Wysokie spalanie

Awatar użytkownika
Danieljaworzno

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:26
Imię: Daniel
Auto: Astra F
Województwo: śląskie

Wysokie spalanie

#1

Nieprzeczytany post autor: Danieljaworzno »

Witam mam pytanie odnośnie spalania. Moja astra f 1.7 tds po zatankowaniu do pełna przyjechała w trybie miejskim 280 km + 4 godziny stania z załączonym silnikiem pod blokiem 32 litry!! Co może być przyczyna? Dodam że brakuje mocy pod górę przy podjeździe pod dom musiałem wbić 1 bieg żeby wjechac:-( a przy ruszania i wbiciu 2 biegu przy obrotach poniżej 2000 ledwo przyspiesza. Ktoś pomoże?

EDIT:
Dodam że przy kolejnej próbie na pełnym baku przejechałem 450 km i weszło 27 litrów czyli chyba normalne spalanie 6 litrów? Prędkość stała 140 km/h na autostradzie (połowa dystansu)

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Świeżo kupione auto? Moja jak kupiłem to tez paliła horrendalne ilości paliwa i toczyła się zamiast jechać, ale 2 trasy i sie unormowało.

Awatar użytkownika
Danieljaworzno

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:26
Imię: Daniel
Auto: Astra F
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Danieljaworzno »

Tak niedawno kupiona ale trasy pokonała i nic z tego:-( a ktoś podpowie dlaczego może być z niej taki muł?

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Filtry wymienione?

Awatar użytkownika
KonradII

Astro-maniak
Posty: 248
Rejestracja: 04 sty 2013, 21:00
Imię: Konrad
Auto: Astra F
Silnik: 1,7 tds
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Wdzięczny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: KonradII »

filtr powietrza przede wszystkim,

Gość

#6

Nieprzeczytany post autor: Gość »

I paliwa. Ja jak miałem zapchany filtr (po nota bene 12k km!) to też silnik mulił.

Awatar użytkownika
Danieljaworzno

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2017, 21:26
Imię: Daniel
Auto: Astra F
Województwo: śląskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Danieljaworzno »

Filtr powietrza dałem nowy bo był już czarny:-) filtr paliwa do wymiany mam już nowy tylko muszę poszukać czy jest pod autem czy pod maską...czytałem o problemach przy wymianie nie chce go zapowietrzyc.

EDIT:
A ktoś wie skąd spalony w okolicach turbo?

EDIT:
A ktoś wie skąd spaliny w okolicach turbo?

EDIT:
Filtr paliwa właśnie wymieniony....na upartego może troszkę zwawsza jednak nie miałem okazji sprawdzić spalania.

ODPOWIEDZ