Wymiana Oryginalnego Radia

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
kamcio100

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2016, 18:34
Imię: Kamil
Auto: Astra H 2011r
Silnik: 1.6
Województwo: podlaskie

Wymiana Oryginalnego Radia

#1

Nieprzeczytany post autor: kamcio100 »

Zmieniam troszke oryginalny post...

Tutaj jeżeli możecie mi podpowiedzieć co nie co to będe wdzięczny bo już sam nie wiem co zrobić .. Chce wymienić radio oryginalne CD30mp3 ponieważ wzmacniacz powoli zaczyna siadać i teraz tak :

1. Albo kupić ponownie CD30mp3 tutaj będzie najtaniej, i do tego ewentualnie wyświetlacz GID (obecnie mam BID)
2. Kupić chińczyka np takiego : [External Link Removed for Guests]
3. Polować na CD70 navi wraz z wyświetlaczem CID

Ogólnie tak, słucham muzyki sporo, często radia, ale też nagrywam coś na płyty. Wiadomo najlepsze rozwiązanie to byłoby USB wejście jednak w CD30 to jakoś trzeba kombinować specjalnie, (lub jeżeli nie to mnie poprawcie ), moje plany są też takie aby wymienić te oryginalne głośniki na coś mocniejszego, te radia fabryczne CD30 to chyba mają 4x25w? Coś takiego, więc troszke mało. I tutaj zaletą jest ten Chińczyk który ładnie się wpasuje a i troche mocy będzie miał, jednak stracę możliwość kontroli wyświetlacza...

Więc tutaj jeżeli miałbym chyba już brać chińczyka to chyba mimo wszystko wolałbym 1tys wydać na te CD70 z CID-em ?

Czy macie jakieś inne rozwiązania jak by tu wybrnąć z tego ?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2018, 11:22 przez kamcio100, łącznie zmieniany 1 raz.

Rysiob

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2017, 21:18
Auto: Astra J a14net & Polonez 1.6 GLI
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Rysiob »

Najpierw zacząłbym od sprawdzenia kabli głośnikowych w drzwiach. U siebie miałem też tzw pierdzenie i winne okazało się słabe przewodzenie w ori wtyczkach przy głośnikach. Jako że i tak głośniki wymieniałem, odciąłem kostki fabryczne, zarobiłem konektorki, wsunalem koszulki termokurczliwe i jazda.

Jeśli koniecznie chcesz wymienić radio na inne, a chcesz,żeby wyglądało to dobrze, to myślę,że możesz pomyśleć o stacji multimedialnej opartej o system Android. Koszt około 250-300$ z Alliexpress lub odpowiednio drożej z Allegro. Zyskujesz 7 lub 8 calowy dotykowy ekran, wbudowany zestaw głośnomówiący (mikrofon na kablu też w zestawie), wszystko,co daje Android czyli nawigacje, multimedia itd. Można też doposażyć radio w dongle z DAB+.

kamcio100

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2016, 18:34
Imię: Kamil
Auto: Astra H 2011r
Silnik: 1.6
Województwo: podlaskie

#3

Nieprzeczytany post autor: kamcio100 »

Chyba właśnie tak zrobię z tym radiem z Ali... Są dedykowane pod Astry, i do tego w kolorze srebrnym, 4Gb ram, Android 8.0... Dokupie sobie jeszcze OBD i będzie śmigać. Tak trzeba będzie zrobić.

Aha i tak jeszcze te DAB+ to co to takiego ?

Rysiob

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2017, 21:18
Auto: Astra J a14net & Polonez 1.6 GLI
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Rysiob »

Kolor srebrny masz na myśli ozdobna ramkę konsoli? Tym się nie sugeruje, bo radio wymieniasz sztuka za sztukę po zdjęciu tej ozdobnej ramki, wyjęciu panelu sterowania itd. podmieniasz jednostkę, panel przycisków zostaje z twojego dotychczasowego radia. Podmieniasz wyświetlacz z małego na dotykowy. Kolor wykończeń nie ma tu znaczenia,bo zmiany są i tak zasłonięte przez ramkę fabryczna.

DAB+ to cyfrowe radio.

kamcio100

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2016, 18:34
Imię: Kamil
Auto: Astra H 2011r
Silnik: 1.6
Województwo: podlaskie

#5

Nieprzeczytany post autor: kamcio100 »

Ale jeżeli dajmy na to biorę takie radio :

[External Link Removed for Guests]

Przy moim kokpicie :

[External Link Removed for Guests]


PS: A te DAB+ lepiej działa niż te standardowe FM ?

Rysiob

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2017, 21:18
Auto: Astra J a14net & Polonez 1.6 GLI
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 3 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Rysiob »

Ok, już rozumiem,o co ci chodzi. Radio powinno kolorystycznie pokryć się z panelem ozdobnym.

Radio cyfrowe DAB+ to przyszłość, oferuje dużo lepszą jakość dźwięku - poczytaj w internecie na ten temat.

Awatar użytkownika
kwia7ek

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 29 mar 2017, 19:58
Imię: kwia7ek
Auto: Astra H
Silnik: Z16XER
Województwo: lubuskie

#7

Nieprzeczytany post autor: kwia7ek »

Rysiob pisze:QR_BBPOST Najpierw zacząłbym od sprawdzenia kabli głośnikowych w drzwiach. U siebie miałem też tzw pierdzenie i winne okazało się słabe przewodzenie w ori wtyczkach przy głośnikach.
Dziś prawy tweeter zaczął charczeć jak oszalały. Też wina kabli czy też wtyczek? A może skończył się? Wczoraj myłem auto i gdy wyjechałem z myjki do domu, przy dużej prędkości poruszania się woda dłuższy czas utrzymywała się w rogu szyby pod prawym lusterkiem i tak mnie dziś naszło, że gdzieś ta wilgoć dostała się do środka przez uszczelkę i załatwiła głośnik wysokotonowy. Być może mylę się z dedukcją.
Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 16 maja 2018, 16:04 przez kwia7ek, łącznie zmieniany 2 razy.

Rysiob

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 16 lip 2017, 21:18
Auto: Astra J a14net & Polonez 1.6 GLI
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Pomocny: 3 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Rysiob »

Nie wiem jak w Astrze H, ale w J do tweetera dostać się to kilka sekund. Zatem sprawdzić kable można szybko i szukać dalej.

Usunięty użytkownik 857091

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 857091 »

Przecież to 3 sek wyjąc twiterka z astry H, wystarczy pociągnąć

kamcio100

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 wrz 2016, 18:34
Imię: Kamil
Auto: Astra H 2011r
Silnik: 1.6
Województwo: podlaskie

#10

Nieprzeczytany post autor: kamcio100 »

Więc to była wina głośnika tylnego, a bardziej podłączenia jego, ostatnio mi robili tylne prawe drzwi i zapomnieli zaizolować jeden biegun, + stykał się z - i było zwarcie co dawało charczenie całości oraz osłabiło głośnik, po izolacji już wszystko jest ok.

Tylko pozostaje teraz kwestia tego radia, bo tak poczytałem i każdy mówi że CDC40 opera to najlepiej grające radio itd, czasami że CD70 lepsze, inni że to te samo radio. Tak poczytałem i chciałbym chyba wymienić mimo wszystko na CDC40 ale Grundiga, ponieważ one mają możliwość odtwarzania MP3, tylko teraz kwestia tego czy nie lepiej wziąć blaupunkta ( które podobno lepiej gra od Grundiga) i nagrać te 6 płyt AUDIO na zmieniarke i tyle. A jakość dźwięku będzie lepsza

Bo jakby nie patrzeć może i mp3 więcej sie mieści na płycie, jednak jeżeli jest zmieniarka na 6 płyt to lepiej nagrać wszystko na audio i tyle.

ODPOWIEDZ