Astra h - Problem z przewodami dzwi przednich

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
lukesz9

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2017, 17:56
Auto: Astra h
Województwo: wielkopolskie

Astra h - Problem z przewodami dzwi przednich

#1

Nieprzeczytany post autor: lukesz9 »

Jak w temacie,czyli nie bardzo wiem jak poradzić sobie z przeciągnięciem nowych przewodów głośnikowych w drzwiach przednich.Połączenie wnętrza z drzwiami jest za pomocą wielopinowego złącza.Chcę założyć nowe głośniki w przodzie(oczywiście pod wzmacniacz),pytanie czy istnieje jakiś sensowny pomysł na wprowadzenie nowych przewodów?

Pumex

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 29 mar 2014, 15:40
Auto: Astra GTC
Silnik: Z16XEP
Województwo: mazowieckie

#2

Nieprzeczytany post autor: Pumex »

Tak, nie wiem jaka masz "kosc" czy jak to sie nazywa w drzwiach, sa okragle lub prostokatne... bierzesz wkretarke i przewiercasz w tej kostce otwory i przez nie przeciagasz przewody. Najtrudniej bylo przepchac przewody przez ta gumowa zaslepke . Tyle co moge doradzic, mi z para drzwi zeszlo 6 godzin ;)
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2017, 20:57 przez Pumex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lukesz9

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2017, 17:56
Auto: Astra h
Województwo: wielkopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: lukesz9 »

Dziex,za radę :) Mam kostki prostokątne,przewierciłem je wkrętarką bez większych problemów choć miałem dużo obaw.Dla przyszłych którzy będą to robić polecam ten gumowy peszel wepchnąć do środka(do wnętrza auta),zdjąć plastikową opaskę od złącza,zsunąć nieco peszel,przeprowadzić wpierw cienki stalowy drut,następnie przymocować do niego przewód głośnikowy za pomocą taśmy izolacyjnej i dalej to już wiadomo :) Składanie analogicznie do rozbierania ;) U mnie parę drzwi ogarnołem w ok 1,5h + zebranie myśli przed rozpoczęciem pracy :)

ODPOWIEDZ