1. Rozlogował zestaw który masz w aucie.
2. Ponownie zalogował ten zestaw kodem od nowego radia.
3. Podmienił CD30 na CD 70
4. Zaprogramował GID'a pod nowe radio
5. Znów rozlogował całość i ponownie zalogował juz kodem od Twojego radia.

To co prawda teoria, ale nic nie szkodzi ją sprawdzić w praktyce :).
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
miko00

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2015, 20:33
Imię: Mikołaj
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: miko00 »

Oczywiście wszystko robione w aucie...
Nie wiem czy tak opcja była sprawdzana. Elektryk przesiedział nad tym pół dnia i nic, ale czego dokładnie próbował to nie wiem.
Była rozważana też opcja rozebrania radia i podmiany fragmentu pamięci Flash, żeby mu wpisać na sztywno mój VIN i security code, bo tak podobno robi z radiami których kodu nie ma, ale z jakiegoś powodu twierdzi, że u mnie to może nie pójść. Konsultował to nawet z jakąś firma, która rozkodowuje radia i mu powiedzieli, że czasem nawet czyszczenie Flasha nie pomaga, bo winny jest wyświetlacz...

Czy ktoś się spotkał może z przypadkiem, żeby jakiś konkretny model wyświetlacza GID nie chciał współpracować z CD70? Wcześniej ten wyświetlacz działał z Cd30. Możliwe, że do tego radia dają jakiś okrojony GID, który z CD70 nie gada? Według magika jak mam kod od tego radia, to się powinno rozlogować, a tu lipa...

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

GID'y produkował Siemens i Delphi. Mogą być dwu lub trzy liniowe.

Chiński Op-com nie pozwala na programowanie Delphi. Z Siemens'ami nie ma problemu.

Wszystkie mają taką samą funkcjonalność.

Ja się tym co prawda zajmuję czysto hobbystyczne, ale trochę takich zestawów już założyłem. Jak pin był poprawny to wszystko się logowało bez problemów.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
miko00

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2015, 20:33
Imię: Mikołaj
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: miko00 »

U mnie siedzi GID Siemensa, CD70 zresztą też...
Stare CD30 jest Blaupunkt.
Też mi ciężko uwierzyć w to, że istnieją okrojone GIDy... Zwłaszcza, że po odłączeniu CD70 na jakiś czas i podłączeniu, przez kilka sekund wygląda jakby wszystko było ok, nawet są 3 zakładki. Dopiero po chwili jakby wyświetlacz uświadamia sobie, że to nie to radio z którym jest sparowane i wywala Display Safe i tak zostaje. Więc to chyba nie tak, że GID go nie umie obsłużyć, tylko CD70 jest po prostu niewylogowane. Tylko dlaczego się wylogować nie chce - oto test pytanie... :o
Spróbowalibyśmy z innym GIDem, ale akurat innego nie mamy pod ręką.

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Posprawdzałeś czy radio i wyświetlacz mają wszystko poprawnie poustawiane w opcjach programowania.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
miko00

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2015, 20:33
Imię: Mikołaj
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: miko00 »

Ja nie mam dostępu do tego sprzętu, to elektryk z okolicy się tym zajmował, ja nie byłem przy programowaniu. Twierdzi, że stary zestaw czyli ten co był pierwotnie w tym aucie wylogowuje i loguje się bez problemu, tylko jak podpina CD70 są problemy. Mówił, że programował wiele Astr, Cors i wszędzie idzie bez problemu, więc chyba to nie kwestia, że robi coś nie tak... Jedynie nie robił nigdy takich "duzych" przesiadek, jak już to najczęściej jego klienci przeskakują z CD30 na CD30 MP3 i nie ma problemu.

A jakie ustawienia mogą być winne temu, że nie wychodzi? Pewnie jeszcze będziemy męczyć temat, więc zapytam czy wziął to pod uwagę i najwyżej spróbujemy jeszcze raz...

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

W radiu ustawiasz z jakim wyświetlaczem pracuje, a w wyświetlaczu jakie radio podpięte.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
miko00

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2015, 20:33
Imię: Mikołaj
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: wielkopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: miko00 »

Zapytam czy to ustawiał i czy inne kombinacje też próbował. Może w tym problem ;-)

A możliwe, że rozlogować CD70 nie idzie, bo nie mamy wyświetlacza z którym było sparowane? Bo kupiłem samo radio i podpinamy je pod mój wyswietlacz

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

marwisn pisze: Ja bym zrobił tak :
1. Rozlogował zestaw który masz w aucie.
2. Ponownie zalogował ten zestaw kodem od nowego radia.
3. Podmienił CD30 na CD 70

4. Zaprogramował GID'a pod nowe radio
5. Znów rozlogował całość i ponownie zalogował juz kodem od Twojego radia.
Sam siebie zacytuję :lol:

Taki manewr ma na celu zrobienie pary z Twojego wyświetlacza i nowego radia na pinie od tego nowego radia...

Wtedy całość wylogować i zalogować już a Twoim pinie.

Minus tego taki, że po tej akcji będziesz miał niewylogowane CD30 do którego znasz kod.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ