Astra F 1.7TD jaki akumulator?

Awatar użytkownika
rafix6814

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 25 lip 2011, 18:13
Imię: Rafał
Auto: astra F
Silnik: 1.7 TDS ISUZU
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: 20 km od Torunia

Re: Astra F 1.7TD jaki akumulator?

#11

Nieprzeczytany post autor: rafix6814 »

54 to troche mało ja w tds mam 72
moja astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Panaś

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 09 lip 2011, 20:12
Imię: Rafał
Auto: Astra H Caravan wcześniej Astra F
Silnik: Z19DTH i X17DTL
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Panaś »

Akumulator jaki jest zalecany przy silniku X17DTL to pojemność przynajmniej 70AH ja u siebie 74 miałem z tego co pamiętam dla tego silnika na zimowy rozruch potrzebny jest dobry akumulator duży amperarz i duża "moc uderzeniowa"

Awatar użytkownika
williams82

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 24 lip 2013, 0:29
Imię: Adam
Auto: Astra F Caravan Club '93
Silnik: X 16 SZ
Województwo: łódzkie

#13

Nieprzeczytany post autor: williams82 »

Jeżeli Centra to tylko Futura - pojemność 72-74 Ah. Moja skończyła w lutym 4 lata i nadal chodzi. :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Centra futura to jest dobra dopóki jej do zera nie rozładujesz, a dwa takie przypadki to roczny aku na śmieci możesz wyrzucić.

Najlepiej to o akumulator to się taksiarzy popytać ;)
Do starego diesla najlepiej najzwyklejszy aku, bez żadnych dziwactw typu zwiększona moc ładowania czy bezobsługowe itd. Najprostszy aku z korkami do dolewania wody, najlepiej produkcji białoruskiej ukraińskiej bądź rosyjskiej :)
Wtedy jest szansa że pochodzi kilka lat i diesla zimą odpalisz

Gość

#15

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Warto zaznaczyć, że kiedyś Centry były lepsze jakościowo. Ja osobiście użytkuje Bannera 72Ah od 2 (już prawie 3) lat, rozładowany do zera był już nieraz (z winy rozsypanego alternatora), ale za każdym razem naładowany na full i żyje. Dodam, że radio mam podłączone pod aku i często chodzi po 3-4 godziny. Z czystym sumieniem mogę polecić Bannera, naprawdę wytrzymałe aku :)

Awatar użytkownika
iparts

Zbanowany
Posty: 12
Rejestracja: 05 sie 2014, 15:06
Auto: Opel Astra H
Silnik: 1.8 125KM
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#16

Nieprzeczytany post autor: iparts »

Centra to dobre akumulatory, firma co prawda została wykupiona przez EXIDE ale według mnie ich baterie nadal można zaliczyć do tych z górnej półki.

Awatar użytkownika
Panaś

Astro-maniak
Posty: 206
Rejestracja: 09 lip 2011, 20:12
Imię: Rafał
Auto: Astra H Caravan wcześniej Astra F
Silnik: Z19DTH i X17DTL
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Siemiatycze
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Panaś »

To, że Exide wykupiło Centrę tak jak piszesz to nic złego, bo z tej firmy wychodziły według mnie najlepsze akumulatory do motocykli. Więc jeśli centra i exide to teraz jedno to i jakość na tym nie ucierpi.
Zgadzam się co do akumulatorów firmy Banner, są bardzo dobre i długo służą, u mnie robocie wszystko co chodzi na bannerze trzyma długo. Pewien wózek Jungheinrih u nas na bannerze wytrzymał około 6-7 lat bo nie pamiętam dokładnie, więc myślę, że to dobry wynik.
A osobiście w obecnej Astrze posiadam Centrę i nie narzekam.

PrzemoMr

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 13 kwie 2015, 18:21
Imię: Przemysław
Auto: Astra F
Silnik: X14NZ
Województwo: podkarpackie

#18

Nieprzeczytany post autor: PrzemoMr »

Z Centrą jest troszkę loterii. Możesz kupić aku który wytrzyma kilka sezonów, a możesz kupić taki który od początku będzie szwankował. Mi centra wytrzymała niecałe dwa lata i od nowości nie działała jak trzeba. To już nie jest ta jakość co dekadę temu. Osobiście używam niebieskie akumulatory Bosha i Varty. Bosh ma 3 lata i żadnych oznak zużycia, Varta 4 lata, kilka razy rozładowana prawie do zera i po naładowaniu dalej śmiga.

Awatar użytkownika
MarcusGG

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2014, 18:27
Imię: Grzegorz
Auto: Astra F 1.7 TD
Silnik: X17DTL
Województwo: zachodniopomorskie

#19

Nieprzeczytany post autor: MarcusGG »

Witam.
Ja u siebie 2 lata temu w Astrze F z silnikiem 1.7 TD DTL zainstalowałem akumulator FORSE 72 720A. Odpala w największe mrozy bez żadnych oporów. Jedyne co musiałem zrobić to przedłużyć kable masowe ze względu na biegunowosc baterii ( lewy plus).

Awatar użytkownika
KonradII

Astro-maniak
Posty: 248
Rejestracja: 04 sty 2013, 21:00
Imię: Konrad
Auto: Astra F
Silnik: 1,7 tds
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Wdzięczny: 1 raz

#20

Nieprzeczytany post autor: KonradII »

Witam wszystkich podpinam się pod posta
Czy aku w linku będzie dobry do F-ki TDS?
Wydaje mi się że tak tylko nie rozumiem o to czy bbędzie doładowywany czy nie. Alternator daje około 14,6 V więc chyba będzie wszystko dobrze?
Jak myślicie?
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ