Tweetery z głośnikiem bassowym astra f. Pomocy

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
quatroo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 25 kwie 2015, 16:30
Imię: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8v
Województwo: warmińsko-mazurskie

Tweetery z głośnikiem bassowym astra f. Pomocy

#1

Nieprzeczytany post autor: quatroo »

Witam, posiadam astre f sedan '99. Zamontowałem głośniki z tyłu, musiałem kupić kable oraz przeciągnąć przez całe auto aby to działało. Z kostką też się bawilem i podłączyć tam nowe kable na tylnie głośniki. Postanowiłem wymienić głośniki w przednich drzwiach. Na chwilę obecną mam głośniki niskotonowe oraz wysokotonowe w jednym. Chce podzielić je poprzez kupno głośników bassowych oraz oddzielnych tweeterow. Kupilem już tweetery pioneera. Teraz czas na bassowe. Ale tutaj mam pytanie gdy je zamontuje to jak podłączyć tweetery do głośnika zeby działało. W glosnikach domowych mam coś w stylu co ja chce, tweeter jest podłączony jednym z kablem + czy tam - a drugi ma taki kondensator czy cos takiego. W aucie też tam trzeba??

Irytuje mnie dźwięk w aucie, ponieważ są one na dole i podczas jazdy słychać tak w 80% tył, a przód tylko jak się nachyle. Nawet regulacja w radio słabo daje. Prosił był o jakiś schemat podłączenia co do czego :)

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Schemat masz taki, ze kup zestaw odseparpwany a nie taki kicz odstawiasz. Taki zestaw bedzie kosztowal jakies 250zl i w zupelnosci Tobie wystarczy.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

quatroo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 25 kwie 2015, 16:30
Imię: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8v
Województwo: warmińsko-mazurskie

#3

Nieprzeczytany post autor: quatroo »

Nie interesuje mnie taki zestaw, ponieważ nie chcę wydać tyle hajsu na tak tani samochód. Chcę odseparować bass od głosu. Głośniki kupię takie aby spełniały wymiary montażowe (16 - 16,5 cm średnica, dana długość). Tweetery mam już zakupione a zależy mi w tym momencie tylko na pomocy jak to podłączyć. Czy muszę mieć kondensator, by był pośrednikiem na kablu z tweeterów do głośnika i jak to dokładnie wygląda, Co do czego mam przylutować, zatwierdzić. Np. + z tweeterów leci kablem do + głośników (po środku na kablu jest kondesator). Minus z tweeterów jest podłączony do - głośników (bez kondensatora). Głośniki + i - jest podłączony do kabla, który idzie z kostki iso.

coś w takim stylu porady potrzebuję z waszej strony bo się zbytnio nie orientuje w temacie odseparowania głośnika od tweetera.

W sprawie głośników dwudrożnych to prościzna, z kostki iso + do +, - do - i głośniki grają jak powinny.

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Szkoda tak sluch katowac
No ale...
Zalezy czy tweeter ma kondensator.
Jezeli ma to podlaczasz sobie + do + a - do -
Jezeli nie to podlaczasz tak samo ale na + dajesz kondensator odpowiedniej mocy do glosnikow.
Jak nie chcesz wydawac kasy to dokup tylko kondki i podlacz to pod coaxiale, ktore juz masz.
Osobiście to coaxiale bym rzucil w klape a na przod odseparowany jakis np u-dimension, focla czy morel maximo. Duzo lepazy efekt plus bym wygluszyl. To tak juz nie najtaniej ale najtaniej by bylo zauwazalnie lepasze od serii. Dodac wzmaka i dobre radio i jest mega. Pamietaj, ze sprzet audio z auta mozesz zabrac. Tak jak ja wymontowalem swoje.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

certino

Astro-maniak
Posty: 213
Rejestracja: 18 lut 2014, 19:21
Auto: Astra H
Silnik: Z14XEP
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#5

Nieprzeczytany post autor: certino »

Kondy bipolarne koniecznie.

pawex

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 19 wrz 2014, 19:31
Auto: Astra Classic
Województwo: podkarpackie

#6

Nieprzeczytany post autor: pawex »

Pany pytanie mam: czy w astrze f kable głośnikowe czy to do tych dolnych w drzwiach czy tweeterów są te same bo wyglądają identycznie?

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#7

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Tak. Tam leca przewody na dol i gore ale na gorze jest kondensator dlatego tweetera nie pali ;)
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

pawex

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 19 wrz 2014, 19:31
Auto: Astra Classic
Województwo: podkarpackie

#8

Nieprzeczytany post autor: pawex »

bo podmieniłem kabelki i mam teraz głosnik z drzwi na dole podpiety pod te kable z tweetera niby gra normalnie a kondensator jest juz chyba przy tweeterze takze na kablu go nie ma bo jest mostek chyba zrobiony na kostce bedzie to dfziałac normalnie no nie?

Awatar użytkownika
Tomasz31

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2016, 23:01
Imię: Tomasz
Auto: astra f sedan
Silnik: x16xel
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

#9

Nieprzeczytany post autor: Tomasz31 »

Ja mam seryjne głośniki na chwile obecna w drzwiach i tylko dokładałem w zaślepkach lusterek syczki z omegi,co do instalacji to u mnie już były kostki pod gwizdki przy lusterkach a kondzioli na kablach nie stwierdziłem.

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#10

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

Kondensator jest na glosniczku.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

ODPOWIEDZ