1.7D Gasnie

Awatar użytkownika
tom2125

Astro-maniak
Posty: 262
Rejestracja: 21 lip 2015, 19:39
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8V Pb+LPG
Województwo: zachodniopomorskie

1.7D Gasnie

#11

Nieprzeczytany post autor: tom2125 »

Po prostu...zasil zawór STOP bezpośrednio z aku i pojeździj. Jeżeli nie będzie gasł to szukaj miejsca i przyczyny rozłączania zasilania. W ten sposób będziesz miał pewność czy zawór jest sprawny.
Jest jeszcze coś takiego w zwykłych dieslach jak wydatek szczątkowy pompy wtryskowej, on odpowiada za podtrzymanie obrotów jałowych silnika.

Awatar użytkownika
popmean18

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2016, 19:46
Auto: Astra F
Silnik: 1.7D
Województwo: łódzkie

#12

Nieprzeczytany post autor: popmean18 »

Ona generalnie z wolnymi obrotami nie ma problemow, bo jak jadac zbije bieg to spadaja sobie do wolnych i git. Zmienilem zasilanie zaworu i zobaczymy. Dzis zgasła znow nagle. Stałem na swiatłach i bach jak z kluczyka. Pierwszy raz nie odpalila ponownie, ale kolega mnie scholowal kawalek dalej bo umarla niedaleko firmy , podlaczylem aku do stacji rozruchowej przekrecilem i odpalila.... pewnie gdyby to bylo cos z pompą to by umierala powoli a nie nagle jak z klucza...

Awatar użytkownika
tom2125

Astro-maniak
Posty: 262
Rejestracja: 21 lip 2015, 19:39
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 8V Pb+LPG
Województwo: zachodniopomorskie

#13

Nieprzeczytany post autor: tom2125 »

popmean18 pisze:QR_BBPOST Zmienilem zasilanie zaworu i zobaczymy. Dzis zgasła znow nagle.
Zgasła po zmianie zasilania czy dopiero zmieniłeś zasilanie jak zgasła? Jak zmieniłeś zasilanie,na krótko z aku?

Awatar użytkownika
popmean18

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 maja 2016, 19:46
Auto: Astra F
Silnik: 1.7D
Województwo: łódzkie

#14

Nieprzeczytany post autor: popmean18 »

Troche napisałem jak kaleka :) Wczoraj zmieniłem zasilanie zaworu. Wpialem sie w nozke jednego z przekazników na ktorym pjawia sie 12+ po stacyjce. Czemu tak? Ano tam wczesniej byl TD a teraz D i elektryka jest pozmieniania, a zalezalo mi zeby znalezc inny ale stabilnie wygladajacy kabel. Narazie od tej zmieny nie zgasła, ale poprawiłem jej tez mase na alternatorze bo wachało sie ładowanie.

ODPOWIEDZ