Muzyka przez bluetooth - zacina się/przycina/przerywa

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
DawidOPJ15

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, 19:13
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra J
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie

Muzyka przez bluetooth - zacina się/przycina/przerywa

#1

Nieprzeczytany post autor: DawidOPJ15 »

Witam wszystkich :)

Mam problem z muzyką przez bluetooth - mianowicie zacina się/przycina/przerywa co sekundę, obojętnie czy przez odtwarzacz/YouTube/Spotify. Rozmowy głosowe testowałem i wszsytko działa, spróbowałem z telefonem Samsung Galaxy J6 i pięknie śmiga. Wszsytko wskazuje, że jest to wina telefonu, natomiast czy ktoś miał podobny problem albo jakieś pomysły na rozwiązanie tego?

Opel Astra J 2015
NAVI600

Tel: Huawei Mate 20 X

Awatar użytkownika
etac

ex-Staff
Posty: 434
Rejestracja: 26 gru 2020, 17:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra
Silnik: A16XHT
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 31 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: etac »

Wymaga zmiany oprogramowania. Była na to Informacja Techniczna.

Awatar użytkownika
DawidOPJ15

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, 19:13
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra J
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: DawidOPJ15 »

Świeży jestem w środowisku Opla, czy mógłbym Cię prosić o dokładniejsze wyjaśnienie?

Awatar użytkownika
etac

ex-Staff
Posty: 434
Rejestracja: 26 gru 2020, 17:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra
Silnik: A16XHT
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 31 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: etac »

ale co tu wyjaśniać? Jak przeszkadza to trzeba do ASO i zapłacić za nowe oprogramowanie. Pewnie z 500 zł.

Shruikan465

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 11 paź 2020, 13:08
Imię: Maciej
Auto: Astra J
Silnik: B16DTL
Rocznik: 2014
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 2 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Shruikan465 »

A próbowałeś użyć innego odtwarzacza muzyki? Ja miałem taki sam problem na Xiaomi Redmi Note 8 PRO, z tym, że mi muzyka odtwarzała się normalnie do momentu kiedy mam odblokowany ekran, ale nawet wtedy informacje op piosenkach się nie wyświetlały. Pomogła zmiana odtwarzacza. Plus, najpierw po połączeniu się z radiem czekam około minute i dopiero zaczynam włączać piosenki przez BT

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 111 razy
Pomocny: 60 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Może problem z przesyłem danych ? Skoro rozmowy działają bez problemu , a aplikacje oparte o przesył danych się tną ... Spróbował bym puścić po bluetooth muzykę zawartą np na karcie lub w pamięci systemowej telefonu .

Awatar użytkownika
DawidOPJ15

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2021, 19:13
Imię: Dawid
Auto: Opel Astra J
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: DawidOPJ15 »

Shruikan465 pisze:
19 mar 2021, 17:00
A próbowałeś użyć innego odtwarzacza muzyki? Ja miałem taki sam problem na Xiaomi Redmi Note 8 PRO, z tym, że mi muzyka odtwarzała się normalnie do momentu kiedy mam odblokowany ekran, ale nawet wtedy informacje op piosenkach się nie wyświetlały. Pomogła zmiana odtwarzacza. Plus, najpierw po połączeniu się z radiem czekam około minute i dopiero zaczynam włączać piosenki przez BT
Próbowałem wszystkich opcji o których wspomniałeś, nawet zadzwoniłem do siebie z innego telefonu, puściłem muzykę na głośnikach z kompuera przez około 10 minut i bez ani jednej przycinki. U mnie informacja o piosenakch pokazuje się bardzo dobrze - dokładna nazwa, okładka. Spróbuję tak jak mówisz po czasie włączyć jakąś muzykę i wtedy już będę miał 100% pewność, że to wina telefonu.

Dodatkowo dla osób, które może będą miały podobny problem w przyszłości, testowałem dodatkowo jeszcze na Motorola G8/G9, Huawei MediaPad T5 i wszystko działa od pierwszego parowania.

Dodano po 4 minutach 55 sekundach:
Zibi186 pisze:
19 mar 2021, 17:01
Może problem z przesyłem danych ? Skoro rozmowy działają bez problemu , a aplikacje oparte o przesył danych się tną ... Spróbował bym puścić po bluetooth muzykę zawartą np na karcie lub w pamięci systemowej telefonu .
Niestety to samo się dzieje - około 5s działa normalnie, 2s przycięcia, normalnie... i takie kółko. Tak jak pisałem wyżej, spróbuję jeszcze puścić po kilku minutach jazdy, jeśli bez efektu to ewidentnie wina po stronie telefonu, a Huawei polecił całkowiy reset telefonu.

Awatar użytkownika
Mrt14

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:14
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: Mrt14 »

Witam jako nowy właściciel Astry J:)

Czy udało się rozwiązać problem bo mam ten sam objaw przerywania i zacinania, a nie ukrywam, że zależy mi na słuchaniu muzyki przez bluetooth z telefonu.

NAVI600

Awatar użytkownika
vlad1431

Astro-maniak
Posty: 418
Rejestracja: 06 lip 2021, 23:24
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik: 2005
Województwo: małopolskie
Pomocny: 10 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: vlad1431 »

Z tego co jeden gość z serwisu telefonów mówił, Hujałej jest na innym sofcie niż np Samsung, nie zawsze kompatybilnym z europejskimi urządzeniami. U mnie Hujałej się załączał kiedy chciał, nagrywał kiedy chciał, albo nagrywał i się rozłączał, albo był połączony, a nie nagrywał. W każdym Samsungu Bluetooth śmiga bez zastrzeżeń. Natomiast z wyciszaniem muzyki zaobserwowałem, że jest to chyba związane z pamięcią telefonu. Jak bardzo zaśmiecona i kilka apek włączonych przy odtwarzaniu, nagle po kilku minutach się wyciszał, potem wracał.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Mrt14

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:14
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: Mrt14 »

Dzięki, to nie dobrze bo akurat mam telefon Huawei, sprawdzę na Samsungu jak to wygląda.

ODPOWIEDZ