Poprawa fabryki Astra F Kombi :)

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Patryk20021998

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2015, 0:04
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra F Caravan 1994 r.
Silnik: C18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Poprawa fabryki Astra F Kombi :)

#1

Nieprzeczytany post autor: Patryk20021998 »

Witam jak w temacie chciałbym poprawić fabryczne nagłośnienie w moim asterixe. Dodam że mam obecnie fabryczne radio autko jest w kombi i pochodzi z 94r. W planach mam zrobienie wymianki wszystkich głośników w autku czyli 4x165 dwa w przednich drzwiach i dwa w bagażniku oraz 2 sykaczy w trójkątach. Do tego oczywiście radyjko. Co do wymagań to żeby to w miarę grało i bez konieczności ciągnięcia kabli dawania tub wzmaków kondensatorów itp. Chcę po prostu ulepszyć ile się da fabrykę ale bez przesady. I teraz się zdaję na was chciałbym kupić radio do 250 zł oraz głośniki do ja wiem max 400 zł za wszystkie. Wszystko ma być fabrycznie nowe nie chcę używek. Póki co chodzi mi po głowie taki setup.
Radio: Pioneer MVH-180UB cena 219 zł
Głośniki 2x165 i 2xsykacze:Alpine SXE-1725S 219 zł
Głośniki: 2xAlpine SXE-1725S 180 zł
Co nam daje razem niecałe 620 zł i chciałbym się zamknąć w takiej kwocie +/- 600 zł

I teraz pytanie do was bardziej doświadczonych w tym temacie czy warto taki zestaw czy może za te pieniądze jakieś inne radio lub głośniczki :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 2:07 przez Patryk20021998, łącznie zmieniany 1 raz.

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Generalnie jeśli myślisz o poprawieniu jakości dźwięku i odbierania go w kombi to na początek proponuję maty wygłuszające w całej części bagażowej tzn pod wykładziną bagażnika i na nadkolach tylnych tam, gdzie masz schowki rozbierz plastiki i wygłusz to sobie. Poprawi to ogólny komfort podróżowania i da lepszy odbiór muzyki, nawet zwykłe maty filcowe dają poprawę koszt niewielki, praca łatwa, a efekty zauważalne. Co do radia i głośników jeśli ma to po prostu miło grać to wg mnie spokojnie taki zestaw Ci wystarczy. No i pamiętaj żeby sprawdzić dokładnie rozpiskę podłączenia kostki iso do radia z tego co pamiętam przy pioneer i oplu trzeba zamienić zasilanie po stacyjce z zasilaniem stałym żeby wszystko działało jak należy.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

Patryk20021998

Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2015, 0:04
Imię: Patryk
Auto: Opel Astra F Caravan 1994 r.
Silnik: C18XE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

#3

Nieprzeczytany post autor: Patryk20021998 »

Ok właśnie myślałem po wygłuszać wszystko ile by mi wyszło tak wygłuszenie całego wnętrza z wyjątkiem podłogi ? Czyli 4 drzwi sufit i cały bagażnik ? Jakie maty ? Myślałem o tej z Bolla [External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, 21:57 przez Patryk20021998, łącznie zmieniany 1 raz.

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

ile to kosztuje to zależy czy zlecasz komuś, czy sam robisz i jakich środków/mat użyjesz więc Ci nie odpowiem. Zacznij od wygłuszenia podłogi bagażnika i nadkoli z tyłu i zobaczysz jaki będzie efekt.
Fajnie,że chcesz dużo zrobić z tym autem jednak pamiętaj przede wszystkim,że jest to stara astra więc jeśli nie masz jeszcze na niej rdzy to może zainwestuje najpierw kasę w dobre zabezpieczenie antykorozyjne podwozia i profili zamkniętych wtedy na pewno dłużej nacieszysz się tym autem i będziesz mógł spokojnie inne zmiany robić.
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

ODPOWIEDZ