Astra 1.7D Problem z odpalaniem i brak mocy

petro22

Astra 1.7D Problem z odpalaniem i brak mocy

#1

Nieprzeczytany post autor: petro22 »

Wczoraj przed wyjazdem z domu odpaliłem auto na jakieś 5-10 minut, żeby sobie pochodziło i się zagrzało (dodam, że moja Astra zimuje niestety na podwórku). Następnie pojechałem i zostawiłem auto na parkingu na jakieś 5-5,5h. Wracam i odpalam, a auto jakby nie miało mocy, wykazuje tendencje do gaśnięcia. Czym to może być spowodowane?

Zauważyłem również, że jak odpalam auto, które stoi całą noc na zewnątrz to po jakiś 2-3 sekundach "kręcenia" auto odpala i jakby gaśnie na ułamek sekundy, a następnie znów odpala. Dlaczego tak się dzieje i czy to normalne?

Z racji tego, że jestem początkującym użytkownikiem Astry i wogóle jakiegokolwiek samochodu chciałbym poprosić o jakieś rady, jak postępować z autem, by to przetrwało jakoś zimę?

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Wydaje mi się że paliwo się wraca jak postoi dłużej trzeba spróbować założyć zaworek zwrotny między filtrem a pompą wtryskową i wtedy zobaczysz.

[ Dodano: 2008-11-22, 13:23 ]
A co do przetrwania zimy to lać czystą ropke, akumulator podładować, filtr paliwa zmień, sprawdź świece.
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

Awatar użytkownika
zolty2

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2008, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: zolty2 »

Witam,

Ja mam podobnie. Po nocy musze krecic 2-3 sek i przegasa, wtedy musze wcisnąć na gaz :/ . Potem pali w miare na "tyk". (Nowy aku, filtry, świece też chyba ok)

Petro22 - zamontowales już ten zaworek? Jeżeli tak to napisz prosze jakiej średnicy?
Na allegro sa od 6 - 12 mm.

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

zolty2, średnica 8 mm
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Tez tak mialem w moim dieselku. Do konco nie nie wiem co bylo przyczyna. Ciezko zapalala na zimnym, obroty falowaly i w koncu lubila zgasnac. Po tygodniu takich cyrkow kupilem za jednym razem filtry paliwa i powietrza, oraz 4 swiece zarowe. Wymienilem wszystko za jednym zamachem i problem zniknal. Teraz juz po ok 2 latach znowu ma jakby lekki problem z rozruchem na mrozie. Ale tu obstawiam jedna swiece zarowa niepewna.

PS. Polecam po wymianie filtra paliwa rozciac go brzeszczotem i wyciagnac z niego papierowy wsad i obejrzec :) Gwarantuje ze za glowe sie zlapiecie ja zobaczycie ile blota przez rok moze nagromadzic. Przed zima w dieselku obowiazkowa wymiana filtra paliwa. Nie wazne czy dobrze czy zle zapala.

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

karola44-81, jakby Ci siadla jedna nawet świeca to byłyby duże problemy z odpaleniem.
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

Wiem, dla tego napisalem niepewna. Czasami jest tak, ze odpali od strzala, a czasami musi te 3-4 obrucic i jak zaskoczy chwile potelepie. Ale jestem juz przygotowany na te objawy i zawsze d duza rezerwa rano podchodze do zapalania. Zawsze nastawiam sie ze trzeba przypilnowac dobrego podgrzania swiec i oszczedzania akumulatora przy zbyt dlugim kreceniu.
Ot ten typ tak ma. Ale nie narzekam:) Jak widze ile problemow maja ludzei pod blokiem z duzo mlodszymi autkami i w dodatko benzyniakami to mopjego rumpla na rekach moge nosic :)

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

No dokładnie ten typ tak ma i lepiej jest się przyzwyczaić do tego niż próbować wyeliminować bo jest to syzyfowa robota u mnie tez tak jest raz pali od strzała a raz kreci jak głupi i nie może ale w końcu ma swoje lata.
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

Awatar użytkownika
zolty2

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2008, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: zolty2 »

Dzięki Góral! Już czekam na dostawe. Dam znać czy pomogło.... ;)

itkas

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 27 lis 2008, 21:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: itkas »

No i ja tez mam to samo w dzien kreci jak glupia postoi przez noc i krece i krece az ako siada wtedy wkladam drugie ako i po trudach pyknie... ale garbato chodzi musze na gazie troszku przytrzymac jakies 10 sekund i wtedy jest ok, czy to jest wlasnie problem z wracajacym paliwem do baku? no i czy ten zawor zwrotny paliwa faktycznie cos daje?

ODPOWIEDZ