Wybór wzmacniacza + głośnik bassowy Astra F

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
quatroo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 25 kwie 2015, 16:30
Imię: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8v
Województwo: warmińsko-mazurskie

Wybór wzmacniacza + głośnik bassowy Astra F

#1

Nieprzeczytany post autor: quatroo »

Witam, posiadam astrę F sedan i chciałbym zamontować w bagażniku skrzynię bassową, malutką na jeden głośnik + wzmacniacz.
Nie znam się zbytnio na wzmacniaczach i chciałbym zakupić sprzęt używany, który da mi fajny efekt podbicia bassu.

Nie chcę podłączać wzmaka pod głośniki seryjne w aucie (mam 4 sztuki, 2 z przodu seryjne a z tyłu jajowate z półce), tylko skrzynię z głośnikiem. Kumpel ma seata cordobe, 2001 rok i gra u niego to fajnie, pomimo zamknięcia w bagażniku. Także ma jeden głośnik i nie ma podłączenia wzmaka pod głośniki tylko pod skrzynię i lecą kable do akumulatora i radia, gdy odpali radio automatycznie załącza się skrzynia bassowa z wzmakiem i efekt bardzo zadowalający.

W takim razie na co patrzeć podczas wyboru głośnika i także wzmaka? Nie chcę wydawać kupę hajsu na audio, więc robię po taniości aby osiągnąć ten efekt :D Radio mam 4x45w JVC, a i tu pytanie. Jak rozpoznać w radiu z tyłu gdzie ma podłączenie wzmaka? Te dwa wejścia jakby na głośniki komputerowe (okrągle wejścia jakby na czerwony i biały kabel?).

A kolejna rzecz to jak dostać się do akumulatora w asterixie żeby kabel przeszedł od aku do wnętrza auta? Przez wiązkę kabli co idzie koło akumulatora bokiem i później listwą po lewej stronie i do bagażnika? Czy jest inne miejsce do przejścia kabli? :)

Jestem zielony a więc prosiłbym o wyrozumiałość i pomoc. Dziękuję.

@edit
Skrzynię bassową to mój tata może mi zrobić z mdfu bo jest stolarzem, więc będzie trochę taniej niż kupować głośnik + skrzynię :)

[External Link Removed for Guests]

Dałoby radę uzyskać taki efekt? :P

timax

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2016, 12:52
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: podkarpackie

#2

Nieprzeczytany post autor: timax »

Wyjście na wzmacniacz z radia przeważnie jest na cinchach(ja mam tak u siebie) Wzmacniacz mam zamontowany w bagażniku(sedan) przykręcony jest pod spodem tylnej półki. Kabel do zasilania wmacniacza podłączyłem bezpośrednio do aku po drodze oczywiście bezpiecznik na kablu. Kabel od aku wciągałem do środka auta bodajże koło wiązki kabli za zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzącego.Dalej kabel zasilający,kabel sygnałowy i kabel sterujący włączeniem wzmaka pociągnąłem razem lewą stroną pod listwami w progach potem do bagażnika.Pod wzmacniacz mam podłączony tylko skrzynie basową.
Trudno określić ze zdjęcia jak to będzie brzmiało.

quatroo

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 25 kwie 2015, 16:30
Imię: Tomek
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8v
Województwo: warmińsko-mazurskie

#3

Nieprzeczytany post autor: quatroo »

dzięki za informację. Zależy mi tylko na podbiciu bassu w bagażniku i żeby efekt też w pewnym stopniu przeszedł do środka auta. Jako iż dosyć mały bagażnik ma F'ka i nie jestem fanatykiem dużego sprzętu w bagażniku, więc taki pojedyńczy głośnik starczy :P
Obrazek

Mam takie dwa wejścia i radio jvc (modelu nie pamiętam) 4x 45w, lecz myślę nad pioneera 4x50w czy się nie opłaca i dołożyć do wzmaka i skrzyni basowej?

kretmg92

Astro-maniak
Posty: 385
Rejestracja: 23 sie 2015, 20:15
Imię: Wojtek
Auto: Astra G
Silnik: z18xe
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: kretmg92 »

No rzeczywiscie zielony jestes ;)
To co masz na radiu 4x50w to moc szczytowa, rzeczywiscie ma jej ze 20 moze 25w.
Ale tak fajny glosnik to jakies 200-400zl zalezy na co sie zdecydujesz, wzmak uzywka cos ciekawego 200-300zl
Przewody 100zl, zależnie od mocy jeszcze moze przydac sie kondensator od 150zl. Glosnik powiedzmy jak kupisz sam dasz powiedzmy 200zl a w skrzyni 250. Skrzynia musi byc odpowiednio wyliczona nie tak na oko.

Wazna informacja to to by kable pradowe i sygnalowe szy osobno! Moga razem ale musza byc ekranowane czyli drozsze beda.
Opel Astra g bertone 1.8 , srebrna, alu 16 opel, 2004r.
Zrobione mac audio mpx 2500 przod, crunch gpx 1000.4 tyl, jbl gt5-12
Co w planach wygluszenie drzwi, zmiana glosnikow przod i tyl.


pomoc w doborze zestawow jak i czesci audio, pomoc w montazu

ODPOWIEDZ