astra II sterowanie radia

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Darek »

widzę że nie tylko ja mam lipę z tym sterowaniem ale mam nadzieję Że do końca maja się z tym uporam a wtedy napiszę co i jak :D

Gość

#22

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Polecam radia Pioneer, w tych nowszym modelach jest juz opcja sterowania przez kierownice i obslugi oryginalnego wywietlacza.


JA MAM TYLKO JEDNO WIELKIE PYTANIE:

Jak podlaczyc takiego Pioneerka, aby chodzil sterowany z kierownicy:)


Z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

sonygs

#23

Nieprzeczytany post autor: sonygs »

Ja posiadam radio Alpine 9851R i kupiłem interface i mam już sterowanie z fabrycznego pilota przy kierownicy i działa bez zastrzeżeń.
Oczywiście orginalny interface (tak mi mówił spec od elektryki), że taki bajer kosztuje ok.300zł.

Kupa -ja kupiłem za 129zł+ koszt przesyłki.

* Wejdź tu i poczytaj czy twoje radio będzie kompatybilne z twoim samochodem:
[External Link Removed for Guests]

* tu będzie widać jak to wygląda
[External Link Removed for Guests]

można było to kupić na allegro, obecnie sprzedaje na e-bay.pl
[External Link Removed for Guests]

; można sie dogadać ze sprzedającym bez problemu. Tylko mówisz do jakiego auta i jaki e masz radio (markę i model).

P.S. producent zaznacz tylko że wyświetlacz nie będzie działać- ten samochodowy, radio będzie ok reagować.

Pozdro :mrgreen:

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Ja mam pytanie w druga strone :D Mam seryjne radio VDO na CD, ale nie mam sterowania z kierownicy :) Da sie to jakos zamontowac za nie duze pieniadze?

[ Dodano: 2007-09-25, 13:08 ]
własnie poszperałem na allegro i znalazłem za kwote 20 - 70 złotych sterowanie do kierownicy :) Z tego co widze po tych przelacznikach to wystarczy kabelki podpiąĆ wsuwkami , ale czy w kierownicy bedzie gdzie je podpiąĆ?!

morieris

Astro-maniak
Posty: 3359
Rejestracja: 20 wrz 2007, 21:09
Imię: Wojtek
Auto: F cabrio i G kombi
Silnik: X16SZ i 22DTR
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Natolin
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: morieris »

Hehehe no to mnie przekonałes ;] jakos sobie bez tego poradze :D ale warto było sie zapytac :)

[ Dodano: 2007-09-25, 18:19 ]
Juz wiem co miales na mysli mowiac ze to skomplikowane ;] [External Link Removed for Guests] :]

hamekame

#26

Nieprzeczytany post autor: hamekame »

adapter do pioneera deh-p5700mp kosztuje 129zl + 8zl koszty wysylki. to info ze strony piloty.pl. tylko ze obejmuje on tylko sterowanie kierownicy a nie seryjny wyswietlacz. wie ktos czy istnieja takie adaptery dajace mozliwosc podlaczenia takze wyswietlacza?

Awatar użytkownika
wesoł

Moderator Techniczny
Posty: 4890
Rejestracja: 28 lut 2007, 15:39
Imię: Paweł
Auto: VW
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Goleniow
Pomocny: 34 razy
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: wesoł »

Sa adaptery do sterowania i do wyswietlacza ale cena 250-300 powala na kolana. Co do sterowania samego radia to mozna przerobic przyciski za jakies 8 zl i bedzie smigac. Gozej tylko z wymiana tasmy w kierownicy jesli ktos sobie dokladal sterowanie bo trzeba zabulic okolo 100 zl.
Touran BLS i 2xCAYC wszystko zawirusowane
Diagnostyka OPEL i VAG

Kadafi

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:48
Imię: Adam
Auto: AG
Silnik: X16XEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Kadafi »

Powiem tak przerobiłem sterowanie w kierownicy pod pionka 2800 za niecałe 5 zeta + (dwa popołudnia szperania w necie :-) ) - bez interfejsów i innych takich. Oczywiście działają same przyciski przy kierownicy a na wyświetlaczu asterki pozostaje data.
Już kilka osób na Vectra Klub Polska tak przerabiało i kilku osobom udzielałem instrukcji co i jak i wszystko śmiga.

Kadafi

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:48
Imię: Adam
Auto: AG
Silnik: X16XEL
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Kadafi »

ZAPi pisze:ale my mówimy o takim montażu bez ingerencji
A to inna sprawa. :-)
Ja wolałem jednak nie inwestować ponad 100 zeta w polski interfejs lub ponad 200 w orginała tylko "zepsuć: orginalne sterowanie a w razie czego takie przyciski na allegro chodzą po 35 zeta więc w moim przypadku rachunek prosty.

G_I_Z_M_O

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 31 sty 2008, 17:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: G_I_Z_M_O »

Dobra powiedzcie mi taką rzecz. Radio Alpine 9883R [External Link Removed for Guests]
Jak się wpatrzycie to jest tam takie info "Vehicle display interface". Czy to znaczy że jak podepnę pod kostkę to na fabrycznym wyświetlaczu (ASTRA II) będe też miał RDS np??? Czy muszę coś dokupić? Chodzi mi tylko o wyświetlacz bo kierownicę mam zwykłą a nie ze sterowaniem.
Sajmon mówi ......

ODPOWIEDZ