Astra H radio gubi ustawienia

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
xardasq

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2022, 19:11
Auto: Astra H
Województwo: mazowieckie

Astra H radio gubi ustawienia

#1

Nieprzeczytany post autor: xardasq »

Witam,

Jestem w trakcie poprawiania Asteroidy po poprzednim właścicielu i mam problem z gubieniem ustawień radia za każdym razem po wyciągnięciu kluczyka. Radio to jakiś UROUTE 2DIN. Wyciągnąłem je żeby zamienić kable czerwony i żółty o których każdy pisał lecz u mnie czerwony jest pociągnięty jakby z innej strony (ze stacyjki?) i wpięty pod memory. Niestety przez to zgłupiałem i nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze. Pomożecie? Poniżej wstawiam zdjęcia jak to mniej więcej wygląda.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
123.jpg
1234.jpg
12345.jpg
123456.jpg
1234567.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 60 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Pod memory moim zdaniem powinieneś podpiąć stały plus 12 , który nie zanika . Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
xardasq

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 lut 2022, 19:11
Auto: Astra H
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: xardasq »

Z tego co się naczytałem to powinno być tak jak mówisz. Tylko gdzie wtedy wpiąć czerwony kabel?

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 110 razy
Pomocny: 60 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Czerwony to plus po stacyjce - powinieneś wpiąć go tam , gdzie masz zaznaczone plus 12 , czyli biorąc pod uwagę że wcześniej radio działało , tylko gubilo ustawienia po wyłączeniu - znaczy że zamiast stałego napięcia plus dwanaście , czyli tego które miało iść pod memory , miałeś właśnie wpięte plus po stacyjce - napięcie zanikało po wyłączeniu silnika . Tak jak koledzy napisali wcześniej - powinieneś zamienić miejscami przewód ze stałym plus 12 z przewodem plus 12 po stacyjce . I tyle . Pozdrawiam 😊

ODPOWIEDZ