kamera cofania w radiu z WIN CE

porady, informacje dotyczące sprzętu car audio
Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 853
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 95 razy

Re: kamera cofania w radiu z WIN CE

#11

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

ja37 pisze:
15 kwie 2023, 16:33
To twoje image, to mogło by być większe?
Fakt. Nie wiem jak to się stało. Chyba Paint "zadziałał"?
Jeśli chcesz obejrzeć w powiększeniu, to wróć do pierwszego posta. To zdjęcie "zajumałem" właśnie tam...
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
astrandrzej

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2023, 9:15
Imię: Andrzej
Auto: ASTRA H
Silnik: z14xep
Rocznik: 2005
Województwo: dolnośląskie

#12

Nieprzeczytany post autor: astrandrzej »

ja37 pisze:
14 kwie 2023, 12:27
A moduł canbusa masz?
Po włączeniu biegu wstecznego radio przełącza się w tryb kamery cofania i pokazuje " Brak sygnału ".
Kamerę mam analogową , na chinchu . Radio jest wiekowe , wtedy nie było kamer na usb. Ktoś z A_SHURE odpisał mi , ze radio jest za stare i nie oferują już kabelków do niego . Na prośbę choćby o pinout lub informację gdzie kamerę się podłącza nie otrzymałem już odpowiedzi. Dlatego pytam na forum , może ktoś spotkał się z takim modelem . mam jakąś kamerkę na usb - zrobię jakąś próbę , zobaczymy. Kamera którą próbuję jest w pełni działająca i sprawna , podłączona pod monitor ładny obraz daje .

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
PanTeutates pisze:
15 kwie 2023, 0:24
Ok,ale czy jest zamontowana oryginalna kamera z oryginalną wiązką?
czy oryginalnie obraz jest cyfrowy?
Wydaje mi się,że została dołożona uniwersalna
i może wystarczy dać plus
od lampy,żeby kamera zadziałała,
a radio dostało sygnał przełączający źródło(czyli prąd na wejściu sygnału video) ?

@astrandrzej
Daj fotki kamerki,kabelków i powiedz jak je podłączałes.
Kamera nie jest oryginalna , nie posiadam takiej . Z autem nie dostałem również żadnych innych kabelków. Kamera analogowa , na monitorze zewnętrznym wszystko ok. sygnał przełączający jest po canbusie , działa bo radio przełącza się w tryb kamery cofania ale komunikuje Brak Sygnału.

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
PanTeutates pisze:
14 kwie 2023, 14:47
Tam jest "video in" kamerkę można pod to wejście,ale pewnie trzeba przełączyć ręcznie .
Chyba,że radio samo przełączy po wykryciu sygnału?
próbowałem , ale bez sukcesu , tam jest jakiś dziwny pinout . Niestety nie mam żadnej dokumentacji do tego radia , a firma A-SHURE całkowicie mnie olała pisząc , że moje radio jest za stare :(.

Dodano po 7 minutach 29 sekundach:
ja37 pisze:
15 kwie 2023, 8:10
Ja mam uniwersalną, musi dostać plus z lampy, żeby się włączyła (przez przekaźnik)
A na radiu sie pojawi, jak radio po CAN-ie dostanie sygnał że jest wsteczny wrzucony.

Ale moje radio ma andka, może w Win nie potrzebują canbusowego pudełka?
Tego nie wiem.

Jeśli masz kilka wejść kamerowych, to próbuj w każdym po kolei.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Na allegro są moduły, ale tylko do andka....
Kamerę mam uniwersalną analogową , podłączona pod lampę daje obraz ( widzę na zewnętrznym monitorze ) . radio po canbusie przełącza się w tryb kamery cofania. zgodnie z rozpiską z radia ( fot.4 ) kamera powinna wchodzić albo na złącze 1 ( 20pin) albo na złącze 12pin. mam oba kabelki , z ali.., ale nie działa. próbowałem nawet ten 12pin pomierzyć ale niczego nie odkryłem , nie działa. potrzebna jakaś wskazówka typu instrukcja od kogoś kto z czym takim się spotkał , serwis firmowy niestety nie odpowiada na prośby o choćby informację

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
ja37 pisze:
15 kwie 2023, 13:57
Tak wygląda, następna martwa dusza.
Panowie , nie jestem martwą duszą , natomiast nie zawsze mogę reagować natychmiast .

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:
bolobol pisze:
15 kwie 2023, 16:21
Nie pokazałeś ani kamerki i jak jest podłączana (USB, czy RCA) ani kabelków w związku z czym, trudno się konkretnie odnieść.
Na początek: man radio "na Androidzie", ale postanowiłem zabrać głos dlatego, że wielopinowa, biała kostka przyłączeniowa w twoim radiu, jest dokładnie taka sama jak w moim.
Moa kamerka, jest podłączona do radia poprzez USB jednym z tych kabelków:
[External Link Removed for Guests]
(chyba 4-ro pinowym) do pinów zaznaczonych na czerwono.
image2[.jpg
Oba przyłącza - 4-ro i 6-ścio pinowe w moim radiu, przeznaczone są pod odbiorniki USB

A tak z ciekawości; do czego jest ten kabelek, podłączone do złącza 4-ro pinowego? (na fotce)
Zgodnie z rys.4 jest tam mikrofon , który jest podłączony i działa dobrze . Tam gdzie pokazujesz u mnie nic nie ma - widać to na rozpisce tych złącz na fot.4. Niestety coś w tym radiu jest inaczej niż w tych na androidzie , choć układ wtyczki wygląda podobnie.

Dodano po 4 minutach 44 sekundach:
bolobol pisze:
15 kwie 2023, 16:21
Nie pokazałeś ani kamerki i jak jest podłączana (USB, czy RCA) ani kabelków w związku z czym, trudno się konkretnie odnieść.
Na początek: man radio "na Androidzie", ale postanowiłem zabrać głos dlatego, że wielopinowa, biała kostka przyłączeniowa w twoim radiu, jest dokładnie taka sama jak w moim.
Moa kamerka, jest podłączona do radia poprzez USB jednym z tych kabelków:
[External Link Removed for Guests]
(chyba 4-ro pinowym) do pinów zaznaczonych na czerwono.
image2[.jpg
Oba przyłącza - 4-ro i 6-ścio pinowe w moim radiu, przeznaczone są pod odbiorniki USB

A tak z ciekawości; do czego jest ten kabelek, podłączone do złącza 4-ro pinowego? (na fotce)
A na fot.3 jest poza mikrofonem , który działa próba z kabelkiem 10pin do ext. TV , ale również nie ma obrazu :( . Myślicie , że w tym radiu mogła być już jakąś cyfrowa kamera ? bo to naprawdę stare radio , firmware wskazuje na jakiś 2016 rok

Dodano po 9 minutach 55 sekundach:
firm.jpeg
astrandrzej pisze:
21 kwie 2023, 21:09
Po włączeniu biegu wstecznego radio przełącza się w tryb kamery cofania i pokazuje " Brak sygnału ".
Kamerę mam analogową , na chinchu . Radio jest wiekowe , wtedy nie było kamer na usb. Ktoś z A_SHURE odpisał mi , ze radio jest za stare i nie oferują już kabelków do niego . Na prośbę choćby o pinout lub informację gdzie kamerę się podłącza nie otrzymałem już odpowiedzi. Dlatego pytam na forum , może ktoś spotkał się z takim modelem . mam jakąś kamerkę na usb - zrobię jakąś próbę , zobaczymy. Kamera którą próbuję jest w pełni działająca i sprawna , podłączona pod monitor ładny obraz daje .

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:


Kamera nie jest oryginalna , nie posiadam takiej . Z autem nie dostałem również żadnych innych kabelków. Kamera analogowa , na monitorze zewnętrznym wszystko ok. sygnał przełączający jest po canbusie , działa bo radio przełącza się w tryb kamery cofania ale komunikuje Brak Sygnału.

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:


próbowałem , ale bez sukcesu , tam jest jakiś dziwny pinout . Niestety nie mam żadnej dokumentacji do tego radia , a firma A-SHURE całkowicie mnie olała pisząc , że moje radio jest za stare :(.

Dodano po 7 minutach 29 sekundach:


Kamerę mam uniwersalną analogową , podłączona pod lampę daje obraz ( widzę na zewnętrznym monitorze ) . radio po canbusie przełącza się w tryb kamery cofania. zgodnie z rozpiską z radia ( fot.4 ) kamera powinna wchodzić albo na złącze 1 ( 20pin) albo na złącze 12pin. mam oba kabelki , z ali.., ale nie działa. próbowałem nawet ten 12pin pomierzyć ale niczego nie odkryłem , nie działa. potrzebna jakaś wskazówka typu instrukcja od kogoś kto z czym takim się spotkał , serwis firmowy niestety nie odpowiada na prośby o choćby informację

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:


Panowie , nie jestem martwą duszą , natomiast nie zawsze mogę reagować natychmiast .

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:

Zgodnie z rys.4 jest tam mikrofon , który jest podłączony i działa dobrze . Tam gdzie pokazujesz u mnie nic nie ma - widać to na rozpisce tych złącz na fot.4. Niestety coś w tym radiu jest inaczej niż w tych na androidzie , choć układ wtyczki wygląda podobnie.

Dodano po 4 minutach 44 sekundach:


A na fot.3 jest poza mikrofonem , który działa próba z kabelkiem 10pin do ext. TV , ale również nie ma obrazu :( . Myślicie , że w tym radiu mogła być już jakąś cyfrowa kamera ? bo to naprawdę stare radio , firmware wskazuje na jakiś 2016 rok
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Arek38l

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2023, 17:26
Imię: Arek
Auto: Zafira Tourer
Województwo: mazowieckie

#13

Nieprzeczytany post autor: Arek38l »

Kolego mogę sie mylić, ale w drugim aucie z grupy VAg mam radio na win ce firmy isudar. I tam jest podobna wtyczka do twojej. Ty potrzebujesz przewód 4pin camera in. Do kupienia u naszych skośnych kolegów. Za kilka pln. U ciebie ta wtyczka ma pasować do gniazda 4 pin tam gdzie teraz masz 2 kabelki z biala trytytką

ODPOWIEDZ