Problem z ustawieniem fal radiowych

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
Livers

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2022, 16:55
Imię: Damian
Auto: Astra
Rocznik: 2007
Województwo: mazowieckie

Problem z ustawieniem fal radiowych

#1

Nieprzeczytany post autor: Livers »

Witam wszystkich
Mam mały problem z ustawieniem stacji radiowych . Model radia CD 30 Mp3 . Klikając przycisk FM/AM nie mogę zmienić funkcji , raczej wybieram możliwości funkcji AM . Co mam zrobić w takiej sytuacji

ja37

V.I.P.
Posty: 6140
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 133 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Zobacz, czy nie ma zimnych lutów na zlączu z panelem przednim.

Awatar użytkownika
Livers

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2022, 16:55
Imię: Damian
Auto: Astra
Rocznik: 2007
Województwo: mazowieckie

#3

Nieprzeczytany post autor: Livers »

To chyba nie jest ten trop .
Wszystko działało dobrze w trakcie jazdy dziewczyna zmieniała program i coś kliknęła możliwe że kombinacja klawiszy . Próbowałem coś zrobić niestety nie udało mi się.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5114
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 194 razy
Pomocny: 309 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Też mam takie radio i też kiedyś coś sam poprzyciskałem i podobnie się ,,porobiło". Nie mogłem dojść z radiem do ładu, wkurzyłem się i odłączyłem akumulator na pięć min. - (nie wiem czy czas akurat ma jakiekolwiek znaczenie w tym przypadku). Po podłączeniu klemy mogłem wszystko ustawić od nowa. Pozdrawiam.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 111 razy
Pomocny: 60 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

heinrich12 pisze:
19 kwie 2022, 22:01
Też mam takie radio i też kiedyś coś sam poprzyciskałem i podobnie się ,,porobiło". Nie mogłem dojść z radiem do ładu, wkurzyłem się i odłączyłem akumulator na pięć min. - (nie wiem czy czas akurat ma jakiekolwiek znaczenie w tym przypadku). Po podłączeniu klemy mogłem wszystko ustawić od nowa. Pozdrawiam.
Czas ma znaczenie - resztkowe prądy gonią po całym układzie . Ale można ten czas skrócić - wystarczy odpiąć klemy od Aku i same klemy zewrzeć ze sobą . Efekt ten sam a osiągnięty znacznie prędzej :) Pozdrawiam 😊

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5114
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 194 razy
Pomocny: 309 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

A jednak, dobra informacja. Pozdrawiam.

slimak

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 08 kwie 2022, 8:29
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 16 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: slimak »

Zibi186 pisze:
20 kwie 2022, 1:46
Czas ma znaczenie - resztkowe prądy gonią po całym układzie . Ale można ten czas skrócić - wystarczy odpiąć klemy od Aku i same klemy zewrzeć ze sobą . Efekt ten sam a osiągnięty znacznie prędzej :) Pozdrawiam 😊
Czy w układach elektronicznych samochodu nie ma jakichś kondensatorów? Bo w takim przypadku jeżeli nie są one zabezpieczone przed zwarciem to taki zabieg może spowodować ich "bum". Poczekanie aż się rozładują jest bezpieczniejsze, ewentualnie rozładowanie rezystorem (lub jakąś żarówką).

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 111 razy
Pomocny: 60 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

slimak pisze:
20 kwie 2022, 14:38
Czy w układach elektronicznych samochodu nie ma jakichś kondensatorów? Bo w takim przypadku jeżeli nie są one zabezpieczone przed zwarciem to taki zabieg może spowodować ich "bum". Poczekanie aż się rozładują jest bezpieczniejsze, ewentualnie rozładowanie rezystorem (lub jakąś żarówką).
Resetowalem w ten sposób parę różnych urządzeń , w tym np twin topa syna , czy telewizor LED , także np drukarkę . Nie zdarzyło mi się uszkodzenie sprzętu , a efekt resetu uzyskałem . Ale oczywiście każdy robi na własną odpowiedzialność . Pozdrawiam 😊

slimak

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 08 kwie 2022, 8:29
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 16 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: slimak »

Mi już zdarzyło się podczas pracy z elektroniką zjarać parę układów na płytkach więc jednak będę polecał czekanie :) ale też nie pracowałem w tamtym czasie na układach zabezpieczanych przed zwarciem i nie jestem pewien jak jest w samochodach. Tak czy siak podłączając np. żarówkę do odłączonych od aku klem uzyskamy równie szybki efekt bezpieczniej.

Zibi186

Astro-maniak
Posty: 715
Rejestracja: 19 lip 2020, 12:09
Imię: Zbyszek
Auto: Astra H twin top
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 111 razy
Pomocny: 60 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: Zibi186 »

Z pewnością masz rację . Następnym razem zastosuję się do Twojej rady ( na wszelki wypadek ) . Pozdrawiam 😊

ODPOWIEDZ