Astra F 1.7TD jaki akumulator?

Awatar użytkownika
cruszon

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2009, 16:36
Imię: Mikołaj
Auto: Astra F
Silnik: x17dtl
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Jadowniki
Kontakt:

Astra F 1.7TD jaki akumulator?

#1

Nieprzeczytany post autor: cruszon »

Witam.
W związku z tym, że mój stary akumulator jest już na wykończeniu, poszukuję nowego. I tu pojawia się pytanie jaki będzie odpowiedni, bo na starym nie mam już nalepek i nie wiem jakie ma parametry :). Myślałem o jakiejś w miarę niedrogiej Centrze tylko nie wiem dokładnie którą wybrać. Gdybyście mogli pomóc byłbym wdzięczny :)

Awatar użytkownika
ciuciek4

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2012, 14:49
Imię: łukasz
Auto: astra f
Silnik: 1,7
Województwo: łódzkie

#2

Nieprzeczytany post autor: ciuciek4 »

Ja mam centre 62 Ah i daje rade.. Książkowo do tego modelu jest troche większy ale jak chcesz w miare tani to ten powinien byc wystarczający ;)

adamwwy

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2009, 23:30
Imię: Adam
Auto: Opel Frontera A Long
Silnik: 2.4 c24ne
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: adamwwy »

72Ah byłby ok. Z tą Centrą to się jeszcze zastanów ;) Bardzo dużo złych opinii o nich słyszałem i sam mam Centrę 2.5 letnią która już daje oznaki, że to jej ostatni sezon...

Awatar użytkownika
cruszon

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2009, 16:36
Imię: Mikołaj
Auto: Astra F
Silnik: x17dtl
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Jadowniki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: cruszon »

No potrzebuję tani ale w granicach rozsądku, żeby wytrzymał więcej niż tą zimę :). A teraz też mam Centrę i wytrzymała ok.4,5 roku więc jestem zadowolony. Wiadomo że zawsze będą złe i dobre opinie, zależy na jaki akurat model trafisz. Jakbyście jeszcze podali konkretny model i parametry, może ktoś używa akumulatora tej marki i przy tym silniku. Z góry dziękuję :)

EDIT:
[External Link Removed for Guests] Co o tym sądzicie? Wydaję mi się że powinien być OK no i cena całkiem całkiem :)

Awatar użytkownika
ciuciek4

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2012, 14:49
Imię: łukasz
Auto: astra f
Silnik: 1,7
Województwo: łódzkie

#5

Nieprzeczytany post autor: ciuciek4 »

tez bym ci polcił poszukac w śrud innych mareck i choc jestem posiadaczem centry to przejechałęm sie juz na niej. ta centra to juz nie to samo co kiedys , moze zalezy na jaki model sie trafi ale moja półroczna centra po przypadkowym rozładowaniu juz do niczego sie nie nadawała :(

adamwwy

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2009, 23:30
Imię: Adam
Auto: Opel Frontera A Long
Silnik: 2.4 c24ne
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: adamwwy »

cruszon pisze:No potrzebuję tani ale w granicach rozsądku, żeby wytrzymał więcej niż tą zimę :). A teraz też mam Centrę i wytrzymała ok.4,5 roku więc jestem zadowolony. Wiadomo że zawsze będą złe i dobre opinie, zależy na jaki akurat model trafisz. Jakbyście jeszcze podali konkretny model i parametry, może ktoś używa akumulatora tej marki i przy tym silniku. Z góry dziękuję :)

EDIT:
[External Link Removed for Guests] Co o tym sądzicie? Wydaję mi się że powinien być OK no i cena całkiem całkiem :)

Przy innym silniku ja używam ;) W Vento 1.9D i właśnie z niej nie jestem zadowolony... Miałem kiedyś w Passacie 1.8 benzyna i po chyba 3-4 latach do niczego się nie nadawała. Ciepły silnik odpalała, ale jak nawet latem postał 2-3 dni to nie było mowy o rozruchu.

Awatar użytkownika
asiool

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2012, 2:31
Imię: Asia
Auto: bmw
Silnik: M43B16
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

#7

Nieprzeczytany post autor: asiool »

ja się podepne pod temat
u mnie w kombi centra za 470zł po 2 latach nie dawała rady :/
mam ten sam silnik ale aku wolałabym taki ze średniej półki i też się chcialam dowiedziec jakie parametry
a co sądzicie o aku boscha?

Awatar użytkownika
cruszon

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2009, 16:36
Imię: Mikołaj
Auto: Astra F
Silnik: x17dtl
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Jadowniki
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: cruszon »

Bosch ma ostatnio gorsze opinię niż Centra. Tak słyszałem że teraz to już nie to samo co kiedyś ;). Ja jednak zdecydowałem się na Centrę. Podobno dobre są jeszcze ZAPy, Varta. 70/72Ah powinno wystarczyć, sam mam 70 i jest ok.

adamwwy

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 03 cze 2009, 23:30
Imię: Adam
Auto: Opel Frontera A Long
Silnik: 2.4 c24ne
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: adamwwy »

Jedyne akumulatory z jakich jestem zadowolony to Westa. Żaden nie zawiódł nawet w największe mrozy, a ceny bardzo konkurencyjne, gdy je kupowałem (coś około tego: 60Ah 180zł z przesyłką, 72Ah 210zł z przesyłką). Miałem 2 Varty i obie poszły na reklamację... Jedna po 1.5 roku i nie wymienili i poszła na złom, druga po kilku miesiącach, wymienili na Periona który padł po około roku i znów dali Periona którego mam ze 3 lata i działa ok... Bosch SIlver którego miałem nie wytrzymał gwarancji, a najlepsze, że było jeszcze miesiąc do jej końca, ale uznali, że jest przedawniona... :shock: Jenox to także szmelc okropny... Mam też jakiś mały akumulatorek bezmarkowy coś ok. 45Ah który pozostał mi z jakiegoś autka. U mnie jest już 2 lata i pięknie kręci na tych mrozach. Bannery tak bardzo uznane... Koleżanki miały po sztuce, 3 latka i po akumulatorach, jeden nawet nie miauknął na mrozie... Dodam, że wszystkiete przypadki są w winy akumulatorów, a nie poboru prądu lub niedoładowania.

Tak więc akumulator to loteria i czy kupi się akumulator za 200zł czy za 400zł tak samo może być byle jaki.

Osobiście brałbym coś takiego:

[External Link Removed for Guests]

lub taki:

[External Link Removed for Guests]

AstroAFS

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 06 lis 2014, 0:14
Imię: Adrian
Auto: Astra F Kombi
Silnik: 1.7 TDS
Województwo: łódzkie

#10

Nieprzeczytany post autor: AstroAFS »

I ja podłącze się do pytania. Zima Zima stopnie już na - a ja mam centre 54Ah o prądzie rozruchowym o ile db kojarze 530.

Jaki polecacie akumulatorek w miarę taniawy ale żeby trochę wytrzymał. Centra Bosh odpada bo straszne dziadostwo sie zrobiło.
Wiem że w akumulatorze ważny jest bardziej prąd rozruchowy jak same AH. Więc jaki powinien być książkowo a jaki wy polecacie.

ODPOWIEDZ