VDO 413 na Alpine CDA-7893R. Po zamianie nie działa

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
JacekGit

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 30 paź 2015, 22:42
Imię: Jacek
Auto: Astra G
Silnik: Z17DTL
Województwo: mazowieckie

VDO 413 na Alpine CDA-7893R. Po zamianie nie działa

#1

Nieprzeczytany post autor: JacekGit »

Po mozolnym wygłuszaniu drzwi i montażu systemu audio doszedłem do etapu zamiany odtwarzaczy. Nareszcie :) Nigdy tego wcześniej nie robiłem, dlatego brałem pod uwagę problemy.
Astra G bez sterowania z kierownicy.
Radio jest przerobione na kieszeń i było zamontowane w Fiacie Doblo (pierwszej generacji).
Po podłączeniu nie działa, ale coś się jednak dzieje: lekko błyska raz na jakiś czas wyświetlacz (wszystkie segmenty), raz udało się zmienić kąt ustawienia panela.
Podłączone tylko złącza ISO. Może masa jest na odzielnym kablu? Jak trzeba mogę zrobić zdjęcia.

Z góry dzięki za pomoc.

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Masa moze byc na oddzielnym przewodzie. Tzn dodatkowa. Moze wiazka jest uszkodzaona? Albo piny w radiu, kostka lub samo radio.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

JacekGit

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 30 paź 2015, 22:42
Imię: Jacek
Auto: Astra G
Silnik: Z17DTL
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: JacekGit »

Już działa. Musiałem przełożyć w inne miejsce masę w ISO. Dodatkowa masa jest, ale przy poprzednim montażu w serwisie CA nie podłączali jej. Dlatego teraz też tak zostawiłem.
Muszę się przyzwyczaić do nowej jakości.
Jak włączam radio, wzmacniacz uruchamia się trzaskiem w głośnikach. Co to może być?

Mamusa

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 05 paź 2015, 22:44
Imię: Kamil
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z19DT
Województwo: zachodniopomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: Mamusa »

Prawdopodobnie uwalona masa. Sprawdź czy po połączeniu masy RCA z masą radia problem zniknie - owiń cienki kabelek dookoła wtyczki RCA a drugi koniec na radiator radia. Tylko ostrzegam, to nie sposób naprawy tylko sposób na diagnozę ;P

JacekGit

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 30 paź 2015, 22:42
Imię: Jacek
Auto: Astra G
Silnik: Z17DTL
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: JacekGit »

Dzięki.
Jedna wtyczka RCA na kablu przy radiu jest uszkodzona. Po wpięciu na próbę nie mogłem wypiąć bo końcówka wtyczki została w gnieździe. Czyli prawdopodobnie tu będzie problem:/ Wobec tego powinienem wymienić wtyczki, ale nie chcę mi się znowu demontować radia. Bardzo problematyczne wciskanie kabli :(

ODPOWIEDZ