Nagłośnienie do Astry :D

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
1995kamil

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2017, 13:08
Auto: Astra H GTC
Województwo: małopolskie

Nagłośnienie do Astry :D

#1

Nieprzeczytany post autor: 1995kamil »

Witam, mam astre gtc z radiem cd30 mp3 i moje pytanie brzmi czy da się do niego podłączyć wzmacniacz ?
Oraz czy dobrym pomysłem będzie założenie, (jeżeli jest to możliwe) wzmacniacza Pyle pda 4800 1600w i do tego zestawu głośniki Hertz hsk 165 250w ??? i Czy wogóle z tego radia osiągnę ładny dźwięk? :)

Pumex

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:40
Auto: Astra GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: Pumex »

Nie podepniesz, chyba że przez konwerter, ale pamiętam, że miałem przez niego zakłócenia.
Pyle, auny i tego typu wynalazki sobie odpuść ;), Hertze mają koszmarny tweeter. Jak już chcesz coś kupić w podobnej cenie to celuj w helix B62C. Chociaż lepszym dużo wyjściem było by trafić morele maximo nawet używane.
A co do radia jeszcze... jest tragiczne i nie ma co się bardziej rozpisywać.
Ja u siebie wsadziłęm alpinke 9835r, i nie ma co porównywać.

Ogólnie, myślałem by założyć temat odnośnie budowy CA w mojej asterce, na pewno by to komuś pomogło, ale nie wszystko fotografowałem

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Hertz Hsk 165 to jest bardzo dobry wybór. Koszmarny tweeter to był w serii Dsk i Esk. Hsk to już całkiem co innego. A czy zagra ostro to zależy od konfiguracji w jakiej będzie " pracował ". Woofer napewno potrafi nieźle potrząsnąć nogawką.
Odnośnie wzmacniaczy firmy P... , to troszkę sceptycznie do tego podchodzę - lecz nigdy takowego nie testowałem - chociaż to nie ta liga w porównaniu do Hsk. Poszukaj jakiejś dwukanałówki ze starej szkoły, dobrze wygłusz drzwi i będzie ok. U mnie te Hertze napędzał Kenwood Ps 300T i było więcej niż dobrze ;)

Awatar użytkownika
karwek83

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 18 cze 2017, 23:17
Imię: Mariusz
Auto: Astra H
Silnik: Z18XE
Województwo: mazowieckie

#4

Nieprzeczytany post autor: karwek83 »

Najlepszy sposób na podpięcie wzmacniacza to wyciągnięcie z radia przewodów RCA - lutujesz do końcówki mocy. Nie wpinaj się tylko żadnymi przejściówkami / konwerterami w kable wychodzące z radia - jakość fatalna.

Na zdjęciu masz rozkład jak to u mnie na płycie wyglądało. Finalnie odłączyłem zupełnie tylne głośniki, bo bardziej przeszkadzały jak grały, sygnał z radia dałem na sam tył Lewa + Prawa (mniej kabli) - łatwiej też sterować tym z radia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2017, 15:26 przez karwek83, łącznie zmieniany 2 razy.

Pumex

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:40
Auto: Astra GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#5

Nieprzeczytany post autor: Pumex »

Sorry mój błąd, jak zobaczylem hertza to automatycznie pomyslalem o dsk, bo nie spodziewalem sie, ze ktos do cd 30 chce dac taki zestaw. Do hsk, szukałbym cos z audisona np. Lrx 2.500, sony xm, dls a4, xetec p2 to tez naturalny piec, sporo jest tego. Na pewno nie brałbym nic chlodnego. Ale pierwsze co, to wywal radio i wstaw cos normalnego.

Awatar użytkownika
1995kamil

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26 mar 2017, 13:08
Auto: Astra H GTC
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: 1995kamil »

A co myślicie o założeniu jakiegoś radia dvd na androidzie, lub opcoma jakiegoś. Oczywiście chodzi mi o właściwości radia estetyczne oraz funkcjonalne, noi czy z takiego radia można uzyskać również dobry dźwięk.?

oxygen22

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 cze 2017, 21:11
Imię: Marek
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Wdzięczny: 5 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: oxygen22 »

Pumex pisze:QR_BBPOST... Hertze mają koszmarny tweeter. Jak już chcesz coś kupić w podobnej cenie to celuj w helix B62C. Chociaż lepszym dużo wyjściem było by trafić morele maximo nawet używane....
A o którą wersję chodzi?
Właśnie szukam czegoś niedrogiego do zamiany (łącznie z wygłuszeniem drzwi). Myślałem o Hertzach ESK, ale opinie mają "średnie".
Jest coś dobrego w cenie 500-700zł? Czy tylko wygłuszyć i zostawić oryginały, chociaż czasami uszy bolą... i nie chodzi tu o dużą głośność :D
Na głośnikach samochodowych się nie znam, chociaż sam robiłem klony kolumn domowych ESY na Scan-Speakch i Vifach ;)
Pozdrawiam
Marek
Ostatnio zmieniony 27 sie 2017, 19:48 przez oxygen22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

ESK sobie odpuść, grają ostro. Co najwyżej HSK ale polecam sprawdzić to : [External Link Removed for Guests] - nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz - oczywiście wg mnie :) . Bardzo dobrze sobie radzą nawet pod samym radiem.
Ewentualnie [External Link Removed for Guests] . Jak dobrze zagadasz to za 800 pln u nich kupisz ;)
Mam je u siebie pod samym radiem i grają bardzo pozytywnie. Nie brakuje dołu (bardzo dynamiczne woofery) i góra nie ostrzy.
Oczywiście im lepiej przyłożysz się do wygłuszenia drzwi tym lepszy efekt finalny uzyskasz.
161nt167

ODPOWIEDZ