Wszystko o DID, TID, MID

Awatar użytkownika
endrjucaman

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2015, 22:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1.6i 16V
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

Wszystko o DID, TID, MID

#451

Nieprzeczytany post autor: endrjucaman »

Koledzy, może ktoś poradzi... Zakładaliśmy dziś MID-a im wszystko zrobione tak jak być powinno, a tu zonk - przez cały czas świeci się tylko podświetlenie MID-a, nawet jak wyciągnę kluczyki ze stacyjki. Brak jakiejkolwiek reakcji na przyciski, manetkę itd. TID, który był wcześniej i jest obecnie - działa poprawnie.

Instalacja sprawdzana 3 razy przed podłączeniem, jeszcze raz po 1 montażu i wszystko zdaje się być w porządku.

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#452

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

To jeszcze raz sprawdź kostkę 26pin.
Cudów nie ma.

Awatar użytkownika
endrjucaman

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2015, 22:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1.6i 16V
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#453

Nieprzeczytany post autor: endrjucaman »

Wszystko zrobione ksiazkowo i nie robil tego byle kto..., a moze to sam MID byc uwalony? A moze w Astrze Classic nie da rady?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#454

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

-jedyny problem jaki wystapil przy montazu to brak w zlaczu kompa pinu sygn. wtrysku . pin dolozony . mid swieci już po podlaczeniu tylko i wyłącznie zlacza x19 . 26 pinowe w powietrzu .
marpas 1954

Gość

#455

Nieprzeczytany post autor: Gość »

endrjucaman pisze:QR_BBPOST A moze w Astrze Classic nie da rady?
W każdej Astrze da radę ;)

MID wcześniej działał? U mnie było to samo jak podpiąłem tylko kostkę od TIDa, może w kostce 26-pinowej nie ma żadnego sygnału?

Marian, nie jest potrzebny sygnał z wtrysków do działania MIDa. Ja nie mam ECU, a MID działa jak szalony (oczywiście bez wszystkich funkcji, ale działa).
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 13:15 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
endrjucaman

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2015, 22:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1.6i 16V
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#456

Nieprzeczytany post autor: endrjucaman »

Kupowałem to "był do końca sprawny" - to słowa sprzedawcy, ale dawał gwarancję rozruchową. Tyle, że to dawno było. Nie bardo mam u kogo go sprawdzić.

Jest tak jak napisał Marian - MID świeci się nawet, gdy podłączymy go tylko do złącza TID-a.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#457

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

ogolnie wychodzi na to ze jeśli ten mid nie zaświeci po podlaczeniu tylko do gniazda x19 to możliwe ze jest sprawny . jeżeli jednak zaświeci w inst mida po podpięciu do inst w której mid pracuje prawidłowo to jest możliwość ze jest trupem pomimo ze zlacze 26 pinow pozostanie nie podpięte .

EDIT:
KucaQ, podlaczenie miało być w wersji bez chec control . wiec podlaczenie do kompa w kwesti wtrysku staraliśmy się podlaczyc .
marpas 1954

Awatar użytkownika
endrjucaman

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2015, 22:54
Imię: Maciej
Auto: Astra G 1.6i 16V
Silnik: X16XEL
Województwo: kujawsko-pomorskie

#458

Nieprzeczytany post autor: endrjucaman »

Mam znajomego, który ma Astrę GSi, spróbuję sprawdzić u niego, ale nie wiem kiedy będę miał okazję się spotkać. Chyba, że ktoś jeszcze z Bydgoszczy ma f-kę z MID-em i chciałby sprawdzić u siebie czy ten mój chodzi?

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#459

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

analiza schematu podlaczenia sugeruje :
1 tid działa na zlaczu x19 prawidłowo -mid natomiast ma wlaczone podświetlenie które w żaden sposób nie daje się wylaczyc . . w tych przypadkach zlacze 26 pinowe jest niepodlaczone . w obu przypadkach gdyby wine ponosilo niewlasciwe podlaczenie to TID powinien również swiecic . w zlaczu x19 nic się przecież nie zmienia z ewentualnym dolaczeniu przewodow które wisza w tym przyp w powietrzu na zlaczu26 pinowym .
2- 1 sugestia to -MID jest walnięty tym bardziej ze odlaczenie wszelkich przewodow zasilających zarówno + jak i - od zlacza 26 pinowego nie powoduje reakcji . .2 sugesttia -wystarczy tego mida podlaczyc do instalacji działającego prawidłowo mida tylko zlaczem x19 . -26 pinowe w powietrzu . -jeżeli mid się podświetli jest walnięty . 3 sugestia podlaczyc mida sprawnego w sprawnej inst. i sprawdzić czy tylko przy podlaczonym zlaczu x19 jest podświetlony .jeżeli nie to mamy winowajcę i od bledow w instalacji można się odpieprzyc . .
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 22:30 przez marian paszek, łącznie zmieniany 1 raz.
marpas 1954

Gość

#460

Nieprzeczytany post autor: Gość »

endrjucaman, pisz do Adam91ATT, on mieszka w Bydgoszczy i ma F'kę z MIDem ;)

ODPOWIEDZ