Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Kraków

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

Antena LTE PLAY do e5372 lub e3372 Kraków

#21

Nieprzeczytany post autor: Klor »

FalconTech pisze:QR_BBPOST To już wolę poczekać aż Google zacznie wspierać makra, tabele przestawne i dorzuci edytor VBA. A w międzyczasie będę eksperymentował z Gargoyle.
Google to też GoogleDrive a jak masz alergie to zawsze jest Dropbox albo OneDrive. Robienie rzeźby dla 6 MiB danych ... bym to sobie wysyłał na gmaila co wieczór jakimś skryptem ;-P

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

FalconTech pisze:QR_BBPOST Wracając do LTE. W plusie
U mnie przy zastosowaniu dwóch anten Cybertech 10km od nadajnika (Sierpc - Mochowo) w Plusie mam ponad 30Mbps
Anteny Cybertech robią cuda.

Co do gargoyla to nie wiem co to za problemy i rzeźby :)
Wgrywasz obraz tak jak aktualizację fabryczną, Masz interfejs graficzny, ustawiasz parametry połączenia do sieci, wkłądasz pena i chodzi.
Mam gargoyla od ponad 3 lat, przez rok aktualizowałem soft, jak się pojawiały nowe wydania, a od 2014 mam ostatnie wydanie AA i zapomniałem co to router. W tym roku kupiłem WDR4300 do mieszkania córki, wgrałem AA ostatnie wydanie i od kilku miesięcy nie ma żadnych problemów.
Dla mnie to żadna rzeźba, po prostu inny soft do routera. I to dużo lepszy, oferujący więcej opcji niż fabryczny.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

KaMYk pisze:QR_BBPOST Dla mnie to żadna rzeźba, po prostu inny soft do routera. I to dużo lepszy, oferujący więcej opcji niż fabryczny.
Dokładnie. A jak się faktycznie nie sprawdzi to zawsze można wrócić do fabrycznego, chyba? :D
To jak z wgraniem cyanogenmod na androida. Wybieram to co mi bardziej pasuje a nie liczę na łaskę producenta i na to co on zaimplementuje.
Hardware I Software nie biorą, że sobą ślubu. A nawet gdyby, to jak to mawia mój kolega - nie ma takiego wagonika, którego nie da się doczepić :lol:

A jeszcze jedno pytanie, w modemach USB są zazwyczaj czynniki kart Micro SD. One nie są widoczne w sieci? Mam pod ręką tylko kartę 200 GiB i samo to może być dla czytnika przeszkodą ;)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2016, 11:43 przez FalconTech, łącznie zmieniany 1 raz.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

FalconTech pisze:QR_BBPOST zawsze można wrócić do fabrycznego, chyba?
zawsze :)
link do ori softu bez bootloadera, do powrotu na ori, a później aktualizujesz najnowszym softem ze strony tp-link.
[External Link Removed for Guests]
FalconTech pisze:QR_BBPOST w modemach USB są zazwyczaj czynniki kart Micro SD. One nie są widoczne w sieci?
w Gargoylu powinien być widoczny, tylko nie wiem, czy kartę 200GB będzie widział modem. jak modem ją obsłuży, to i gargoyle powinien to widzieć.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2016, 11:51 przez KaMYk, łącznie zmieniany 1 raz.

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#25

Nieprzeczytany post autor: Klor »

KaMYk pisze:QR_BBPOST Co do gargoyla to nie wiem co to za problemy i rzeźby
Pisałem ogólnie o alternatywnym sofcie. Jak nie wiesz jakie to problemy to proszę:

1. Działanie sieci w standardzie AC problematyczne lub tez 2-3 razy wolniejsze niż na standardowym sofcie. Dotyczy DD-wrt jak i OpenWRT/Gargoyle.

2. Brak obslugi niektorych modemów (Hilink) lub konieczność rzeźby - DD-wrt i open-wrt. Na Gargoyle to akurat zadziałało w miarę od strzała ale i tak trzeba wiedzieć które opcje w menu wybrac (nie jest to oczywiste).

3. Gargoyle nie potrafi pobrać adresu z DHCP na WAN. Jest błąd w oprogramowaniu. Obejście - trzeba wyjac i wlozyc kabel sieciowy. Troche upierdliwe jeżeli urzadzenia mają być bezobslugowe i np. same sie podnosić.
FalconTech pisze:QR_BBPOST To jak z wgraniem cyanogenmod na androida.
Z tego się po prostu wyrasta :lol: . Sam mam alternatywny soft w routerze ale tylko dlatego, że miałem większe potrzeby niż kilka MB exceli do udostępnienia. Jeżeli to jedyne wymaganie to są rozwiązania szybsze i pewniejsze.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

1. był problem z AC w wydaniu AA openWRT, dlatego stworzono wydanie BB, a później CC. W wydaniu CC jest pełna obsługa standardu AC.
2. Cóż, modemy ciągle jakieś nowe dochodzą, ori softy także nie nadążają za nowościami. Nie mniej Gargoyle , co sam stwierdziłeś, najlepiej sobie radziło z nowościami i najszybciej dostarczało obsługę nowych modemów. DD-wrt zostało ogólnie w tyle, ale nie rozmawialiśmy tu o DD, a o Gargoylu. DD nie instalowałem i nie znam.
A jak producenci modemów wprowadzili Hi-link to trzeba było się douczyć jak to łączyć, proste. W ori sofcie tp-linka też inaczej wybiera się zwykły modem a inaczej Hi-link.
3. Nigdy nie spotkałem sie z taka sytuacją

Tak w ogóle to nie wiem, co chcesz nam przekazać, że kiedyś alternatywne oprogramowanie Cie przerosło?

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#27

Nieprzeczytany post autor: Klor »

KaMYk pisze:QR_BBPOST 1. był problem z AC w wydaniu AA openWRT, dlatego stworzono wydanie BB, a później CC. W wydaniu CC jest pełna obsługa standardu AC
Jest to trzeci rodzaj prawdy. Tak się składa, że ta pełna obsługa oznacza 2-3 razy wolniejsze prędkości w porównaniu do oryginalnego softu.
KaMYk pisze:QR_BBPOST 3. Nigdy nie spotkałem sie z taka sytuacją
[External Link Removed for Guests]
KaMYk pisze:QR_BBPOST Tak w ogóle to nie wiem, co chcesz nam przekazać, że kiedyś alternatywne oprogramowanie Cie przerosło?
Chcę przekazać, że dla udostępnienia kilku Exceli są rozwiązania prostsze i skuteczniejsze niż alternatywny firmware do routera. Zaoszczędzony czas lepiej przeznaczyć na dobrą książkę, spacer na świeżym powietrzu itp.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Nie wiem, zmiana softu to 2 minuty, ustawienie parametrów to kolejne powiedzmy 5 minut.
Przynajmniej jeśli chodzi o Gargoyla. Podłączamy pena i mamy dysk w sieci. Gdzie jest problem?
Problemy opisane w podanym linku nie dotyczą routera MR3420, bo on i tak chodzi na AA czyli wersji 1.6.2.2

Generalizujesz w obliczu konkretnego, prostego wykorzystania routera 3420 o niezbyt rozbudowanej architekturze do konkretnego zastosowania. Oczywiście, że openWRT ma różne problemy i wady, ale także i oprogramowanie producenta też ma wady, stąd kolejne aktualizacje. Nie mniej dla mnie w routerach WDR3600 i 4300 Gargoyle to jedyne rozwiązanie aby móc podłączyć modem LTE i korzystać z dobrodziejstw gigowego routera za te pieniądze.

Klor

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 25 cze 2016, 19:33
Auto: J i K
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#29

Nieprzeczytany post autor: Klor »

KaMYk pisze:QR_BBPOST Nie wiem, zmiana softu to 2 minuty, ustawienie parametrów to kolejne powiedzmy 5 minut. Przynajmniej jeśli chodzi o Gargoyla.
To jest prawda jeżeli już masz paczkę na dysku i konfigurujesz tylko wifi. Jak będziesz miał parę urządzeń w sieci więcej, będziesz chciał aby ze sobą gadały a do tego zamarzy się VPN to posiedzisz przy tym godzinę. Pod warunkiem, że wszystko działa. A i dalej moje rozwiązanie z wrzuceniem plikow na Dropbox/Gdrive/OneDrive jest szybsze niż wspomniane 7 minut. Dodatkowo pliki dostępne są z każdego miejsca w sieci a nie tylko w domu.

I tu dochodzimy do sedna sprawy - jak coś działa to nie należy tego ruszać. Nie wbijamy śrub młotkiem a routery nie służą do udostępniania plików. Dlatego też rzeźbą nazwałem coś co zajmuje kilka(naście) minut i wymaga jakiegokolwiek dłubania kiedy do tego samego dochodzimy paroma kliknięciami i dostajemy większe możliwości.
KaMYk pisze:QR_BBPOST Nie mniej dla mnie w routerach WDR3600 i 4300 Gargoyle to jedyne rozwiązanie aby móc podłączyć modem LTE i korzystać z dobrodziejstw gigowego routera za te pieniądze.
I z takim podejściem nie mam problemu o ile firmowy soft tego nie wspiera a mamy już router + internet dostępny tylko via LTE.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2016, 1:17 przez Klor, łącznie zmieniany 1 raz.

Maxiu

Astro-maniak
Posty: 2406
Rejestracja: 02 wrz 2008, 16:35
Auto: Astra
Województwo: Zagranica - Azja

#30

Nieprzeczytany post autor: Maxiu »

kaliope pisze:QR_BBPOST do skasowania
Jak widać po tym offtopie jeszcze nie do skasowania :lol: :lol:

ODPOWIEDZ