Nieszczelność w układzie dolotowym?

Awatar użytkownika
gg88

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2016, 11:19
Auto: Astra F
Silnik: X17DTL
Województwo: podkarpackie

Nieszczelność w układzie dolotowym?

#1

Nieprzeczytany post autor: gg88 »

Witam.
Proszę o pomoc w interpretacji pewnej zagadki. Dla mnie to jest zagadka, chociaż dla znawców to zapewne oczywista oczywistość. Silnik diesla miał w rurze dolotowej do intercoolera mały otwór. Wyglądał jakby był oryginalnie tam zrobiony tj. bez strzępków, gładko "wywiercony". Mój mechanik stwierdził, że to niemożliwe żeby tam miał być oryginalnie otwór, przez który na pewno jakoś uchodziło powietrze obniżając ciśnienie, otwór ten miał tylko około 1-2 mm średnicy. Wątpliwość moja jest taka - czy ten otwór mógł wywiercić poprzedni właściciel samochodu aby np. mniej dymiło lub aby przed intercoolerem nie zbierał się olej, czy może fabrycznie taki otwór jest i powinien być? Z tego otworu sączył się olej - wiadomo w starszym samochodzie turbina trochę pluje i w ten sposób zauważyłem ten otworek. Na chwilę obecną skutecznie unieszkodliwiłem tę nieszczelność tylko czy słusznie? Co jeśli przez dłuższy czas turbina napluje tyle oleju, że zaleje całą rurę dolotową? Czy to niemożliwe bo olej wypluty przez turbinę zostanie popchnięty do silnika i tam spalony? Proszę o poradę/odpowiedź/wasze zdanie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
gg88

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2016, 11:19
Auto: Astra F
Silnik: X17DTL
Województwo: podkarpackie

#2

Nieprzeczytany post autor: gg88 »

Słaby ruch na tym forum...

ODPOWIEDZ