NAVI 600 - modul bluetooth

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
konrflis

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2018, 22:33
Imię: Konrad
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie

NAVI 600 - modul bluetooth

#1

Nieprzeczytany post autor: konrflis »

Witam
Posiadam Astrę J z końcówki roku 2011 (20 Grudzień o ile dobrze pamiętam) z radiem NAVI 600 (Jack, USB). W tym modelu jest możliwość wykorzystywania bluetooth tylko do rozmów. Szukałem trochę na forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi wiec zakładam nowy wątek.
Mianowicie, czy macie koledzy/koleżanki jakiś moduł/adapter bluetooth godny polecenia? Służyłby mi w tylko do słuchania muzyki (rozmowy tel przez radio fabryczne). Zależy mi na dobrej jakość dźwięku, obojętne czy miałby być podłączony do Jacka, czy do USB. Mam już dość podpinania telefonu do kabla…

Pozdr

robdol1

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 17 lis 2019, 18:31
Imię: RoB
Auto: Astra J
Silnik: 1.4 NET
Rocznik: 1970
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: robdol1 »

[External Link Removed for Guests]

Mam i polecam ten. Raz parujesz i zapominasz

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


karolJGTC

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 02 paź 2019, 6:11
Imię: Karol
Auto: Astra J GTC
Silnik: X14NET
Rocznik: 2013
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno/Krasnystaw
Pomocny: 2 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: karolJGTC »

Ja używam Riodmi 3s ale jest beznadziejny, bardzo często pojawiają się interferencje fal z innymi stacjami FM, przy max głośności z urządzenia pojawiają się trzaski i zniekształcenia, są tez opóźnienia dźwięku względem filmu na yt.
Mam jeszcze 2s ale w oplu nie łączy w zapalniczce, używam w służbowym aucie, jest mega dobry, działa super i nie ma opóźnień np przy YouTube na iPhone.

Ghostek

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 04 sty 2019, 14:19
Imię: Krzysiek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET
Rocznik: 2012
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Ghostek »

Ja korzystam z [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
konrflis

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 lut 2018, 22:33
Imię: Konrad
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: konrflis »

Ghostek pisze:
19 kwie 2020, 19:35
Ja korzystam z [External Link Removed for Guests]
Tez korzystam z tego urządzenia, działa ok, naprawdę jakość dzwieku jest w porządku, niestety tel nie łączy się automatycznie z tym urządzeniem, trzeba za każdym razem wymuszać połączenie. Telefon łączy się automatycznie z zestawem głośnomówiącym radia fabrycznego.

Awatar użytkownika
0Mariusz0

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2021, 20:47
Imię: Mariusz
Auto: Astra J
Silnik: 2.0 CDTI 165 KM
Rocznik: 2012
Województwo: kujawsko-pomorskie

#6

Nieprzeczytany post autor: 0Mariusz0 »

Też mam odbiornik Baseus, myślę że jest to najlepsze rozwiązanie bo najtańsze, jest mały i prawie go nie widać.
Co do automatycznego łączenia, na androidzie w ustawieniach bluetooth jest taka opcja jak "Dual audio" pozwala na podłączenie dwóch różnych urządzeń bluetooth, u mnie automatycznie łączy się jednocześnie z zestawem głośnomówiącym i odbiornikiem Baseus. Mogę słuchać muzyki a gdy ktoś zadzwoni to odebrać połączenie za pomocą radia. Mega wygodne.

Awatar użytkownika
PKR91

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2021, 17:23
Imię: Patryk
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: PKR91 »

Cześć.
Mam astre J z 2012r. jest tam fabryczne radio navi 600 i chciał bym móc połączyć radio z tel. żeby po bt słuchać muzyki i odbierać połączenia na kierownicy. W ustawieniach radia nigdzie nie widzę ustawień bluetooth.
Czy jest jakaś możliwość by to jakoś połączyć?
Mikrofon w samochodzie jest zamontowany więc czy muszę dokupić jakiś moduł czy jest konieczna wymiana całego radia a może wystarczy wymiana softa czy wgranie nowego oprogramowania. Czy ktoś miał z was już taki problem i sobie z nim poradził? Kontaktowałem się jeszcze ASO I oto treść od nich wiadomości

Piszę w odpowiedzi na Pańskie zapytanie na temat radia.

Brak możliwości odbierania telefonu za pomocą przycisku na kierownicy może być spowodowane kilkoma czynnikami.

1. Konieczność aktualizacji oprogramowania radia,

2. Biorąc pod uwagę to, że auto zostało wyprodukowane na rynek niemiecki i to jest oryginalny język jego oprogramowania konwersja na język polski mogła spowodować utratę niektórych funkcji. W tym przypadku należałoby rozważyć wgranie nowego softa.



Podsumowując należałoby zacząć od czynności aktualizacyjnych, a dopiero potem, w wypadku gdyby to nie zadziałało pomysleć o ingenercji mechaniczne

Awatar użytkownika
etac

ex-Staff
Posty: 434
Rejestracja: 26 gru 2020, 17:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra
Silnik: A16XHT
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 31 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: etac »

ASO ma racje, wymiana modułu, zmiana softu tylko pomoże. Jest kilka osób co to robi. Poszukaj na grupie Insigni kolegi Yerry, lub Jarek Ba na fejsie. Irek Ki też się tym bawi. Tanio na pewno to nie jest.

Oski9503

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 21 cze 2020, 21:29
Imię: Oskar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7
Rocznik: 2009
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: Oski9503 »

Cześć,

Mam problem z radiem NAVI 600 w ASTRA J. Wiem, że muzyka w NAVI 600 nie będzie lecieć przez BT bo nie ma jakiegoś modułu, więc używałem łączenia przez kabel USB i działało. Zmieniłem wczoraj tel na Iphone 13 i nie działa.
Telefon się ładuje, telefon nawet widzi "coś" do wytransferowania muzyki, ale na radio się nic nie dzieje. Wcześniej po podłączeniu miałem komunikat Wyszukuje pliki mp3 czy łączenie, a teraz nic się nie dzieje, żadnego komunikatu, tylko następuje ładowanie telefonu.


Czy ktoś coś jakies pomysł o co może chodzic :(?

ODPOWIEDZ