Radio nie zapamiętuje ustawień

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
kmus

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 28 lis 2018, 21:06
Imię: Krzysztof
Auto: Astra II 2004
Województwo: mazowieckie

Radio nie zapamiętuje ustawień

#1

Nieprzeczytany post autor: kmus »

Witam, widziałem już kilka tematów tu na forum odnośnie mojego problemu ale nie znam sie na radiach i nie chciałbym czegoś spalić majstrując przy kablach w aucie. mianowicie problem jest z zapamiętaniem ustawień, stacji w radiu, typowy problem po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i ponownym umieszczeniu go w nim pamięć radia się zeruje. Doczytałem się iż chodzi o złe podłączenie kabli , pin 4 z 7 trzeba zamienić by zasilanie było stale podłączone i tu moje pytanie, który to konkretnie kabel trzeba wyjąć i skąd? Dodam iż autko to Opel Astra II z 2004r, miał od kiedy go kupiłem orginalnie radyjko Siemens vdo cdr 500 i z nim wszystkie stacje i ustawienia były zapamiętywane. Zmieniłem na inne radyjko, niestety kostka nie pasowała i nożykiem musiałem odciąć część odpowiedzialną za TID i teraz kostka idealnie pasuje jednak pamięć ulatuje po wyjęciu kluczyka i radyjko bez kluczyka nie gra. Poniżej filmik przedstawiający moją kostkę, nagrałem tak jak mi się udało mam nadzieje że widać wszystko co trzeba, powiedzcie mo proszę który dokładnie kabel mam przełożyć? Zapewne włożyć go trzeba tam gdzie aktualnie jest jedyne puste miejsce w kostce.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

marek87mat

Astro-maniak
Posty: 739
Rejestracja: 12 sie 2013, 16:21
Imię: Marek
Auto: Ex-Astra F/Ex-Meriva A
Silnik: C18XE/X16XEL/Z16XEP
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: marek87mat »

Musisz mieć instrukcję od radia żeby wiedzieć gdzie podłączyć stały plus do podtrzymania pamięci po wyjęciu kluczyka bez modelu radia, które włożyłeś albo instrukcji do niego nikt nie będzie Ci w stanie pomóc. Potrzebujesz rozpiskę kostki, którą masz w radiu i do niej odpowiednio doprowadzić stały plus (więc przydałby się miernik, chyba,że ktoś z kolegów dokładnie kojarzy jakiego koloru to kabel).
Jak kto dba tak i ma.
Destylować, degustować, zalegalizować.

ODPOWIEDZ