cd30 mp3 astra h nie czyta wszystkich piosenek

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
Ponte92

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2018, 10:29
Imię: Tomasz
Auto: Astra H
Silnik: z19dt
Województwo: małopolskie

cd30 mp3 astra h nie czyta wszystkich piosenek

#1

Nieprzeczytany post autor: Ponte92 »

Witam. Posiadam radio cd 30 mp3 w astrze h 2008r. Problem w tym, że czyta mi tylko wybrane piosenki z płyty, resztę pomija. Nagrywam na najwolniejszej prędkości. Czytałem o wymianie lasera, tylko nigdzie nie mogę znaleźć precyzyjnie do mojego radia, przeważnie są do cd70 i nie wiem czy będzie pasowało.
Moje radio; delphi grundig 497316088
A drugą przypadłość mam taką, że np czyta mi piosenkę, wszystko fajnie, a tytuł to rmf fm. zamiast tytułu kawałka..
Z góry dziękuje za pomoc. pozdrawiam

Awatar użytkownika
topiq77

Astro-maniak
Posty: 2083
Rejestracja: 21 lip 2018, 18:49
Imię: Grzegorz
Auto: Astra H HB 5D
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2005
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 81 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: topiq77 »

Nie tylko prędkość nagrywania się liczy ale też bitrate pliku. W instrukcji obsługi CD30 masz napisane jakie plik ma spełniać kryteria. Jeżeli inne pliki działają to nie jest problem nagrywania ani formatu płyty.

■ Płyta CD musi być zapisana w formacie ISO 9660 Level 1, Level 2 lub JOLIET. Inne formaty nie zapewniają bezproblemowego odtwarzania.
■ Odnośnie danych zapisanych na płytach z plikami MP3 mają zastosowanie poniższe ograniczenia:
Przy nadawaniu nazw albumów i utworów nie należy wprowadzać znaków diakrytycznych ani znaków specjalnych.
Dozwolone rozszerzenia list odtwarzania: „m3u” lub „pls”.
Przy tworzeniu (kodowaniu) plików MP3 z danych audio należy używać kompresji maks. 256 kbit/s.
Aby możliwe było korzystanie z plików MP3 w systemie Infotainment, pliki MP3 muszą mieć rozszerzenie „.mp3”.
■ Na jednej płycie CD może być zapisanych maksymalnie 367 utworów. Odtwarzanie dalszych plików jest niemożliwe.
■ Na płycie MP3 CD może być zapisanych maksymalnie 99 albumów do wykorzystania w systemie Infotainment. W systemie
Infotainment albumy można wybierać pojedynczo.

Warto przeczytać instrukcję strony 26-27. U mnie po tak nagranej płycie wszystko hula bez zająknięcia, wcześniej w ogóle nie mogłem odtworzyć żadnej mp3. Ale ja mam ten starszy model bez AUX i z sześcioma przyciskami pamięci na panelu więc tam są jeszcze bardziej restrykcyjne normy.

Awatar użytkownika
Ponte92

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2018, 10:29
Imię: Tomasz
Auto: Astra H
Silnik: z19dt
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Ponte92 »

Dokonałem zaś paru testów. Nagrywałem w 256 kbit/s w programie ashampoo.
Zmieniałem nawet tytuły na krótsze bez polskich znaków itp, dodawałem rozszeżenia .mp3
Ale dalej jest problem, to znaczy są takie utwory których w ogóle nie czyta, mogę nagrać 5 płyt cd i na żadnej nie odczyta tego utworu.
A drugi problem też został tzn. słucham jakiegoś kawałka z cd mp3 a na wyświetlaczu wyświetla mi rmf np... albo zmienia nazwę ja jakiś 3 litery. Wcześniej miałem taką astre z 2005r z radiem cd70 i nie miałem żadnych problemów z odczytem piosenek.

vwrafi

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2018, 12:05
Auto: Astra G Bertone
Silnik: Z18XE
Województwo: kujawsko-pomorskie

#4

Nieprzeczytany post autor: vwrafi »

Mam to samo niestety, niektóre utwory mi odtwarza, a niektóre nie. Na 30 utworów mp3 znajdzie się 3 lub 4, które radio po prostu po chwili omija. Wymieniałem już laser na nowy i to nie pomogło.

ODPOWIEDZ