CDC40 Opera porównanie z niefabrycznymi

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
Rurku

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 cze 2017, 9:18
Imię: Mirek
Auto: Astra H kombi
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie

CDC40 Opera porównanie z niefabrycznymi

#1

Nieprzeczytany post autor: Rurku »

Cześć,

chcę coś zrobić z audio w swojej astrze, bo to co jest w tej chwili gra jak stara szafa...

Mam zamontowane radio DVD90 navi.

Poza wygłuszeniem, bo to na pewno zrobię, ale jeszcze nie teraz, zastanawiam się co mogę zrobić żeby poprawić jakość dźwięku.

Jakie mam głośniki to nie wiem, bo poprzedni właściciel stwierdził że "jakieś są"

Zastanawiam się nad samym radiem, wolałbym zostawić oryginalne, z racji możliwości dostania się do komputera i choćby sprawdzenia temperatury silnika... (chyba że są jakieś radia, albo patenty żeby dostać się do trybu diagnostycznego z radia niefirmowego? - z tego co czytałem to nie bardzo.

Jeśli chodzi o samą jakość dźwięku radia, to czy ktoś ma pojęcie jakie jest porównanie mojego dvd90 z cdc40 opera? I najchętniej jak te dwa się mają do jakości dość podstawowego radia KENWOOD KDC-100UB? Pytam, bo takie miałem w poprzednim samochodzie, i nieźle grało.

Póki co nie chodzi mi o zrobienie w samochodzie studia odsłuchowego, ale żeby się przyjemnie słuchało - tak, wiem że przyjemnie to bardzo subiektywna sprawa ;)

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Komputer można przeprogramować tak by był dostępny z rolki na kierownicy, a do temperatury używać CAN Smart Module.

Opera gra najlepiej ze wszystkich oplowskich. Jak dobry aftermarket.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Rurku

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 cze 2017, 9:18
Imię: Mirek
Auto: Astra H kombi
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Rurku »

marwisn pisze:Komputer można przeprogramować tak by był dostępny z rolki na kierownicy, a do temperatury używać CAN Smart Module.
Nawet tryb diagnostyczny da się z kierownicy odpalić?

Myślałem że ten cały interface jest kontrolowany przez radio, więc przy niefabrycznym traci się wszystko co by miało być wyświetlane na tym górnym ekranie.


A co do cdc40 opera - czy ma opcję zestawu głośnomówiącego? To jest kontrolowane przez zewnętrzny moduł, który mogę przepiąć ze starego radia czy muszę szukać?

Do tego AUX - jak rozpoznać czy dane radio posiada to wejście, bo i tak całość muzyki słucham z zewnętrznego źródła, a słyszałem że nie wszystkie mają

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Ja mówię o BC czyli komputerze w aucie (spalanie itd.), a nie o trybie diagnostycznym. Ten tylko z radia. Można kupić CSM i wtedy masz temperaturę cieczy na liczniku przebiegu.

Każde radio fabryczne współpracuje z UWA (moduł BT w Oplu). Jest on oddzielnym układem i komunikuje się z radiem po sieci CAN.

Opis AUX przy CD30 jest na naklejce z góry. Przy wyższych modelach był w poliftach (po 2008 roku).
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Rurku

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 06 cze 2017, 9:18
Imię: Mirek
Auto: Astra H kombi
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: Rurku »

marwisn pisze:Opis AUX przy CD30 jest na naklejce z góry. Przy wyższych modelach był w poliftach (po 2008 roku).
A montaż cdc40 opera zamiast dvd90 to właściwie plug&play? czy wymaga jakiegoś grubszego czarowania?

Tak samo to przeprogramowanie komputera, jak by to musiało wyglądać, przez op-com czy też skomplikowane machinacje?

Awatar użytkownika
marwisn

ex-Staff
Posty: 4598
Rejestracja: 18 cze 2012, 19:46
Imię: Marcin
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.4 TSI
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 26 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marwisn »

Rozlogowujesz DVD90 i wyjmujesz i wkładasz CDC40. Logujesz i finito.

By mieć komputer pod rolką wyłączasz obecność radia w wyświetlaczu. OC wystarczy.
DO - AF - ZA - AH - AK - SL

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ