1.7 TDS Isuzu silnik zgasł podczas jazdy i nie odpala.

mleczny87

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 08 lis 2015, 23:18
Imię: Piotr
Auto: AF
Silnik: TC4EE1
Województwo: śląskie

1.7 TDS Isuzu silnik zgasł podczas jazdy i nie odpala.

#1

Nieprzeczytany post autor: mleczny87 »

Witam,

mam problem z odpaleniem silnika. Podczas jazdy silnik zgasł jakby go wyłączył z kluczyka.
Kompresja jest, do rozrządu się jeszcze nie dobrałem bo już było ciemno ale zdążyłem zajrzeć do filtra paliwa i w filtrze ropa niby jest ale z przewodu przed filtrem nie poleciała ropa. W zbiorniku paliwo na pewno jest bo wóz zdechł niedługo po tankowaniu. Czy w zbiorniku jest jakaś pompa podająca paliwo czy pompa wtryskowa sama sobie ciągnie paliwo ze zbiornika?
Dodam jeszcze, że przed awarią silnik miał problemy z wchodzeniem na obroty zaraz po zimnym starcie. Generalnie bardzo go telepało i nie wchodził na obroty. Jak się zagrzał to ładnie pracował. Do samej awarii nie tracił mocy.
Proszę o rady co jeszcze mogę sprawdzić, od czego zacząć?

Awatar użytkownika
Afkatds

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 19 mar 2017, 23:02
Imię: Konrad
Auto: Astra f
Silnik: 1.7tds
Województwo: pomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Afkatds »

Silnik sam ciągnie paliwo pompą wtryskowa miałem kiedyś podobny problem cały dzień kręciłem i na kable i wogule
Ale zobacz jeden kabel idący od pompy wtryskowej pompa znajduje się z tylu silnika i od niej idzie jeden kabelek u mnie akurat rozłączył się na wtyczce ale obejrzyj go dokładnie bo jeżeli jest rozłączony lub przerwany to nie odpalisz

mleczny87

Astro-maniak
Posty: 57
Rejestracja: 08 lis 2015, 23:18
Imię: Piotr
Auto: AF
Silnik: TC4EE1
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: mleczny87 »

Czołem,

temat z przed ponad pół roku, już zdążyłem drugie auto kupić (Zafirę) ale babcia astra została. Pompa została wymieniona na drugą używkę i do tej pory są problemy. Jak paliwo idzie na krótko z butelki wóz pracuje dobrze, jak podłącze pod przewody zbiornika zaczyna gdzieś ciągnąć powietrza, układ się zapowietrza i motor staje.
Założyłem zaworek zwrotny na zasilaniu ale marne efekty. Z tego wszystkiego już pogłupiałem który wężyk jest zasilanie a który to powrót.

ODPOWIEDZ