astra h i rozmiar OPON

Czyli wirtualne zmiany Twojego auta
Awatar użytkownika
nikee17

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2011, 14:46

astra h i rozmiar OPON

#1

Nieprzeczytany post autor: nikee17 »

WITAM //
Czy orjentuje sie ktos czy wejda mi opony z felgami na tyl do astry h 255/40/17 a na przod 245/40/17 ??

MisiuGD

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 15 sty 2011, 23:30
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTJ
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: MisiuGD »

Opony kolego wejdą, wszystko zależy od szerokości felgi, na które chcesz założyć te oponki. Ale nasuwa się pytanie, po co tak szerokie opony ???. Profil 40 rozumiem - jest do przyjęcia na naszych drogach, sam jeżdżę na profilu 45 - i nie narzekam. Lepiej wybrać ciut węszą oponkę i delikatnie ją naciągnąć na felgę. Przy takiej szerokości opony jaką podajesz i załóżmy 8' calowej feldze będzie to imo słabo wyglądało, jeśli założysz szerszą felgę, możesz mieć problem z ET - i całość może drastycznie wystawać poza obrys auta a to już wiąże się z zabraniem DR przez panów Policjantów
Obrazek

oliveraki

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2011, 23:54
Auto: Astra H
Silnik: 1.8 16V eco 140KM

#3

Nieprzeczytany post autor: oliveraki »

Podlacze sie pod posta.

Jestem totalnie zielony w sprawie alusow. Mam tez astre h 5dr hatch, i na oponach widnieje 195/65 R15. (mam nadzieje ze nic nie pomieszalem). Opony sa dosyc nowe wiec chcialbym jakies ladne felgi pod nie wlasnie kupic. Jak taka felga bedzie sie prezentowala w takich oponach? Rozumiem, ze tez slabo?

A jesli tak to co mam kupic? Powiedzmy ze interesuje mnie 17'. Ale wlasnie, to jest rozmiar opony czy felgi? :shock:

Nic juz z tego nie rozumiem.. :oops:

Bardzo ladnie prosze o szybki instruktarz :roll: Bede zobowiazany :>
[External Link Removed for Guests]

rob_7

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2011, 15:37
Imię: Robert
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1,9 CDTI DT
Lokalizacja: Wadowice

#4

Nieprzeczytany post autor: rob_7 »

Kolego. Oponki rozmiaru 15" założysz jedynie na felgę rozmiaru 15". Do 17" musisz niestety zakupić nowe opony.

Co do treści tematu to koledzy rozprawiają owszem nad szerokością opony, ale także nad szerokością felgi (nie myl tutaj z rozmiarem). Opona z szerokością 195 będzie wyglądać inaczej na 7" niż na 8". Na 8" będzie bardziej rozciągnięta.

MisiuGD

Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: 15 sty 2011, 23:30
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z17DTJ
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Nieprzeczytany post autor: MisiuGD »

Tu macie przydatne kalkulatory do mierzenia felg i ET
[External Link Removed for Guests]
Kalkulator doboru felg i opon
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

ODPOWIEDZ