CD400 i 7 głośników

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 459
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

CD400 i 7 głośników

#1

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Jak podłączone są głośniki wysokotonowe w standardzie? Jest tam jakaś zwrotnica, czy sygnał idzie na żywca z radia (i jest ryzyko spalenia w.w)? Zamierzam wkrótce wywalić wszystkie 7 głośników z auta i wsadzić nowe stereo. Standardowe głośniki grają tragicznie. Mam wrażenie że wysokotonowce w ogóle nie grają - dzisiaj regulowałem podbicie sopranów na radiu i nie słyszałem różnicy między +12 i 0. Natomiast 3,5" centralny (87mm) to jakiś śmiech na sali.

Na forum Insignii znalazłem taki wpis:
"Ten centralny jest dziwnie podpięty - jednym przewodem do lewego przedniego, drugim do prawego przedniego. Nie ma swojego osobnego dedykowanego wyjścia."

No i faktycznie jest, tyle że przez kondensator elektrolityczny, bipolarny o pojemności znamionowej 68µF (picrel poniżej):
ObrazekObrazek
Do tego sam głośnik to dość sztywno zawieszony średniotonowiec po którym można się spodziewać wszystkiego tylko nie basu (zresztą sam sposób podłączenia go wyklucza). Do tego komora głośnika jest otwarta od spodu gdzieś w czeluście deski, a sama membrana głośnika zniekształcona co widać na zdjęciu niżej:
ObrazekObrazek
U mnie ten głośnik wylatuje bo wolę dobrze odseparowane dwa kanały niż takie kombinacje. Rozumiem jakby sygnał różnicowy był wytwarzany w samym radiu i głośnik miał dedykowaną końcówkę mocy, ale to...

Lepszą jakość dźwięku mam na radyjku Pioneer DEH-2220UB i 8 letnich Hertzach DSK-165 w Skodzie Felicji.
Więc kupiłem takie same tylko najnowszy model - DSK-165.3 do Aśki. Będę też robił wytłumienie drzwi, ale to po wizycie u blacharza/lakiernika :evil:

Czy do wymiany głośników w drzwiach trzeba ściągać całą tapicerkę, czy może wystarczy zdjąć maskownicę głośnika?
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 19:06 przez KonstantinPol, łącznie zmieniany 14 razy.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Wolisz dobrze odseparowane dwa kanały a chcesz głośniki zamontować bez ściągania tapicerki...?
Jeżeli nie wygłuszysz drzwi to wątpię czy coś polepszysz zmieniając te papierowe oryginalne głośniki na najsłabszą serię Hertza. Basu będzie brakowało a wysokie będą bardzo ostre w DSK. Także wstrzymaj się i zrób tak jak powinno być już po tej wizycie u blacharza ;)
Ja u siebie zmieniłem głośniki. Możesz u mnie w garażu zobaczyć. Nie jest to może profi robota, ale gra to naprawdę dobrze i mocno.
Szkoda że już dsk kupiłeś bo pod samo radio w j-tce można kupić głośniki które już grają na poziomie.
161nt167

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 459
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Hertze zawsze mogę dać na tył, tłumiąc wysokie dzielnikiem rezystorowym (na bezindukcyjnych rezystorach).
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Właśnie tu chodzi o ten głośnik wysokotonowy w serii DSK. Jest bardzo słaby. I tu nic nie da że go dodatkowo wytlumisz mimo iż i tak będzie cięty przez zwrotnicę z zestawu. On po prostu kłuje w uszy :(
Miałem kiedyś serię ESK i też było średnio. Dopiero w HSK odczułem delikatną poprawę odnośnie tweetera.
Ale ta seria potrzebuje więcej prądu aniżeli samo radio.
Ale to tylko moje takie dyrdymały i spostrzeżenia.
Zrobisz jak chcesz. Powodzonka ;)
161nt167

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 459
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Ktoś się orientuje jaki adapter głośnikowy należy kupić aby wpiąć oryginalną wtyczkę of głośników? Chciałbym uniknąć cięcia i zarabiana przewodów, żeby można było szybko przywrócić stan pierwotny.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

ODPOWIEDZ